Oproep Emin (17) doet mee aan de Olympische Spelen van de biologie' Invalleraar ontkent én bekent ontucht 2 WILLEM VAN DAM Column Waar zouden Woody en Pecker zijn gebleven? Woody en Pecker (zo hebben we ze in een melige bui genoemd) zijn twee spechten. Luie spechten, dat moet er wel bij worden verteld. Spechten worden geacht om op hun zoektocht naar een maaltje mieren en andere insecten gaten in bomen te boren. Maar Woody en Pecker zijn van hun gemakje. Ze geven de voorkeur aan kant-en- klaar-gerechten: onze pinda's. Let wel, ongebrande en ongezouten pinda's; borreltafelnootjes belie ven Woody en Pecker niet. Nadat wij een paar weken ge leden een netje met pinda's aan onze rozenboog hadden bevestigd, waren Woody en Pecker regelma tige verschijningen in onze achter tuin. Vele malen daags landden zij op het voorraadje pinda's, aten zij zich de buikjes rond om vervol gens voldaan weg te vliegen en el ders uit te buiken. Zien is Kennen!, een handzaam na slagwerkje voor de beginnende vogel- spotter -tot de ontdekking geko men, dat het duo tot de soort van de grote bonte spechten behoort. Met hun kleurige verenpak vorm den Woody en Pecker een fraai stelletje en we beschouwden ze dan ook spoedig als graag geziene gasten. Hoe treurig nu toch; sedert en kele dagen is er geen spoor meer van de twee te bekennen en hangt het nog half gevulde netje met pinda's nutteloos in de wind te schommelen. Wat zou er toch met ze gebeurd zijn? Neergeknald door een jagers man? Tot reclamegehakt gemalen door de wieken van een windmolen? In de kuif gepikt door de kat van de buren? Opgevreten door een vos, of - je leest tegenwoordig de raarste din gen - misschien wel door een wolf? Of zouden ze - niks aan het handje - hun heil in verder gelegen oorden hebben gezocht? We tasten in het duister. Van daar deze oproep: Woody en Pecker, als jullie dit lezen: laat asjeblieft wat van je ho ren. Wij missen jullie. Het nog half gevulde netje hangt nutteloos in de wind te schommelen DESTELLING Vandaag: Het WK is ook zonder Oranje interessant Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ENORME MUSSEN60LF OP KOMST BIJZONDERNORMAAL maken MEWA van EEN MUS EEN OLIFANT. Roompot neemt strandhuisjes over Boek over oudere transgenders Themaweek over ondermijning VLISSINGEN Natuurliefhebbers geven miljoenen uit Emin Araftpoor (17) uit Terneuzen hoort bij de beste biologieleerlin- gen van het land. Hij is met drie an deren geselecteerd om volgende maand deel te nemen aan de Inter nationale Biologie Olympiade in de Iraanse hoofdstad Teheran. Voor Emin was het gisteren dub bel feest. De vwo'er van het Zel- denrust Steelant College in Ter neuzen hoorde dat hij cum laude geslaagd was voor zijn examen, én hij kreeg bericht dat hij mee mag doen aan wat hij zelf noemt 'de Olympische Spelen van de biolo gie'. Emin vindt biologie één van de belangrijkste vakken die er zijn. „Het gaat over hoe mensen leven, over de natuur en over ecologie." Hij gaat na de zomervakantie bio chemie en biotechnologie stude ren in Gent. Aan de wedstrijd in Iran doen bollebozen uit zeventig andere lan den mee. Emin voelt zich vereerd, maar deelname aan de olympiade Ik moet 1400 pagina's leren. Maar dat vind ik het waard betekent ook dat hij de komende weken hard moet studeren. „Ik moet 1400 pagina's leren. Maar dat vind ik het waard. Ik doe het niet voor mezelf, maar als onderdeel van het Nederlandse team. Het wordt intensief, maar ook heel mooi." J. V. (41) uit Barendrecht, tot eind vorig jaar werkzaam als invalleer- kracht bij de Goudse basisschool Carrousel, ontkent dat hij ontucht had met een 6-jarige leerlinge. Hij geeft wel toe dat hij een minderja rige jongen heeft misbruikt in Oostkapelle. Dat bleek deze week bij de Haagse rechtbank. De verdachte bleef in zijn cel. Volgens zijn advocaat vond hij het een te grote belasting om in de rechtszaal aanwezig te zijn. Hij zou volgens het Openbaar Mi nisterie (OM) het meisje uit Gouda vorig jaar meermalen onzedelijk hebben betast. De man ont kent. Anders ligt dat met het seksu eel misbruik van de jongen. Dat heeft hij volgens zijn advocaat toe gegeven. Het OM meent dat het misbruik plaatsvond in een periode van ruim vier jaar, van begin 2013 tot september 2017. Het zou begonnen zijn toen de jongen 7 jaar oud was. De Barendrechter zou van de jon gen ook pornografische foto's ge maakt hebben. Dat heeft hij vol gens zijn advocaat ook toegegeven. De inhoudelijke behandeling is in gepland op 4 september. 2 of 3 dagen top beoordeeld 4*-Kloosterhotel in Limburg donderdag 14 juni 2018 We zijn - na raadpleging van Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik vind een keurmerk belangrijk 278 stemmen KAMPERLAND Roompot Vakanties uit Kamperland heeft het be heer van negentig strand huisjes in het Noord-Hol landse Julianadorp over genomen van Landal GreenParks. Vanaf 2021 komt daar ook de verhuur bij. Daarmee wordt Room pot de grootste strandhui- zenspecialist, met meer dan 500 bedden met uit zicht op zee. Roompot had in Kamperland, Nieuwvliet en Kijkduin al 130 strandhuisjes. DEN HAAG De Zeeuwse schrijfster en fotografe Eveline van de Putte schrijft in haar boek Nieuwe Namen over transgender ouderen. Transseksuelen, traves tieten, transgenderisten, transvrouwen en -man nen vertellen over hun zoektocht naar hun ware identiteit. Van de Putte schrijft over thema's als mensenrechten en em- powerment. In 2013 ver scheen Stormachtig stil, levensverhalen van roze ouderen. MIDDELBURG Commissaris van de ko ning Han Polman opent maandagmiddag in de Nieuwe Kerk in Middel burg de Week van de On dermijning. Met een sym posium en workshops staan bestuurders en ambtenaren stil bij de vraag hoe voorkomen kan worden dat criminelen vat krijgen op de overheid. Er is ook een publieksbijeen- komst, 's avonds om 20.00 uur in de Burger zaal van het oude stad huis in Middelburg. De Zeeuwse natuurge bieden hebben vorig jaar ruim 6,2 miljoen be zoekers getrokken. In totaal brachten zij 16,4 miljoen bezoeken, waar bij ze gemiddeld 11,50 euro uitgaven. In totaal is dat meer dan 188,6 miljoen euro. ZEELAND1 Cornelleke Blok Terneuzen -Emin Araftpoor :.A\ Emin Araftpoor foto peter nicolai Maarten Bakker Oostkapelle Hotel Merici 1 of 2 overnachtingen in een Superior Room 1 of 2 x Live Cooking ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner t.w.v. 34,50 p.p. a Op Zoover beoordeeld met een 8,9! i Bezoek Valkenburg of Maastricht hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2