Ook Haase onderuit A Volleybalsters bereiken finaleronde Nations League 23 Twente schikt met fiscus Ulissi wint voor Nederlanders Herlings breekt sleutelbeen UITSLAGEN Vier dagen lang mochten de hand balmannen van Nederland hopen, vier dagen mochten ze dromen van een WK. Na de zeer verrassende winst in Den Bosch afgelopen za terdag op Zweden (25-24) was het verlangen groot. Maar gisteren bleek de favoriet wel een maatje te groot. En zo plaatste niet Neder land, maar Zweden zich voor het WK van 2019 in Duitsland en De nemarken. Eigenlijk is daar niets vreemds aan. Het is simpelweg hoe de ver houdingen momenteel liggen. Zweden is de verliezend finalist van het voorbije EK. Voor Nederland is kwalificatie voor het komende EK van 2020 vooralsnog het hoofddoel. Plaatsing voor een WK zou op dit moment een onverwachte bonus geweest zijn, een regelrechte stunt bovendien. De ploeg van Erlingur Richardsson kan het bijzondere tweeluik met Zweden meenemen naar de toekomst en zal stug door moeten blijven bouwen. Stroef De IJslandse bondscoach zag zijn mannen stroef beginnen in Kristi anstad. Al na negen minuten stond Nederland met 5-1 achter en vroeg Richardsson een time-out aan. De fensief stond zijn team niet goed genoeg, terwijl de eigen aanvallen te vaak strandden in de dekking van Zweden. Het contrast met de heenwed strijd was sowieso al groot. Van de 900 toeschouwers in het 'eigen' Den Bosch naar een dampende zaal in een groot handballand met 5000 hartstochtelijke en in het geel uit gedoste Zweden. In zo'n atmosfeer spelen de Nederlandse mannen niet vaak. En dan ook nog tegen een Zweden dat zijn gebruikelijke ni veau weer haalde. Al met al een gouden les. Nederland mocht ruiken aan een WK- deelname. Alleen dat laatste is al veel waard De verliezend finalist van het vo rige EK liet zich geen tweede keer verrassen. De ploeg nam al vroeg een ruime voorsprong en stuurde Nederland na de eerste helft met een 14-7 achterstand en een boel huiswerk richting de kleedkamers. Gefrustreerd waren de blikken van doelman Gerrie Eijlers en de uitste kend spelende Kay Smits. In het tweede deel van de partij liep Ne derland zowaar iets in en kon het na een 26-20 nederlaag de zaal ten minste nog met opgeheven hoofd verlaten. Waar de vrouwen inmiddels volop in de aandacht staan en al een WK-finale haalden, blijft het voor de mannen wachten op de spot lights en het sportief succes. Toch kan de ploeg zich vasthouden aan het tweeluik met Zweden, op pa pier toch de zwaarste loting voor de play-offs. Nederland bleek voor ei gen publiek een handbalgroot macht te kunnen verslaan, weerde zich kranig in het hol van de leeuw en mocht ruiken aan een WK-deel- name. Alleen dat laatste is al veel waard: in 1961 stond Oranje voor het laatst op een WK. Geen speler in de selec tie die toen al op de wereld stond. Geduld is het devies. Maar gevoels matig is een historische kwalificatie na de duels met Zweden wel iets dichterbij gekomen. Voor de ploeg van de Ameri kaanse bondscoach Jamie Morri- son was het de elfde zege in veer tien groepsduels. Daarmee verze kerde Oranje zich van een eind klassering in de top vijf van de Na tions League. Nederland won dinsdag al met 3-2 van Uirkije. Het speelt vandaag nog het afsluitende duel tegen Duitsland. De zogenoemde Final Six is eind deze maand in Nanjing (27 juni -1 juli). Gastland China, dat in Stuttgart niet met de sterkste formatie aanwezig is, is automa tisch geplaatst voor het eindtoer- nooi. 31-jarige Nederlander werd in de tweede ronde van het gras- toernooi uitgeschakeld door de Australiër Bernard To mic: 3-6 5-7. Eén breakpoint werd Haase (foto) in de eerste set tegen Tomic fataal. Ook in de tweede set kwam de 25-jarige Aus traliër op een break voorsprong, maar Haase trok de stand gelijk naar 4-4. Op 5-5 leverde hij zijn op slagbeurt echter weer in, waarna Tomic de partij uitserveerde. „In het begin zat ik nog wat vast, maar ik ging steeds beter spelen en serveren. Ik heb de partij nog bijna kunnen draaien", zei Haase na afloop. Eerder op de dag werden ook Bibiane Schoofs (5-7 2-6 tegen Aleksandra Krunic) en Arantxa Rus (6-7 3-6 tegen Coco Vandeweghe) al uitgeschakeld in Rosmalen. mrrTPra bónken donderdag 14 juni 2018 VOETBAL FC Twente heeft met de belastingdienst overeenstemming bereikt over een naheffing van 4,4 miljoen euro. De club had te weinig loon- en omzet belasting afgedragen in de periode 2011-2015. De claim van de fiscus valt an derhalf miljoen euro lager uit dan Twente vreesde. De belastingdienst had eerder ook al een boete van 250.000 euro opgelegd. WIELRENNEN De Italiaan Diego Ulissi (foto) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In Leukerbad hield hij de Nederlanders Tom-Jelte Slagter (derde), Wilco Kel derman (vierde) en Bauke Mollema (vijfde) net voor zich. Richie Porte van BMC nam de leiding in het alge meen klassement, Kelder man staat tweede. MOTORCROSS Jeffrey Herlings is gisteren geval len tijdens een training in Berghem. Daarbij heeft de 23-jarige coureur uit Oploo zijn sleutelbeen gebroken. De koploper in de strijd om de wereldtitel in de MXGP- klasse kan in ielk geval ko mend weekeinde niet mee doen aan de GP van Lom- bardije. TENNIS Rosmalen. Libéma Open. Mannen, tweede ronde: Ebden (Aus) - Muller (Lux/3) 6-3 7-5, Tomic (Aus) - Haase (Ned/6) 6-3 7-5, Copil (Roe) - Sugita (Jap/7) 7-5 4-6 6-4, Verdasco (Spa/4) - Med- vedev (Rus) 6-4 6-1. Vrouwen, tweede ronde: Kuzmova (Slw) - Van Uytvanck (Bel/6) 3-6 7-6 6-2, Vandeweghe (VSt/1) - Rus (Ned) 7-6 6-3, Krunic (Ser/7) - Schoofs (Ned) 7-5 6-2, Kuderme- tova (Rus) - Bencic (Zwi) 6-2 2-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland, vijfde etappe (Gstaad-Leukerbad, 155 kilometer). I. Ulissi (Ita/UAE) 3.37.31, 2. Mas (Spa/QSt), 3. Slagter (Ned/DiD), 4. Kelderman (Ned/Sun), 5. Mollema (Ned/Trek), 9. Oomen (Ned/Sun), II. Kruijswijk (Ned/LoJ), 25. Bouw man (Ned/LoJ) +1.24. Algemeen klassement: 1. Porte (Aus/BMC) 17.03.53,2. Kelderman +0.20,3. Oomen, 4. Mas +0.21, 5. Haig (Aus/MiS) +0.29,13. Kruijswijk +0.53,15. Mollema +0.58,23. Slag ter +1.33,25. Bouwman +2.17. Geen WK, maar wel een gouden les rijker In de tweede wedstrijd tegen Zweden moesten de handbal mannen wel het hoofd buigen. Het werd 26-20 en daarmee bleek de eerste WK-deelname sinds 1961 nog een brug te ver. Pim Bijl Kristianstad STUTTGART De Nederlandse volleybalsters hebben zich ge plaatst voor de finaleronde van de Nations League. Oranje was in Stuttgart in vier sets te sterk voor olympisch kampioen China: 26-2417-25 25-17 25-21. ROSMALEN Robin Haase is er niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken op het Libéma Open. De Uitblinker Kay Smits neemt het Zweedse doel onder vuur. fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23