m tizZi I s BELEEF HET WK VOETBAL MET SPORTNIEUWS.NL L SjVo^iePiay DOWNLOAD NU DE APP! 22 WK VOETBAL RUSLAND 2018 PC De aftrap van het WK is meer dan alleen Rusland - Saoedi- Arabië. De Russen eisen een vlekkeloos toernooi. En de sterren Messi en Ronaldo krijgen de laatste kans om de wereldtitel te veroveren. Er staat... een Russische jongen met een git zwart T-shirt op het Rode Plein. De tekst op zijn shirt is opvallend: 'Adolf Hitiers European Tour'. Op de ach terkant staat een rijtje landen en da tums. Polen, Noorwegen, België, Ne derland, Frankrijk, Joegoslavië, Grie kenland. Bij Rusland staat: augustus 1942, 'cancelled'. Rusland blijkt nog altijd een bij zonder trots volk. Een grootmacht in Europa, alleen niet meer op voetbal- gebied. Aan de vooravond van het WK zakte de Russische ploeg zelfs naar plek 70 op de wereldranglijst van de FIFA. „Dit Russische elftal zou het slechtste Russische elftal ooit zijn", zucht voormalig international Andrei Arshavin een stuk verderop in Gorky Park. „Tijdens heel mijn car rière heb ik eigenlijk niets anders ge hoord. Altijd werd er weer geroepen dat Rusland een slecht elftal had. Over ruim een week kan alles anders zijn. Als Rusland zich plaatst voor de knock-outfase, zal heel het land feestvieren." Er lopen... zo'n vijftig Russische militairen schouder aan schouder richting het Kremlin. Ze doorzoeken bloembak ken, kijken in prullenbakken. Niet achteloos, maar met opperste con centratie. De wereld kijkt met argus- ogen naar Rusland, president Vladi- mir Poetin eist een vlekkeloos toer nooi. En de militairen laten niemand op het Rode Plein toe voordat alles grondig is doorzocht. Wie naar Rus land komt, dient veilig weer terug te keren. „We willen het echte Rusland aan de wereld laten zien", deelt Ars havin, die op 37-jarige leeftijd nog bij FC Kairat in Kazachstan speelt, de mening van Poetin. „De mensen die deze maand naar ons land komen, willen we een leuke tijd bezorgen. Als Rusland zich plaatst voor de knock- outfase, zal heel het land feestvieren Niemand hoeft bang te zijn dat het op dat vlak misgaat. Dit gaat een prachtig toernooi worden. En drink gerust een glas wodka." Er voelt... in het Loezjniki-stadion een man aan zijn opvallende snor. Het is de Russi sche bondscoach Stanislav Cherche- sov. Voormalig doelman van de Rus sische ploeg, nu de man die zijn elftal minimaal door de groepsfase moet loodsen. 144 miljoen Russen rekenen vurig op Cherchesov. „Onze tegen standers Saoedi-Arabië, Egypte en Uruguay zijn natuurlijk geen Frank rijk, Argentinië en Duitsland", zegt de coach. „Maar het blijven moeilijke opponenten. Wij willen stap voor stap in het toernooi groeien." Op 7 oktober vorig jaar wonnen de Russen voor het laatst, met 4-2 van Zuid-Korea. Daarna volgden neder lagen tegen Argentinië, Brazilië, Frankrijk en Oostenrijk. Tegen Spanje, Iran en Turkije werd gelijkge speeld. „Toch voel ik geen druk", zegt Cherchesov. En hij voelt weer aan zijn snor. Er klikken... fotocamera's in hartje Moskou. De openingswedstrijd vanavond mag dan tussen Rusland en Saoedi-Ara bië gaan, in de hoofdstad van Rus land zijn duizenden fans van andere landen. De afvaardiging uit Zuid- Amerika lijkt in de meerderheid. Mensen in shirts van Colombia, Peru, Brazilië, Argentinië en Uru guay gaan vrolijk met elkaar op de foto. Fans van Iran vragen de politie of ze met elkaar vereeuwigd kunnen worden. Mexicanen wandelen met enorme sombrero's op door de stad. In Nederland mag de WK-koorts nog ver weg zijn, in Moskou kunnen ze niet meer wachten. Er zit... een man op een stoel. Voor hem staan twee matroesjka's. Eén van Li- onel Messi en één van Cristiano Ro naldo. Welke wereldster maakt het plaatje compleet door wereldkampi oen te worden met zijn land? Argen tinië of Portugal? Als het aan Ro naldo de Braziliaan ligt, allebei niet. „Brazilië is de favoriet", zegt hij. Arshavin is het met Ronaldo eens. „Brazilië tegen Frankrijk, dat zou mijn finale zijn", zegt de Rus. „Duitsland? Dat behoort altijd tot de favorieten. Maar ik heb toch meer met andere landen." En José Mourinho? De coach van Manchester United gelooft opeens heilig in Bert van Marwijk. Niet als wereldkampioen, maar Australië plaatst zich volgens de Special One met Frankrijk voor de knock-outfase. „Australië, ja", laat hij de Engelse pers weten. „Ik ga dit keer voor een verrassing." U begrijpt het, het WK kan nu echt beginnen. App Store donderdag 14 juni 2018 'Dit WK wordt prachtig' Mikos Gouka Moskou Het WK begint van daag pas, maar deze Colombianen verma ken zich ook voor de start al in Rusland. -Andrei Arshavin (37)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22