Erg benieuwd naar Egypte staande voet ontslagen, Hierro neemt het over Volg het WK voetbal online 21 Kuipers: Egypte-Uruguay Rutte is voor Rode Duivels Verlies Oviedo in de tweede divisie. Ook was hij assistent onder Carlo Ance- lotti bij Real Madrid. Verdrietig „Ik ga in twee dagen niet verande ren wat er in twee jaar aan werk is verricht", zei Hierro gistermiddag voor zijn eerste training. „De spe lers moeten vooral zichzelf blijven, doen wat ze in die fantastische kwalificatiereeks hebben gedaan." Op hetzelfde moment stapte Lo- petegui op een vliegtuig naar Mos kou, om vandaar uit naar Madrid te vliegen, waar hij nu het nieuwe sei zoen van Real Madrid kan voorbe reiden. „Ik ben erg verdrietig", wa ren de weinige woorden die hij zei. „Maar hoop dat deze fantastische selectie het WK wint." Podcast Column WILLEM VAN HANEGEM Het WK gaat vanavond van start. Eindelijk, zou ik bijna zeggen. De mensen die roepen dat ze de groepsfase liever overslaan, die be grijp ik niet. Ik ben bijvoorbeeld heel erg be nieuwd naar Egypte en niet alleen omdat Moha- med Salah daar speelt. Ze hebben met Mohamed Elneny van Arsenal, Ali Gabr van West Bromwich Albion en Ramadan Sobhi van Stoke City meer spelers op het hoogste niveau in Engeland. Dat was bij Egypte voorheen zelden het geval en dat maakt me nieuwsgierig. Marokko is uiteraard ook een land om naar uit te kijken, morgen in Sint-Petersburg tegen Iran. Met al die jongens die in Nederland zijn geboren en op gegroeid. Ik snap de discussie in ons land, of we ze succes moeten gunnen, totaal niet. Waarom zou den we die spelers geen mooi toernooi wensen? Ja, dan gaan de supporters hier de straat op en ze springen in fonteinen. Nou en? Als ze niks slopen, vind ik het prima. En als we diezelfde beelden zien vanuit Argentinië of Peru, dan vinden we het opeens heerlijk gepassioneerd. Nu hoor ik iedereen zich weer hardop afvragen of Hakim Ziyech op dit niveau eigenlijk wel de lijnen kan uitzetten. Hij legt de ballen neer waar hij wil, is een be langrijke schakel bij Ma rokko. Maar moet die jon gen Iran, Portugal en Spanje overhoop spelen? Onzin. Hij speelt hangend op rechts, net als bij FC Twente en zoals in zijn eer ste weken bij Ajax. Dat vult hij prima in, zag ik tegen Oekraïne en Slowakije. Laten we hopen dat die jongen lekker speelt. Is ook goed voor de eredivisie, denk ik. Nemen ze ons misschien nog een beetje serieus. Voor velen is Brazilië de grote favoriet, omdat de uitgeruste Neymar meedoet. Maar bondscoach Tite heeft een team gevormd dat lang niet alleen afhankelijk is van Neymar. Spits Gabriel Jesus bij voorbeeld kan wedstrijden beslissen. Casemiro is de schakel die ervoor zorgt dat ze niet zo overlopen worden, zoals vier jaar terug tegen Duitsland. En Marcelo is een geweldenaar. Ik hoop dat Ziyech lekker speelt. Dat is ook goed voor de eredivisie Gisteren 17.42 uur Maar ik schat Spanje en Frankrijk net zo hoog in. En de Belgen, die het EK van 2016 hebben verprutst, daar kort achter. De Fransen hebben met Kylian Mbappé en Antoine Griezmann pure wereldklasse. Al is bonds coach Didier Deschamps iemand die altijd maar blijft puzzelen en schuiven. De Duitsers laten Leroy Sané thuis. Dat noem ik maar een vlaag van verstandsver bijstering bij bondscoach Jo- achim Löw. En de Argentij nen? Coach Jorge Sampaoli wist zich in de kwalificatie geen raad met Paulo Dybala. Nee, ik reken de Argentijnen niet tot de favorieten. donderdag 14 juni 2018 Björn Kuipers heeft zijn eerste aanstel ling op het WK binnen. De Nederlandse toparbiter fluit morgen in Jekaterinen- burg de groepswedstrijd tussen Egypte en Uruguay (14.00 uur). De FIFA heeft het afgelopen jaar 160 miljoen euro verlies ge leden. Mark Rutte staat achter België bij het WK. „Wij zitten er niet bij, dus ik ben voor de Rode Duivels", aldus de premier. Op de vraag of de zuiderburen wereldkampioen worden, zei Rutte: „Ik sluit het niet uit. Ik ga in elk geval voor België juichen." bom nu al We zijn er niet bij, maar er blijft meer dan genoeg over om je op te verheugen, nu het WK voet bal vandaag begint. Er is een Nederlandse link bij Marokko, het Australië van Bert van Marwijk en natuurlijk Team Kuipers en videoreferee Danny Makkelie. Denk aan al die sterren, van Li- onel Messi tot Cristiano Ronaldo en van Neymar tot Antoine Griezmann. (Ti) Dan is het ook nog een toernooi in een omstreden land, waar de Russische president Vladimir Poetin voor het oog van de hele wereld goede sier wil maken. Thema's ge noeg om in een pod cast te bespreken en dat doen onze voetbal experts Sjoerd Mossou en Maarten Wijffels met presentator Hidde van War merdam. De nieuwste podcast is vandaag vanaf 07.00 uur te be luisteren op onze website. ;CCIÓN jTBOL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21