20 WK VOETBAL RUSLAND 2018 Marokko grijpt naast WK: 'Gemiste kans' Vlak voor WK-start wordt door Real weggekaapte bondscoach Lopetegui op #VamosEspana! Met die kreet besloot captain Ramos gisteren de tweet waarin hij opriep tot eenheid. Spanje probeert de gelederen te sluiten na het ontslag van coach Lopetegui, kort voor het WK-duel met Portugal. UNITED2026 Daags voor de WK-start stapte Ju- len Lopetegui gistermiddag op een vliegtuig terug naar huis. Op het zelfde moment leidde zijn opvolger Fernando Hierro voor het eerst de training van de Spaanse selectie. De internationals beseften nog nauwe lijks wat er was gebeurd, doolden in de Russische stad Krasnodar waar de ploeg vertoeft tussen de verba zing, de vertwijfeling en de veront waardiging. Thuis, in Spanje, vroe gen de voetbalfans zich verdwaasd en met ongeloof af wat er gisteren allemaal was gebeurd, bijna a la mi- nute geïnformeerd door een met het uur hysterischer medialeger. Van een van de grote favorieten zag La Roja zich vanuit eigen kamp totaal onverwacht getorpedeerd tot het lachertje van de WK. De we reldkampioen van 2010 en Euro pees kampioen van 2008 en 2012 werd slachtoffer van de wanhoop en dadendrang van de beste club van Europa. Terwijl Spanje zich op maakte voor een revanche van het rampzalige WK 2014, kaapte Real Madrid de bondscoach weg. En de club krijgt hem nu een maand eer der dan de bedoeling was. „Liet is een uiterst moeilijke situatie om aan een WK te beginnen", was het understatement van bondsvoorzit ter Luis Rubiales. Professional Hij nam, bijna in zijn eentje, de be slissing om Lopetegui te ontslaan, nadat de coach én Real drie dagen voor het duel met Portugal de transfer van de bondscoach hadden bekendgemaakt, zonder vooraf de bond te informeren. „Hij heeft fan tastisch werk verricht, ik respecteer hem als professional", zei Rubiales gisterochtend over Lopetegui. „Maar het gaat me om de manieren. Vijf minuten voordat zijn transfer bekend zou worden kreeg ik het te horen." Rubiales probeerde maandag middag, tevergeefs, Real-voorzitter Florentino Pérez ervan te overtui gen tot na het WK met het nieuws te wachten. „En toen hoorde ik dat Lopetegui het ook al aan de spelers aan het vertellen was", zei Rubiales Het gaat me om de manieren. Vijf minuten voordat zijn transfer bekend zou worden kreeg ik het te horen gisteren, nog altijd niet bekomen van zijn woede. Die vijf minuten, die enorme boosheid, bepaalden vervolgens de nabije toekomst van Spanje. De voorzitter, zelf net en kele maanden aan het bewind, had Lopetegui vorige maand nog voor twee extra jaren vastgelegd, als eer ste daad in zijn ambtstermijn. Verschillende mensen, onder wie aanvoerder Sergio Ramos, probeer den gisterochtend Rubiales ervan te weerhouden de coach naar huis te sturen. „Het zal me flink wat kri tiek opleveren, maar die had ik ook gekregen als ik dit niet had gedaan", zei Rubiales. „Ik moest dit doen. De selectie is van alle Spanjaarden." Daarmee doelde hij ook op het han delen van Real en de druk en kritiek die hij van de Madrileense sport- media kan verwachten. De grote vraag is hoe de Spaanse selectie deze twee aardschokken in minder dan 20 uur zal verwerken en of er in de kleedkamer toch ver deeldheid is ontstaan. De zes spe lers van Real waren vanzelfspre kend voor het aanblijven van Lope tegui, veel anderen voelden zich door hun bondscoach bedrogen, zo meldden de Spaanse media, al waagde geen van de voetballers zich publiekelijk aan een uitspraak. Vandaar ook de poging van Rubi ales om 'zo weinig mogelijk' te ver anderen en de 50-jarige Hierro, in Rusland aanwezig als de sportief directeur van de bond, te 'promove ren' tot bondscoach. De vroegere Real-captain heeft slechts één jaar ervaring als hoofdtrainer, bij Dinsdag 11.58 uur ■émm donderdag 14 juni 2018 GO WK uAn w/orHt nphnnripn in rl^ VS P.anaHa Mpyirn Hpt npn.nm- Het WK van 2026 wordt gehouden in de VS, Canada en Mexico. Het gecom bineerde Amerikaanse 'bid' kreeg gisteren bij een stemming op het FIFA-con- gres in Moskou de voorkeur boven Marokko. In 2026 doen maar liefst 48 lan den mee, zestien meer dan nu. De KNVB stemde op Marokko. „Qua resultaat is het echt een gemiste kans", zei secretaris-generaal Gijs de Jong. Bij Spanje barst de Edwin Winkels Barcelona De onrust de afgelopen dagen in het Spaanse kamp in vijf beelden: Lopetegui praat met Piqué op de training; bondsvoorzit ter Rubiales komt aan bij de persconfe rentie waarin hij bekend maakt dat Lopetegui is ontslagen; een paar uur later met opvolger Hierro; Lope tegui op het vliegveld van Krasnodar; Hierro tijdens zijn eerste training als bondscoach. FOTO'S AFP.EPA, GETTY IMAGES - Bondsvoorzitter Luis Rubiales 'Kanonschot op de selectie', kopte de Spaanse sportkrant AS gisteren. *nola Mairuecos y EE UU se juegan el Mundial 2026 las 207 federaóones de Fl FA deciden hoy entre dos candidaturas muy dispares ïfi/ifetèaï TE PRESENTAMOS l;MH 4H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20