Pearl Jam Show Patrol Foo Fighters Bruno Mars Lil' Kleine Editors eg voor bodemprijzen e499 corendon 19 üHl]u&D QjLüu dUd ijjXiIjj Eloro Hotel <AVertrek<ini junil iulil&tauQi 40% 20% 15% 10% 10% 5% Castelsardo Resort éi it tel :anfers op-°p vSiDezelweeklItalielWu extralafqeprijsd donderdag 14 juni 2018 Toen ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum een lijst werd samengesteld met Pinkpops mooiste momen ten, eindigde dit bovenaan: de stagedive (pardon, de camera-arm-dive) van Pearl Jams Eddie Vedder in 1992. Alleen al de gedachte aan 26 jaar geleden, toen Vedder een spichtige twintiger in korte broek was, maakt Pearl Jams terugkeer naar Pinkpop zwanger van ver wachting. In 2000 speelde de band ook in Landgraaf. Vedder co waren niet in grootse vorm. Twee weken later beleefde de groep zijn donkerste mo ment in het Deense Ros- kilde, toen negen mensen stierven in het gedrang voor het podium. Pas achttien jaar later verwelkomt Pink pop Pearl Jam voor de derde keer. Fit, gretig en ontspan nen, zo bewees een concert in de Ziggo Dome afgelopen dinsdag. Pearl Jam is er klaar voor. Vrijdag 21.30 uur Hoofdpodium Voor het eerst in vijfjaar stond hij weer op het po dium afgelopen april. De tranen stroomden over zijn wangen. Zanger Gary Lightbody viert behalve zijn 42ste verjaardag vooral ook zijn wederop standing uit een dal van depressie en alcoholver slaving. In 2009 sloot Snow Patrol Pinkpop af. Hoewel de groep nog enkele jaren hits bleef scoren, leek een hereniging met de Lim burgse festivalweide er niet meer van te komen. „We hebben vaak gedacht dat de band morgen niet meer zou bestaan", zei drummer Jonny Quinn recent tegen deze krant over de afgelopen peri ode. Verwacht een emoti oneel weerzien in de stijl van Spoorloos. Vrijdag 19.30 uur Hoofdpodium „Eh jongens, ik denk dat ik mijn been gebroken heb." Die woorden, op een Stock- holms concertpodium uit gesproken door Dave Grohl, waren brekend nieuws: door Pinkpops gedroomde slotshow van 2015 kon een streep. Hoewel de Foo Fighters aanvankelijk be loofden het gemiste optre den een jaar later goed te maken, wacht Pinkpop nog altijd op de inlossing van die belofte. Komende zaterdag avond is het zover, want dan staan Grohl co eindelijk op het hoofdpodium. Hoewel de Foo Fighters hun laatste album redelijk ano niem zagen eindigen, is hun live-reputatie nog altijd goudomrand. Wat heeft de band bedacht om de misère van 2015 (Pharrell Williams sprak Pinkpop als vervanger aan met „What's up Amster dam!") te doen vergeten? Wij rekenen op tweeënhalf uur zinderende rock-'n-roll. Zaterdag 21.30 uur Hoofdpodium Met Eddie Vedder (53) en Dave Grohl (49) brengt Pinkpop regelrechte rou tiniers in stelling als dag afsluiters. Bruno Mars is de enige nieuwe naam die herinnert aan de vorig jaar voorzichtig ingezette revolutie, met Justin Bie- ber als top-act en Martin Garrix als eerste dj-head- liner. Mars is op voorhand veel minder controversieel dan Bieber, die overigens zwaar teleurstelde. Bruno Mars, die in tegenstelling tot de twee andere afslui ters geen tweeënhalf, maar anderhalf uur speelt, heeft een solide live-reputatie. Hij oogstte vorig jaar vriendelijke re censies voor zijn concer ten in de Amsterdamse Ziggo Dome. Uptown Funk als slotlied van de 49ste Pinkpop-editie? Klinkt als een heerlijk, vrolijk idee. Zondag 22.00uur Hoofdpodium Op Lowlands verzocht hij zijn publiek in 2015 nog op dwingende toon 'een mid delvinger in de lucht te ste ken voor de politie'. Die zelfde uitspraak leverde Lil' Kleine een paar maanden later tijdens een ander festi val een kortstondige arresta tie op. Is de rapper (Yorick Scholten, 23) behalve ouder ook bedachtzamer gewor den? Op Pinkpop geeft hij zijn grootste soloconcert ooit. Vertaalt hij zijn online populariteit naar het live podium, dan is hij ook de grootste Nederlandse artiest op het festival. Overtuigt hij muzikaal of is er na afloop een nieuw relletje om over te praten? Vrijdag. 15.30 uur Hoofdpodium Ze zijn onderhand de Joop Zoetemelk van de festivalwereld. Voor de derde keer op rij staat Editors één plekje onder de topnaam op het affiche van Pinkpop. Naar volle tevredenheid, zei front man Tom Smith in maart tegen deze krant. „We voelen ons nog steeds ve reerd op het hoofdpo dium te staan." Dat gelo ven we graag. Pinkpop koestert de groep met zijn duistere synthesizerrock als een oude vriend. Zelfs in 2014, toen de groep worstelde met het juiste geluid bij de nieuwe bandbezetting, drukte het festival Editors vol warmte aan de borst. Niet gek ook, want als de band overbodig albummateri aal uit de setlijst haalt en kiest voor vijf kwartier donderende hits, zijn er weinig festivalconcerten opwindender. Zondag 19.45 uur Hoofdpodium 8 DAGEN NU VANAF Sardinië Sicilië AUlnclusive AU Inclusive v.a. 329 v.a. €499 v,€549 v.a. €343 .a. €599 €699 v.a. €599 ftekiyk sv\el oj oinze (VOoobied'ungeio op corendon nl/opru g ©02375106O6 Direct aan het zandstrand Leuke activiteiten voor jong en oud Buffet- pizzeria a-la-carterestaurant Miniclub en speeltuintje 500 m van een minimarkt en bars Beoordeeld met een 7.8 Gerenoveerd resort Gelegen aan idyllische baai Pizzeria a-la-carte-/grillrestaurant Miniclub en gameroom voor kinderen Dagelijks entertainment en livemuziek Beoordeeld met een 8.1 GO UMinutes 14/6 18/6 ZV/6 J7/Ö 1/7 t/m 4/7, 26/8 8.28/8 28/6 2/7 6/7 29/8 5/7. 9/7 23/8 v.a. 4 8/7 t/m 13/7 18 t/m 24/8 12/7 20/8 tT-ï w ."H - Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. Bekijk alle voorwaarden op corendon.nl/aktie. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19