18 ANGELA KIJKT TV ooit gedacht dat ik de volgende zin zou opschrijven: ik vind Utopia 2 steeds leuker worden. Waar ik de af gelopen vier jaar nooit een seconde gegre pen ben door al die aandachtszoekers en schreeuwers in Utopia 1, betrap ik mezelf nu op gedachten als: Zou Silvio echt naar huis gaan? Of: Hoe loopt de ruzie af tussen Mike en Christel om dat plastic dekseltje? En dat terwijl ze pas anderhalve week bezig zijn. Misschien denkt u nu: die De Jong heeft een zonnesteek opgelopen. Dat mag. Zelf sluit ik niet uit dat het schrale tv-aanbod van de afgelopen weken een rol speelt in mijn ontluikende liefde voor het realitypro- gramma. Iets met een kinderhand en rauwe bonen, zeg maar. Maar er is ook iets essenti eels veranderd aan het format: de nieuwe bewoners, pardon Utopianen, beginnen in tegenstelling tot de vorige groep echt met niets. Er is geen schuur, geen draadje stroom. Wel een stuk land, een meertje met wat vissen en her en der rondslingerende bakstenen en planken. Voor de tv-kijker is dat meer dan genoeg. Want binnen een uur na aankomst laten de hoofdrolspelers nood gedwongen hun ware aard zien. Ze zijn in tegenstelling tot hun voorgangers veel meer aan het overleven dan met de camera's bezig. Dat de acht deelnemers nu bijvoorbeeld in een provisorische tent slapen, komt voorna melijk door John. Hij was zo goochem om zoveel mogelijk gereedschap in zijn bagage te stoppen en al bij binnenkomst te gaan timmeren en met termen te smijten als 'effe schorren'. Enige nadeel is dat hij door dat ge reedschap geen plek over had voor een deug delijk luchtbed. Hij ligt daarom op een te dun matje en slaapt slecht, waar zijn toch al wat hoekige karakter niet direct van op knapt. Dit hét moment om als kijker aan te ha ken. Het gebrek aan goede nachtrust en voedsel én het langzaam indalende besef dat het niet op stel en sprong comfortabeler wordt, beginnen hun tol te eisen in de groep. En dan is er altijd wel iemand die over een lekker stukje vlees begint in de buurt van hardcore veganist Adriaan. Eigenlijk mist Utopia 2 maar één ding: regen. En dat uren en dagen achter elkaar. Als tv-kijker hoop ik dus stiekem op een natte zomer. Nog iets dat ik nooit had gedacht te zullen zeggen. Kwisliedjes live horen De Smurfen keren terug PINKPOP 2018 Met dagelijks ruim 65.000 bezoekers beleeft Pinkpop vanaf morgen een van zijn drukste edities. Volgens festivaldirecteur Jan Smeets zijn die vele bezoekers het gevolg van 'een ge-wel-dig programma'. Wie van de topnamen geeft straks hét optreden waarmee de editie van 2018 wordt herinnerd? Popverslaggever Stefan Raatgever voorspelt de kansen. Quote van de da|/ Je hebt ongeloof lijk veel chagrijnige dj'sV j die pas achter de u microfoon vrólijW, worden. Als ze klaar zijn, zijn het weer die' chagrijnen tonia2 THEATER Niels van der Laan en Jeroen Woe zingen de beste liedjes uit De Kwis in het theater. Deze Kwisconcerten zijn op 30 en 31 augustus en 1 en 2 september in het Amster damse DeLa- Mar Theater. De registratie volgt later op NPO 1. donderdag 14 juni 2018 Bijna veertig jaar na de start van de wereld wijd bekende reeks maken de Smurfen zich op voor nieuwe avonturen in 3D op tv. Die zijn vanaf 2020 te zien op Ketnet. Onder andere Peyo Produc- tions doet de productie. Met de klok mee: Snow Patrol, Bruno Mars, Lil' Kleine, Foo Fighters en Editors. fotoanp, epa<ff)enboaz TIMMERMANS (LILKLEINE) KINDER-TV Pieken OP PINKPOP De beroemde stagedive van Eddie Vedder in 1992. fotonos Radio-dj Tineke de houdt niet van nep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18