RENATE WENNEM ARS Kroongetuige Nabil: 'Beveilig mijn familie of ik stop ermee' VAART U MET ONS MEE Duitse Wijnfeesten stipreizen.nl 6 Moezel naar Rotterdam Column Ha Eus! Maandag schreefje over de ongemakken van het reizen met kinderen. Ik weet er alles van. Een klein voorbeeld: toen onze jongens 2 en 4 waren, gingen we naar Curacao. Een paar dagen voor vertrek kreeg de oudste hoge koorts, dus het leek erop dat we niet zouden gaan. Maar de dag voor vertrek was hij koortsvrij, dus hup, naar Schiphol. Eenmaal in de lucht laaide de koorts weer op. Hij wilde alleen nog maar bij mij op schoot. Huilend. Daar door wilde de ander ook alleen nog maar bij mij op schoot. Huilend. lachende kindertjes die lief zaten te kleuren. Eenmaal aangekomen, kotste de jongste zijn buggy en zijn kleding onder. De koffer was kwijt. Die stond nog op Schiphol. Dat bete kende: geen slaapzak- jes, geen poedermelk, geen luiers, geen kle ding. De van tevoren bestelde kinderzit jes voor in de huurauto bleken niet goed te passen, dus het werd im proviseren met spanbanden. Aan gekomen bij het resort, mochten we grabbelen in de bak met ge vonden voorwerpen. Ik koos een goudkleurige korte broek. De jog- gingbroekjes van de kinderen knipte ik af tot korte broek. Het was bloedheet, maar in het huisje was airco. Alleen mocht die in de kamer van de kinderen niet aan van mij. Daar was ik heel spastisch over. De kinderen waren halve nachten wakker en wij daarom ook. De oudste wilde niet in het water. Niet in het zwembad en al helemaal niet in de zee. En de jongste dus ook niet. Daar zaten we dan, bij het kinderbadje met twee jengelende, zweterige kinderen. Vervolgens kreeg de jongste overal bultjes. Zonneuitslag. En maar huilen. Na vijf dagen waren we kapot. Er was een restaurantje op ons resort en we besloten het er op te wagen. Het was honderd meter van ons huisje, moest kunnen met de ba byfoon. Even met zijn tweetjes, even rust. Toen we plaatsnamen, zag een ouder echtpaar de baby foon. Mevrouw maakte er een op merking over. Dat het onverant woord was om kinderen alleen te laten. Ze zei het niet direct tegen ons, maar in het luchtledige. Ik kon haar wel doodknuppelen. „Mama? Papa? Waar zijn jullie?" De volgende ochtend hebben we het reisbureau gebeld. We wilden naar huis. Onze jongens zijn nu 13 en 15 en hebben heel wat van de wereld gezien. En ik kan je verze keren dat het beter wordt. Maar perfect wordt het nooit. Daar zaten we dan, bij het kinderbadje, met twee jengelende kinderen Nabil B. deed zijn dringende ver zoek gisteren via zijn advocaat Bart Stapert. Hij reageerde daar mee voor het eerst op de moord op zijn broer Reduan, daags nadat hij als kroongetuige in liquidatie zaken werd gepresenteerd. Advocaat Stapert kwam in de beveiligde rechtbank in Amster dam Osdorp met harde kritiek op het Openbaar Ministerie (OM) en minister Grapperhaus. Hij hekel de het feit dat het OM naar buiten bracht dat broer Reduan slechts beperkt beveiligd wilde worden. Daarmee legt het OM de schuld van de liquidatie bij het slachtof fer zelf, aldus Stapert. „Terwijl duidelijk was dat de groep waar over de kroongetuige verklarin gen heeft afgelegd al had aange kondigd wraak te nemen." Stapert verwees naar versleu telde berichten van een pgp-tele- foon, in bezit van het OM. „Hy weet ga iedereen van hem laten slapen als die my naam heeft ge- noemt", schreef Ridouan T. over Nabil B. Volgens het OM zijn T. en zijn kompaan Said R. de op drachtgevers van een reeks liqui daties en tevens de kopstukken van een drugsbende. Stapert zegt dat er genoeg aan wijzingen zijn dat B. en zijn fami lie risico liepen als B. verklaringen zou afleggen. „Daarom doen wij B Liquidatie van broer slaat diepe wond in vertrouwen een oproep om de beveiliging van de familie meer doortastend, met meer middelen, betere afstem ming en betere communicatie ter hand te nemen." Gisteren was de eerste zitting sinds de liquidatie. „We leven enorm mee met de nabestaanden. Het is schokkend en ongekend", zei de officier van justitie. Recent doken nieuwe versleu telde berichten op, die de verkla ringen van Nabil B. ondersteu nen. T. en R. zijn voortvluchtig. reizen «nl woensdag 13 juni 2018 GO Vakantie Om ons heen zaten vrolijke gezinnen met Bij het voorgerecht gebeurde wat we hadden gevreesd: Kroongetuige Nabil B. heeft een klemmend beroep gedaan op minister Grapperhaus (Jus titie) om zijn familie beter te beveiligen. Hij overweegt zich terug te trekken als dat niet gebeurt. Yelle Tieleman Utrecht Riviercruise Voordeel! korting Riviercruise o.b.v. volpension Ind. comfortabele busreis Langs pareltjes aan de Rijn Moezel volpension Ind. comfortabele busreis O.a. Cochem, Koblenz Düsseldorf zie stipreizen.nl/crrmob Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. NIEUW! Vertrek alleen 30 augustus. Prachtige pareltjes langs de Rijn Moezel zult u gaan bezoeken tijdens één van de twee routes van deze riviercruise, met als hoogtepunt de Duitse Wijnfeesten! Tijdens deze periode zijn er in o.a. Koblenz, Cochem, Bernkastel Trier de jaarlijkse populaire wijnfeesten die u zeker niet wilt missen! Uw verblijf aan boord van het 3-sterren-plus schip MS Allegro is o.b.v. volpension (ontbijt, lunch en diner) en er is vrijwel dagelijks entertainment. Gegarandeerd vertrek! Vaar tijdens deze prachtige riviercruise van de Moezel naar Rotterdam naar gezellige Duitse wijnsteden zoals het Duitse Cochem, Koblenz en Düsseldorf. Maar ook het Nederlandse Nijmegen, Dordrecht en Rotterdam worden door u aangedaan. De voordelige reissom is inclusief comfortabele busreis naar Trier (vanaf verschillende opstappunten in Nederland), 9-daagse riviercruise per MS Allegro op basis van volpension, dagelijks entertainment en Stip-begeleiding aan boord en havengelden. U houdt deze boot toch ook niet af? Boek snel, wantvol=vol!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6