Diploma's van Breukinken Van Ginneken Oude Rijksweg bij Kruiningen tijdelijk dicht Het volk spreekt (niet) in Kapelle Grote zorgen om tekort brandweerlieden 7 „Wat is de hoogste snelheid die u op een fiets heeft gereden? Heeft u wei eens meegedaan aan de Tour de France? Zijn jullie wel eens gevallen? En wat was de saaiste rit die u ooit heeft gereden?" Het zijn zomaar wat vragen die de leerlingen van groep 7 en 8 stellen aan Breukink en Van Ginne ken tijdens het vragen(v)uurtje dat voorafgaat aan de uitreiking van de verkeersdiploma's. „Tijdens een rechte afdaling heb ik wel 110 kilometer per uur gehaald", diept Breukink op uit zijn verleden. „Ik denk dat ik weieens 120 gereden heb", voegt Van Ginneken daaraan toe. „En ploeggenoten van me hebben in de Ronde van Zwitserland weieens de 130 aangetikt." De 24 geslaagden krijgen na het vra- genblok de diploma's uit handen van de profwielrenners. Met daarbij een presentje en natuurlijk een handdruk van een beroemdheid. Daarna vliegen zij uit. Voor een rondje door het dorp. Op de fiets, samen met Erik Breukink en Sjoerd van Ginneken. En uiteraard met diploma! Ze zaten er klaar voor, de zes frac tievoorzitters uit de Kapelse poli tiek. In het dorpshuis van Schore hadden Pierre Kruizinga (CU) en Mare van Opstal (D66) 'dienst'. Si- wart Mackintosh (CDA) en Henk Keurhorst (SGP) hielden de wacht in de Wemeldingse Wemel en Annebeth Evertz (PvdA) en Iman Vleugel (VVD) hadden koffie en thee klaar staan voor de gasten in het Kapelse gemeentehuis. Alleen GB deed niet mee aan dit initia tief. De inloopavonden hadden de gemeenteraad nuttige informatie moeten opleveren voor de profiel schets voor een nieuwe burge meester. Want de huidige, Huub Hieltjes, is slechts tijdelijk. Wat inwoners van een nieuwe burger vader of -moeder verwachten werd, in elk geval gisteravond, niet duidelijk. Want zowel in Schore als in Wemeldinge en Ka pelle bleef het angstvallig stil. Niemand kwam langs. Annebeth Evertz bekeek het positief: „Ach, ik vat het maar op als een blijk van vertrouwen." Vanaf 25 juni moeten auto's al bij 's- Gravenpolder van de A58 af om via de Vlakebrug naar Yerseke te rijden. Verkeer uit het mosseldorp dat rich ting Bergen op Zoom moet, wordt via station Kruiningen-Yerseke en de Goversweg geleid. Kruiningers Burgemeester José van Egmond maakt zich grote zorgen om het te kort aan vrijwillige brandweerlie den in de gemeente Reimerswaal. Met name in Rilland en Yerseke is de situatie zo nijpend dat er overdag niet voldoende bezetting is om uit te rukken. „Het meest ingewikkelde is om een chauffeur en een bevelvoerder overdag beschikbaar te hebben. Dat is niet een kwestie van zomaar wat vrijwilligers bij elkaar rammelen", zei Van Egmond gisteravond. „Op- die via A58 naar Goes en verder wil len rijden, worden over de Kanaal- weg gestuurd. Vrijdag 20 juli zit dat werk erop en rijdt het verkeer voortaan met een vloeiende bocht tussen Yerseke en Kruiningen. Wat als het vakantieverkeer vast staat bij de Vlaketunnel? Tijdens de vier zomerweken dat de T-kruising wordt verbouwd, kan de N289 niet als alternatieve route worden gebruikt als er bijvoorbeeld ^Inwoners van Yerseke en Kruiningen gaan merken dat de weg vier weken wordt afgesloten leiding tot bevelvoerder of chauffeur duurt twee jaar, daaraan is een vrij williger één avond per week kwijt." Veel raadsleden uitten tijdens een debat over de brandweerzorg hun zorgen over het tekort aan vrijwilli gers. Volgens Van Egmond vergt het fysiek en mentaal erg veel van de vrijwilligers om bij de heftigste ca lamiteiten op te treden. Daarnaast moeten ze naast hun werk wekelijks een avond oefenen en dag en nacht beschikbaar zijn. Andries Jumelet van de Christen- Unie ziet nog een andere oorzaak: de overgang van de gemeentelijke brandweer naar de Veiligheidsregio. calamiteiten zijn in de Vlaketunnel. Volgens een woordvoerder van de provincie is dit doorgesproken met Rijkswaterstaat. Bij ongelukken zal het verkeer al eerder moeten wor den omgeleid, bijvoorbeeld via de Zeelandbrug. Ja, aannemer P. Sinke begint maan dag al met het vernieuwen van as falt tussen de oprit naar de A58 en de Stationsweg bij Kruiningen. De weg gaat hiervoor enkele nachten dicht. Dit is een klus van een week. Na de bouwvak begint de aannemer aan de aanleg van een ovale rotonde ter hoogte van De Uitkijk. Die klus duurt zes weken, tot en met vrijdag 21 september. Voor de aanleg van de ovonde hoeft de weg niet te worden afgesloten. „Vroeger, en dan heb ik het nog niet eens over heel lang terug, waren er voldoende vrijwilligers. Maar door alle regeltjes is voor veel brandweer mensen de lol er vanaf gegaan." Naar aanleiding van de evaluatie van het project Maatwerk in Brand weerzorg stelt het college van B en W voor om de geplande bezuiniging van drie ton te schrappen. Veel frac ties gaven aan daar alleen voor te voelen als geïnvesteerd wordt in vrijwilligers. Volgens Van Egmond is dat het geval en is daar één ton voor uitgetrokken. Waar die precies aan uit wordt gegeven, is nog niet duidelijk. woensdag 13 juni 2018 BE Erik Breukink was gisteren samen met vierdejaars prof wielrenner Sjoerd van Ginneken te gast bij de Klimroos in Krabbendijke. Zij deel den daar verkeersdiploma's uit. Willem Adriaansens Krabbendijke Oud-profwielrenner Erik Breukink (I) en huidig profwielrenner Sjoerd van Ginneken (in Roompot-shirts) hebben gisteren verkeersdi ploma's uitgereikt op basisschool De Klimroos in Krabbendijke. fotomarcelledavidse Annebeth Evertz (I) en Iman Vleugel (r) in de raadszaal van Ka pelle. Kapelle loopt nog niet uit voor de nieuwe burgemeester. Op de inloopavonden in Schore, Wemeldinge en Kapelle kwam gisteren geen enkele belang stellende langs. Willem Adriaansens Kapelle De kruising van de Oude Rijks weg met de Zanddijk bij Kruinin gen gaat op de schop om de doorstroming te verbeteren. Daarvoor wordt de weg vier weken afgesloten. En dat gaan inwoners van Yerseke en Krui ningen merken: het wordt omrij den! Joeri Wisse Kruiningen Hoe kom ik straks op m'n werk en weer thuis? Joeri Wisse Kruiningen Gebeurt er nog meer op de Oude Rijksweg?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58