4 Robot helpt bij bevrijden gijzelaars RECHTSZAAK MICHAEL P. De ouders van de vermoorde Anne Faber kwamen gisteren voor het eerst zelf aan het woord in het proces tegen verdachte Michael P. Ze brachten vooral hun boosheid onder woorden. SPANJE MIGRANTEN De politie in Parijs heeft een man overmeesterd die gisteren drie mensen gegijzeld hield in het noorden van de stad. De gijzelaars zijn gezond en wel, meldt de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérard Collomb. De gijzeling vond plaats in de Rue des Petites Écuries in het tode arrondisse ment, niet ver van de stations Gare du Nord en Gare de 1'Est. Volgens dagblad Le Parisien overmeesterde de politie de man nadat een robotbrand weerspuit hem en zijn gijze laars met water had bespoten. Dat gebeurde omdat de gijzel nemer één van de drie gegijzel den met benzine had overgo ten. De man had de politie la ten weten dat hij in het bezit was van een pistool en een bom. De onderhandelingen verliepen moeizaam omdat de motieven van de man vaag wa ren. Hij eiste contact met de Iraanse ambassadeur en be weerde een medeplichtige te hebben buiten het gebouw. De gijzelnemer bevond zich op een binnenplaats met zijn gij zelaars. Een van hen was een zwangere vrouw. Vooralsnog wordt niet uitgegaan van een terroristische daad. Wil je langer leven? Blijf dan in de gevangenis. Verlaat dat gebouw niet, dat zal niet gezond voor je zijn OM moet dna afstaan uit afgesloten zaak Het Openbaar Ministerie (OM) moet dna-materiaal afstaan in de strafzaak van Remond P., de man die is veroordeeld voor de moord op de Haagse vastgoed handelaar Victor 't Hooft in 2007. Het gerechtshof in Den Haag heeft besloten het ver zoek te honoreren, nadat eerder ook een rechter dat al had ge daan. Het OM was in beroep gegaan. P. wil met nieuw on derzoek zijn onschuld aanto nen, middels nieuwe onder zoekstechnieken. Dodental door ebola loopt op Ontstopper AH kan lekken 'Overleden' man komt bij Ze hebben zelf levenslang en wil len dat dat ook voor Michael P. geldt. Familie en vrienden van Anne Faber gaan zo zwaar gebukt onder het verlies van hun dochter, zus en vriendin, dat ze zich nooit meer compleet zullen voelen. Op de dag dat in de Utrechtse rechtbank 28 jaar cel en tbs tegen Michael P. werd geëist, vertelden de ouders van de vorig jaar ver krachte en gedode Utrechtse hoe enorm de impact van de 'laffe daad' van Michael P. op hun leven is. „Hij heeft haar gedood omdat ze schreeuwde. Ik vind dat zo ontzet tend laf', zei moeder Elze van Heeswijk. De anderhalve week die gezocht werd naar hun dierbare Anne, ging Van Heeswijk door een hel. „Ik voelde me schuldig als ik ging sla pen. Maar ik moest wel, om de vol gende dag weer verder te kunnen zoeken." Ze wisten dat Anne ern stig verminkt was, maar wilden haar toch zien toen ze op 12 okto ber in Zeewolde was gevonden. „We moesten elkaar vasthouden toen we haar dode lichaam zagen", zei moeder Elze. „Was dit onze dochter? Alle mooie woorden om Ik heb soms geen zin meer om verder te leven, maar het moet voor mijn omgeving Hij doodde haar omdat ze schreeuwde. Ik vind dat zo ontzettend laf Ik heb verschrikkelijk veel spijt van mijn daden haar te omschrijven waren weg. Vanaf de avond dat ze vermist werd, voelden we angst en pijn, la ter de woede en de boosheid. De familie zal nooit meer compleet zijn. Er is een gat geslagen dat altijd voelbaar is. Voor Wims broer en mijn zus, voor iedereen, zal de fa milie nooit meer compleet zijn. Ook vrienden en collega's zitten vol verdriet en kunnen hun werk niet meer goed doen. Zelfs men sen die Anne niet kennen, zijn bang geworden." Eenzaam Vader Wim kon moeilijk uitleg gen hoe hij zich voelde, vertelde hij in de rechtbank. „Wat ik vind, is dat ik de dader zelf moet kunnen veroordelen. Ik ben zo ontzettend kwaad. Het meest dierbare bezit is me afgenomen. Ik heb soms geen zin meer om verder te leven, maar ik weet dat dat moet voor mijn omgeving. Anne was zo'n gewel dig mens. Ik had hier helemaal niet moeten staan. Ik voel me eenzaam met enkele lieve mensen die dicht bij me staan." Hij is boos op de rechter die Mi chael P. in 2012 een lagere straf op legde en hem geen tbs durfde te geven. Dat schreef hij al in een open brief via de Volkskrant aan de toenmalige rechter Rinus Otte, die dat mede besliste. „Fouten maken is menselijk. Maar hier is achter over geleund door rechters die zeggen dat ze niks konden doen, omdat Michael P. niet wilde mee werken aan een onderzoek. Is het zo moeilijk om te zeggen dat er in die zaak is gefaald?" Moeder Elze vertrouwt Michael P. voor geen cent als hij spijt betuigt. „Waarvan woensdag 13 juni 2018 PARIJS De Filipijnse president Rodrigo Duterte waarschuwt drugs handelaren. DEN HAAG POOTJE VOETBAL Beschilderde olifanten spelen een potje voetbal met scholie ren in Ayutthaya, Thailand. Het is een opwarmertje op weg naar het WK Voetbal dat in Rusland wordt gehouden van 14 juni tot 15 juli. FOTO REUTERS KINSHASA Het dodental door ebola in de provin cie Equateur van de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 26. Dat meldt het mi nisterie van Volks gezondheid. Er zijn inmiddels vier nieuwe gevallen van ebola beves tigd. President Jo- seph Kabila en zijn kabinet hebben on langs besloten om meer geld beschik baar te stellen voor noodhulp. AMSTERDAM Supermarktketen Albert Heijn waar schuwt dat de dop pen van zijn flessen ontstopper niet goed sluiten. Daar door bestaat het gevaar dat mensen de bijtende vloei stof op hun lichaam krijgen. Het gaat om de AH Vloei bare Ontstopper 500 ml. Door het euvel werkt de kindveilige sluiting mogelijk niet. AH adviseert de fles sen veilig te stellen. MÖDLING Een medische hulp verlener heeft een 68-jarige man ten onrechte dood ver klaard in Oosten rijk. De hulpverle ner voelde geen hartslag en meende al lijkvlek ken te zien. Het 'lijk' begon echter plots te kreunen toen later politieagenten de woning betra den. Een toege snelde arts ont fermde zich daarna over de 68-jarige man. Vader: 'Ik wil Ivar Penris Utrecht -Vader Wim Faber - Moeder Elze van Heeswijk -Michael P.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4