Hoek en Goes hofleverancier Oostende ook naar Bru Boodschap van Robin van Galen VOLG ALLES OP SPORTNIEUWS.NL 11 Het technisch hart van het Zeeuws elftal heeft gekozen voor spelers die komend seizoen spe len voor een Zeeuwse club of af komstig zijn uit Zeeland. Die laat ste categorie indachtig opent de deur voor spelers als Thomas van den Houten (AFC), Francis Babwe Manengela (Halsteren), Bart De- prez (Smitshoek) en Yarick Dorst (Barendrecht). Met zes spelers is Hoek hofleve rancier voor het duel met Oos tende. Onder hen twee spelers die afgelopen seizoen bij de club speelde (Fabian Wilson en Re- guillo Vandepitte), maar ook vier nieuwelingen (Gert-Jan van Lei den, Kyle Doesburg, Lionel Fitsch en Jonathan Constansia). Nieuwbakken derdedivisionist Goes is met vijf spelers vertegen woordigd: Klaas van Hecke, Ru ben Hollemans, Tim de Winter, Mart de Kroo en Daniël Wissel. Hoofdklasser Vlissingen en eer steklasser Kloetinge hebben elk twee ijzers in het vuur, terwijl Ar- nemuiden (Joan van Belzen) en Philippine (Roland van de Wege) elk met één speler aantreden. Dolf Roks De spelersgroep komt op dinsdag 26 en donderdag 28 juni samen in Nieuwdorp om te trainen onder leiding van coach Dolf Roks. De wedstrijd op 4 juli tegen Philip pine (aftrap 19.30 uur) is de ope ning van een drieluik. Op zaterdag 7 juli volgt in Middelburg het duel met Feyenoord en op donderdag 12 juli wordt afgesloten in Brui- nisse tegen AZ. De selecties voor de wedstrij den tegen Feyenoord en tegen AZ worden in de komende twee we ken bekendgemaakt. „In deze se lecties kan een aantal andere spe lers zijn opgenomen", verduide lijkt Kees Roelse, voorzitter van de Stichting Zeeuws Elftal. „Je moet denken aan vijf tot zeven spelers. Dat komt doordat spelers in de zo mer ook andere verplichtingen hebben." Selectie Zeeuws elftal BRUSE BOYS AFSCHEID we naar Eindhoven kunnen car poolen", zegt Owen, die beseft dat zijn carrière ook het nodige van zijn familie vergt. Henk: „Geluk kig kan ik met mijn werkgever vaak wel iets regelen, waardoor ik Owen overal naar toe kan brengen. Maar Owen heeft ook nog een broer, waar ik ook wel eens leuke dingen mee wil doen. En ik heb ook nog een vrouw thuis." Toch rijdt Henk met liefde de vele kilometers voor zijn jongste zoon. „Owen wil er vol voor gaan en die kans willen wij hem bie den. Ik vind het prachtig om te zien hoe ver die jongens al zijn op een leeftijd dat ik pas voor het eerst kennis maakte met de sport.' Als lid van Jong Oranje zwemt Owen al rond in een oranje broekje. Diezelfde kleur hoopt hij ooit op de Olympische Spelen te mogen vertegenwoordigen. Olympische Spelen „De Spelen van 2024 of 2028, dat is mijn doel", besluit Owen zelfver zekerd. „Hij zal er alles aan doen om die droom te volgen", weet zijn vader. „Maar we weten ook dat het een keer kan ophouden. Er zijn op deze leeftijd nog heel veel jongens in de race voor een be perkt aantal plaatsen op de Olym pische Spelen van 2024 of 2028. Daarom werken we ook met sub doelen en is het vooral belangrijk om te genieten van alle ervaringen die je nu mee kunt pakken, zoals de internationale wedstrijden en toernooien met Jong Oranje." «IwBhaI Google Play DOWNLOAD NU DE APP! m App Store woensdag 13 juni 2018 Spelers van Hoek en Goes vor men de ruggengraat van het Zeeuws elftal dat op woensdag 4 juli in Philippine aantreedt tegen de profs van Oostende. Rudy Boogert Vlissingen Doel: Joan van Belzen (Arnemui- den), Mitchell Braafhart (Kloe tinge). Verdediging: Fabian Wilson, Gert- Jan van Leiden, Lionel Fitsch (Hoek), Renzo en Milton Roemera- toe (Vlissingen), Klaas van Hecke (Goes), Thomas van den Houten (AFC). Middenveld: Reguillo Vandepitte (Hoek), Ruben Hollemans, Tim de Winter (Goes), Roy Mulder (Kloe tinge). Aanval: Mart de Kroo, Daniël Wis sel (Goes), Francis Kabwe Manen gela (Halsteren), Kyle Doesburg, Jonathan Constansia (Hoek), Bart Deprez (Smitshoek) en Yarick Dorst (Barendrecht), Roland van de Wege (Philippine). Coach: Dolf Roks. Ook de voetballers van Bruse Boys spelen in de zomer een oefenwedstrijd tegen KV Oostende. Op vrij dag 6 juli komt de Belgische profclub naar Bruinisse. Twee dagen eerder speelt Oostende in Philippine al tegen het Zeeuwse elftal, dat in de daaropvolgende week ook nog tegen Feyen oord en AZ speelt. Het duel met AZ (op 12 juli) wordt ook in Bruinisse gespeeld. Bij Bruse Boys is het langza merhand een traditie gewor den om profclubs op zijn sportpark uit te nodigen in de oefencampagne. Eerder strikte de Bruse club al eens Sparta, NAC, Volendam, Jong Vitesse en vorig jaar ADO Den Haag. Olympische Spelen Owen Riemens in zijn water- polobroekje van Jong Oranje. Rechts zijn vader en trouwste fan Henk Riemens. FOTO LEX DE MEESTER Henk Riemens was de afgelo pen jaren de drijvende kracht achter het jeugdwaterpolo bij Zwem- en waterpolovereni- ging De Zeeuwse Kust (DZK). Om zijn zoon Owen optimaal te kunnen begeleiden is dat niet meer te combineren met zijn werkzaamheden voor DZK. Het leverde Henk tot zijn eigen verrassing vorige week zaterdag een heus afscheids feestje op bij de Vlissingse club. „Ik heb al die jaren kin deren enthousiast willen maken voor het mooie spel waterpolo. Je hebt alles met die gasten meegemaakt en je beschouwt ze ook als je eigen kinderen. Maar nu moest ik kiezen. Het afscheid met kin deren en ouders was gewel dig en samen met een kampi oenschap van DZK D1 een mooie afsluiting van dit sei zoen", blikt Henk tevreden terug. Henk ontving ook een video boodschap van niemand min der dan Robin van Galen. Van Galen blikt daarin met veel plezier terug op de kusttoer van 2015 in Vlissingen. Ook richt de bondscoach het woord nog even aan Owen met een knipoog naar zijn boek 'Volg je droom!' Bekijk de videoboodschap van Robin van Galen op www.pzc.nl/zeeuwse-sport martin Sunweb Download on the

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43