O CD Kerkhove via supertiebreak langs Schoofs en Hogenkamp II 10 ZE Jobse verliest 2de WK-finaleoprij Vlissingse clubs slaan handen ineen Bouzambou en Mallie terug op nest Van Maldegem en Scheele de snelsten Waterpolotalent (13) uit Vlissingen reist wekelijks stad en land af om zijn sport op het hoogste niveau te kunnen beoefenen. Vlissinger Jesper Jobse is dinsdag voor het tweede jaar op rij met Nederland tweede ge worden op het WK 3x3 basketball. In de finale verloor Oranje met 16-13 van Servië, dat vorig jaar ook al goud won. Het 3x3 basketball wint aan populariteit en belangstelling sinds het een olympische sport is - in 2020 in Tokio staat het voor het eerst op het programma. Jes per Jobse (33) is in Nederland één van de pio niers en hij heeft nationaal en internationaal gezorgd dat deze tak van sport groter groeide. De 2.04 meter lange routinier is de nummer 37 op de wereldranglijst en daarmee de hoogst geplaatste Nederlander. Jobse was goed voor zes van de dertien Nederlandse punten. De drie Vlissingse tennisclubs, LTC DOS, LTC de Schelde en TC Souburg gaan nauwer sa menwerken. Gezamenlijk gaan de drie vereni gingen vanaf dit jaar de Vlissingse kampioen schappen organiseren in plaats van de afzon derlijke clubkampioenschappen. Ook het mini-maxi toernooi wordt nu onder één Vlis singse noemer georganiseerd. Op zaterdag 30 juni wordt van 16.00 tot 20.00 uur op het ten nispark van DOS voor het eerst de zoge noemde 'Funmasters' georganiseerd. Zowel leden als niet-leden tussen de 11 en 17 jaar kunnen zich opgeven voor het evenement vol sport, spel, een quiz, eten, drinken en muziek. Een weekend met de wind uit het noorden en her en der wat nevel en bewolking zorgde voor pittige wedstrijden in de duivensport. Ko van Maldegem uit Heinkenszans werd met een tweejarige vale doffer de winnaar van 2761 duiven op de Dagfondvlucht uit Argenton. Hij bleef Marcel Buijsse uit Oostburg en Carlo van Dam uit Sas van Gent voor. Vader Adriaan en zoon Jaap Scheele uit Terneuzen eindigden op de Midfondvlucht uit Pontoise (3970 Zeeuwse duiven) met vier duiven in de top-10, waaron der op de eerste en tweede positie. Voor alle uitslagen zie www.pzc.nl/zeeuwse-sport ZV Hulsterloo WATERPOLO OWEN RIEMENS Karagiorgos Kerkhove en Marazova leken op een 'straight sets'-overwinning af te stevenen, maar Hogenkamp en VC Vlissingen heeft op- 11 «T'A nieuw vier nieuwe spe- Iers aan de eerste selec tie toegevoegd. Met Etienne Mallie en Saïd Bouzambou keren twee oud-spelers van de club na één jaar terug, terwijl de zondag-hoofdklasser met TiamoRoose (JVOZ) en Soufyan Bousantouh (Lierse SK) ook twee jonge talenten aan zich bindt. Het to taal aan nieuwe spelers bij VC Vlissingen staat nu op veertien. Aan de rand van het Vrijburgbad in Vlissingen vertelt vader Henk Riemens hoe het allemaal begon: „Ik nam Owen en zijn broer Jack vroeger al op de arm mee naar het zwembad. Toen Owen vierenhalf was begon hij hier met zwemmen voor zijn A/B-diploma. Twee jaar later kwam hij in aanraking met waterpolo." Een bezoek van succestrainer Robin van Galen en het Neder lands waterpoloteam aan Vlissin gen in 2015 deed de getalenteerde Owen besluiten om zich volledig op de waterpolosport te storten. „Dat was met DZK kleurt Oranje", herinnert Owen zich nog goed. „Het maakte onderdeel uit van de kusttoer die het Nederlands team maakte", vult zijn vader aan. „Owen is altijd iemand met een sterke wil geweest. Hij zag die oranje-mannen in actie en dacht: dat wil ik ook!" Sindsdien maakte de HAVO-scholier van het Schel- demond College een stormachtige ontwikkeling door. Hij werd gese lecteerd voor de regiotrainingen in Roosendaal en stroomde door naar de Zuid-Nederlandse selectie, waarmee hij wekelijks traint in Eindhoven. Tegenwoordig be hoort Owen zelfs tot de Neder landse jeugdselectie, waarmee hij iedere vrijdag traint in Zeist. Komend seizoen zal hij in club verband uitkomen voor MNC Dordrecht, één van de grootste waterpoloverenigingen van Ne derland, die met zowel de jeugd als seniorenteams op alle niveaus van Nederland vertegenwoordigd is. Met de C-junioren zal Owen op eredivisieniveau acteren. „We konden ook naar PSV Eindhoven, maar Dordrecht was de dichtstbij zijnde eredivisieclub en de klik met de club was meteen goed", vertelt Henk. In Dordrecht is Owen officieel 'gastspeler', zodat hij naast zijn wedstrijden voor MNC ook nog voor DZK uit mag komen. „Afhan kelijk van waar de wedstrijden ge speeld worden kan Owen op de te rugweg nog voor DZK het bad in. Maar dan wel bij de B-junioren", vertelt Henk. De D-jeugd was de jonge Riemens afgelopen seizoen eigenlijk al ontgroeid. „Er zitten ook kinderen tussen die voor het eerste jaar spelen, dan is het ver schil wel groot. Je zag dat Owen vaak werd afgefloten, omdat er hier minder mag dan wat hij op zijn trainingen juist leert. Dan ben je hier uitgeleerd." Om alle trainingen op niveau te kunnen volgen reist Owen nu ie dere week naar Dordrecht, Eind hoven en Zeist en soms nog verder voor een uitwedstrijd. „Gelukkig hebben we een groepje waarmee Owen wil er vol voor gaan en die kans willen we hem bieden Schoofs wisten na een sterke comeback in de tweede set alsnog een allesbeslissende su pertiebreak uit het vuur te slepen. Die ging met 10-7 naar het in Rosmalen als derde geplaatste Ne- derlands/Wit-Russi- sche duo. Vermeulen In het enkelspel sneuvelde Kerk hove (WTA-196) in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi. Bibiane Schoofs (WTA-174), die wordt bijgestaan door coach Sven Vermeulen uit Vlissingen, werd met een wildcard toegelaten tot het hoofdtoernooi. Daarin wist ze in de eerste ronde verras send te winnen van de Duitse Carina Witthoeft (6-4 7-5). In de tweede ronde treft Schoofs de als zevende ge plaatste Servische Aleksandra Krunic (WTA-47). Diezelfde Krunic is samen met de Sloveense Polona Hercog ook de volgende tegenstander van Kerk hove en Marazova in de kwartfinale van het dubbelspel. woensdag 13 juni 2018 3x3 BASKETBALL TENNIS VOETBAL DUIVENSPORT Op de tweede speeldag van het wereldbe ker driebandentoernooi in België viel er bijna wat te vieren voor Ronald van Geyt uit Hans- weert. Hij won zijn eerste partij met 30-25 van Volkan Cetin in 36 beurten. Tegen de Belg Ronny Daniëls leidde hij vanaf halverwege, maar trok hij met 26-30 in 28 toch aan het kortste eind. Zijn partner Sylvia Eckel ging roemloos ten onder. 30 Promovendus VV Hulsterloo heeft een nieuwe trainer gevonden. De Belg Johan Temmerman is bij de kers verse zondag vierdeklasser de opvolger van zijn landge noot Rudy Ver- meiren. Die laatste neemt na dertig jaar afscheid van het trainersvak. Temmerman zal worden bij gestaan door Christoph Praet, die afge lopen zondag nog de match winnaar werd. 12.B77 Behalve een vierde plaats van Sevasti Ka ragiorgos op de meerkamp bij de jeugd (zoals gisteren vermeld in deze krant) heeft de turnster van EMM Terneu zen tijdens de bondsfinale in Almelo ook nog twee toestel medailles ge wonnen. Ze pakte met 12.677 punten goud op de vloer en be haalde brons op de sprong (12.384 punten) Op het WTA-toernooi van Ros malen heeft de uit Zierikzee af komstige Lesley Kerkhove zich met haar Wit-Russissche dub- belpartner Lidziya Marazova ge plaatst voor de kwartfinale van het vrouwendubbelspel. In een Zeeuws getinte partij werden Ri chel Hogenkamp en Bibiane Schoofs met 6-2 5-7 en 10-7 ver slagen op het Brabantse gras. Menno Kole Rosmalen Lees meer over de versterkingen van VC Vlissingen op www.pzcl.nl/sport Etienne Mallie. FOTO LEX DE MEESTER over Owen droom Menno Kole Vlisisngen - Henk Riemens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42