WM0S wKF m Zandkastelen bouwen om van te leren 7 Spijt van zijn verleden als BDM (BieDieEm) heeft hij niet. Maar Bas de Meijer is als rapper nu pas volwassen. NIEUWE EP VANAF HIER Twee jaar geleden sloeg de Vlissingse rapper met de EP 'Op Eigen Kracht' al een nieuwe richting in. Maar op zijn 28ste voelt hij zich pas echt volwassen. Hij verschuilt zich niet meer achter de initialen BDM, maar rapt au tobiografische teksten onder eigen naam. Vanaf hier is BDM gewoon Bas de Meijer. En 'Vanaf Hier' heet ook de nieuwe EP, die vanaf morgen - donderdag 14 juni - op Spotify, iTunes, Dee- zer en YouTube is te We spelen op CAS, een droom die uitkomt. horen. Sinds zijn zestiende is BDM al actief als rapper, maar Bas de Meijer heeft nu pas het idee dat hij zijn weg heeft gevonden. Hij draaide lang rondjes op een rotonde, maar weet nu welke afslag hij moet nemen. De kale beats zijn afgezworen, Bas wil echte muziek horen. Hij staat niet meer alleen op het podium, maar wordt on dersteund door de Live Experience. Back-up mc (Alex), zorgt dat Live Experience geen gewone band is, maar drum mer Pierre, toetsenist Lennert, bassist Sander en gitarist Rik (de laatste twee zijn er 'nieuw' bij) zorgen er voor dat de band ouderwets swingt, rockt of schmiert. Net wat Bas wil. Concert at Sea Met deze West-Brabantse en Middelburgse muzikanten wil Bas de Meijer de clubs en festival terreinen deze zomer ver overen. Te beginnen met het Eindeloos Eiland Festival ko mende zaterdag in Wissenkerke en nog geen twee weken later op Concert at Sea. Bas dinsdagmorgen, heet van de naald: „Echt vet, optreden op CAS. Dat staat al jarenlang bovenaan mijn verlanglijst. En nu krijg ik net te horen dat het doorgaat: vrijdag 29 juni staan wij als openings- act op de Umoja-stage op de Brouwersdam." Dat zijn nieuwe nummers aanslaan, weet De Meijer al door de stortvloed van reacties op verschillende so ciale media, zijn Facebookpagina voorop. „Er zit nu letterlijk veel meer muziek in mijn nummers. Met een band klinkt het vloeiender, volwassenen Personality- rap noem ik het zelf." Bas zocht naar een eigen stijl, maar luisterde ook goed naar idolen als Diggy Dex, Lo gic en Yellawolf. Of het vaderschap - Bas is pa van de bijna anderhalf jaar oude Jason - hem nou een bredere blik opleverde of dat het inzicht anders ook was gekomen, weet hij niet. Maar het verbaast De Meijer niet echt dat een luisteraar op zijn nieuwe EP invloeden van Pink Floyd én diverse zangers van het Ne derlandse levenslied hoort. „Mijn vader is in de jaren zestig nog naar een concert van Pink Floyd in Zeeland geweest. Wie weet is dat nog van invloed geweest, want ik schrijf autobio grafische teksten zoals uit een titel als Dit Moet Het Leven Zijn blijkt." Vurig Dit Moet Het Leven Zijn is vanaf volgende week dinsdag op YouTube te zien en te horen. Bas rapt in het nummer nog net zo vurig als vroeger, maar ge legenheidsproducer D-Pep (van Pep Rash) weeft er een door hem zelf gezongen rustig refrein door heen. Op een paar van de vijf andere nummers van de EP werken ook collega-zangers en producers als Donson, Cyclo B en Fraasie mee. Want Bas de Meijer mag dan precies weten wat hij wil en hoe hij het wil. Hij weet ook steeds be ter hoe anderen hem kunnen helpen zijn mu zikale weg te be wandelen. Dik driehonderd kinderen, in 32 teams leverden gisteren aan het Vlissingse badstrand strijd tegen de zee. De opdracht tijdens de derde editie van The Battle on the Beach: bouw een zandkasteel dat het best weerstand biedt tegen het opkomend water. Terwijl het ene team gokte op een ontwerp met een complexe grachtenstructuur, wierp het an dere een grote berg op. Versierd met het woord 'power' in schel pen, voor de zekerheid. Klokslag twaalf uur knabbelden de eerste golven aan de forten. Na enkele minuten maakte de zee korte metten met alle bouwwer ken. Het kloeke bouwwerk van Team Bob de Bouwer van de Vlis singse Louise de Colignyschool bleef als laatste overeind, gehol pen door vurige aanmoedigingen van de bouwers. Educatief The Battle on the Beach is een door de waterschappen opgezette wedstrijd met een educatief tintje. Waterschap Scheldestro- men heeft op Zeeuwse basisscho len les gegeven. „Er is heel veel dat kinderen niet weten hoor", weet Diny de Putter van Scheldestro- men. „Vaak zijn het dingen die kinderen automatisch kennen omdat ze opgroeien met de zee, maar hoe ze dat benoemen weten ze vaak niet. Dat ze niet te ver in zee moeten weten ze wel maar niet precies waarom dat is." De wedstrijd draaide niet alleen om het stevigste kasteel. De crea- tiviteitsprijs ging naar De Kaste lenbouwers van Het Vlot van wege de originele V-vormige gracht. Team De Ichtusvissen van de Ichtusschool verdiende met de onderlinge aanmoedigingen de prijs voor beste teamwork. woensdag 13 juni 2018 WA Rapper heeft zichzelf gevonden René Hoonhorst -Rapper Bas de Meijer FOTO DAILY PAS FOTOGRAFIE Sommige zandkastelen gaven nog flink weerwerk maar eigen lijk stond de winnaar al vast. Je wint het nooit van de zee met een zandkasteel. Guido van der Heijden Vlissingen Op de voorgrond leerlingen van de Louise de Colignyschool FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39