1 f Ruim halve eeuw 4 TALENTSHOW DANSTOPPER Kevin van der Kleijuit Goes hoopt dat winst in RTL4-dansshow Time to Dance de weg opent naar internationaal succes. Een nieuw plafond in één dag Plafonds Sierlijsten Verlichting Kraantje Pappie sluit De Ballade af Twee gewonden bij ongeluk Boek over oudere transgenders ij mag dan samen met zes dansvrienden voor de tweede keer een grote danswedstrijd op televisie hebben ge wonnen, Kevin van der Kleij (32) uit Goes loopt bepaald niet naast zijn schoenen. Af en toe klimt hij nog gewoon de ladder op om ra men te lappen. „Dat doe ik graag." Kevin won afgelopen vrijdag met zijn dansgroep Avant Garde Collective het RTL4-programma Time to Dance. Zelf wist hij dat al wat eerder, want de opnames wer den in april al afgerond. „Toch kan ik het nog nauwelijks bevatten", vertelt hij in sportcen trum Omnium in Goes, waar hij lesgeeft op het MBO Dans. Dat hij nog eens danstopper zou worden, had Kevin niet kunnen be denken toen hij als 16-jarige tijdens het stappen door vrienden werd gewezen op zijn danskwaliteiten. Zelf had hij daar geen idee van. De toen in Putte woonachtige jongen ging aan breakdance doen in Ber gen op Zoom. „Daarna is het een beetje uit de hand gelopen", zegt hij lachend. „Ik heb nog wel een oplei ding in de ICT gedaan, maar al vrij snel had ik door dat achter een bu reau zitten niks voor mij is. Ik wilde dansen." Na verschillende omzwervingen in de danswereld liep Kevin een jaar of vier geleden Herrie Anna- kotta tegen het lijf. Ze dansten in de theaterproductie 'Lalla Rookh' en wilden daarna samen iets nieuws gaan doen. Juist in die pe riode kwam RTL met de danswed strijd Battle On The Dancefloor, een zoektocht naar de beste dan- screw van Nederland. „Dat leek ons wel iets", blikt de Goesenaar terug. „Maar voor dat programma moest je wel met zes of zeven mensen zijn. Die andere dansers zijn we toen gaan zoeken." Internationaal Het was een begin van een zege tocht. Het zevenkoppige Avant Garde Collective won de show in 2016 met overmacht. Dat heeft tot gevolg gehad dat de mannen de af gelopen jaren veel hebben opge treden, met name op besloten feesten. De winst van het pro gramma Time to Dance - hun tweede grote succes - opent nu wellicht de deur naar internatio naal succes. „Daar gaan we echt voor", verzekert Kevin. Een beetje haast is wel geboden, want dansen op een hoog niveau in hun stijl (urban) kan volgens hem zo'n beetje tot je veertigste. „Het ko mende jaar moet het echt gebeu ren." Het idee voor een theater show is op een laag pitje gezet. De Goesenaar - die ook dans- workshops geeft - hoopt ooit zijn hele boterham te kunnen verdie nen met Avant Garde. De 50.000 euro die de groep won met Time to Dance brengt dat doel mis schien wat dichterbij. „We moe ten er nog over beslissen, hoor", benadrukt Kevin. „Maar we zou den er bijvoorbeeld een promotie- reis naar het buitenland van kun nen betalen." En mocht het allemaal niet luk ken of voortijdig eindigen, dan gaat hij bij wijze van spreken met evenveel plezier weer in een fa briek aan de slag. Met hard werken je geld verdienen, dat heeft hij van Ik heb van mijn hobby m'n werk gemaakt en van mijn werk m'n hobby huis uit meegekregen. Ooit had de Goesenaar een baantje als glazen wasser. In drukke tijden springt hij nog wel eens bij. „Ik kan tij dens het ramen lappen heerlijk mijn hoofd leegmaken", zegt hij. „Je zou kunnen zeggen dat ik van mijn hobby m'n werk heb ge maakt en van mijn werk m'n hobby." Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 15 juni Zaterdag 16 juni In de vijf maanden die ze op de camping zijn, gaan ze maar één keer per week naar huis. „Voor de was en de post. Maar als ik dan even thuis ben, vind ik er hele maal niks aan", zegt mevrouw Davidse. „Op de camping heb je een heel ander leven dan thuis. Je bent meer buiten en je bent lek ker in de natuur", vult haar man aan. Het echtpaar is campinggast van het eerste uur op In de Bon gerd. Hun eerste kampeerjaren verbleven ze in een caravan met voortent, totdat twee andere gas ten op de camping hun splinter nieuwe stacaravan verkochten. „Ik had al wel eens stiekem door de ramen gekeken", giechelt de Vlis singse. „Het was zo mooi, heel modern voor die tijd. Ik kreeg kip penvel op mijn armen toen de ei genaren zeiden dat wij 'm moch ten kopen. Vakanties Samen met hun drie dochters wa ren Sjaan en Leunis Davidse sindsdien steeds vaker op de cam ping te vinden. Oostkapelle werd hun vaste stek. „Vroeger waren we hier alleen in de weekenden en vakanties, of met Pinksteren en Pasen", zegt de Vlissinger. „Maar later werden dat lange weekenden en sinds ik gepensioneerd ben, zitten we hier een heel seizoen: van mei tot en met september." Ondanks de verknochtheid aan Oostkapelle het echtpaar ook in andere gebieden op vakantie. Zo bezochten ze alle Nederlandse provincies, Duitsland en Tunesië. „Maar Oostkapelle was heilig." Kniezen achter de geraniums, daar moet het koppel ondanks de hoge leeftijd niet aan denken. „We zijn altijd actief, 's Morgens lezen we op ons gemakje de krant en 's middags doen we eerst een dutje. Als het kan, gaan we daarna fiet sen", zegt meneer Davidse. „Vroe- Sinds ik gepensioneerd ben, zitten we hier een heel seizoen ger fietsten we naar Vlissingen, Zierikzee, het Veerse Meer, ga zo maar door. Of we liepen over het strand van Oostkapelle naar Vlis singen." Tegenwoordig houden ze het bij wat kortere tochtjes. „Die afstanden lukken ons nu niet meer." In al die 55 jaar deden de Vlis- singers ook heel wat contacten op in Oostkapelle. Mevrouw Davidse: „We gingen regelmatig met an dere echtparen wandelen of naar het strand, maar die zijn nu helaas allemaal overleden." VLISSINGEN Automobilist rijdt kind aan woensdag 13 juni 2018 VLISSINGEN Rapper Kraantje Pappie sluit vrijdag 6 juli de eerste dag van de tweede editie van Festival De Ballade in Terneuzen af.De Groninger was begin juni ook slotact op Vestrock in Hulst en was ook op Klomppop in Ove- zande live aan het werk te zien. Kraantje Pappie wordt op de eerste dag van De Ballade voorgegaan door zangeres Maan, de Edwin Evers Band en Rowen Clark. Een dag later staat op het Kopje van Kanada onder meer The Kik. ']3i AXEL Bij een aanrijding op de Tractaatweg (N62) bij Axel zijn gistermorgen twee mensen gewond geraakt. Vanwege het ongeluk was de weg enige tijd dicht. Het ongeluk gebeurde rond 07.45 uur tussen Axel en Westdorpe. Bij de botsing waren drie personenauto's betrokken, waarvan er één in een droge sloot belandde. Een ander voertuig raakte zwaar beschadigd. Twee ambulanceteams brachten de gewonden naar het zie kenhuis. DEN HAAG De Zeeuwse schrijfster en fotografe Eveline van de Putte biedt met haar boek 'Nieuwe Namen' een kijkje in het leven van transgender ouderen. Transseksuelen, travestieten, transgenderis- ten, transvrouwen en -man nen vertellen over hun zoek tocht naar hun ware identi teit. Van de Putte schrijft over thema's als mensen rechten en empowerment. In 2013 verscheen 'Storm achtig stil', levensverhalen van roze ouderen. PC 'Ik wilde niet werken in de Rob Paardekam Goes -Kevin van der Kleij, danser H Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. Benno van Gilst voorziet u graag van advies Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 -www.plameco.nl/goes Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur De Vlissingse Leunis (91) en Sjaan (87) Davidse staan al 55 jaar op camping In de Bongerd in Oostkapelle. Dit jaar brengen ze voor de laatste keer de zo mermaanden door in hun staca ravan. Marieke Kesteloo Oostkapelle - Leunis Davidse (91) In Vlissingen is gistermid dag een kind aangereden door een personenauto. Het ongeluk gebeurde rond 14.35 uur bij een pleintje aan de Kalkhok straat. Het kind, van wie geen ver dere gegevens bekend zijn, is per ambulance overge bracht naar een zieken huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36