Warm bad voor de fans van Pearl Jam 'Die pet is mijn bh' ik wil me laten invriezen' m £3^ SoLmaR.nl 29 Hotel Rosa Nautica 8 dagen Mafgrat de Mar k Hotel Papi 10 dagen Malgrat de Mar Is Pearl Jam klaar om na achttien jaar terug te keren op Pinkpop? Af gaand op het eerste van twee Ziggo Dome-concerten is het antwoord een duidelijk: ja! Het is een standaardeis tijdens de onderhandelingen voor megafesti- vals van het niveau Pinkpop: bands mogen in dezelfde periode geen ei gen shows spelen die concurreren met het festival. Maar bij Pearl Jam is alles anders. En zo wandelde Vedder (53) tegen half negen in eenvoudig blauw overhemd de Amsterdamse bühne op. Voor het opsteken van zijn hand ter begroeting ontving hij een dub bele staande ovatie. Want Neder land is nog altijd idolaat van de groep, die nu het ene na het andere jaren 90-icoon ons ontvalt, bijkans in z'n eentje de gehele grunge-erfe- nis beheert. Een warm bad dus. Waarbij het publiek zonder aankondiging weet wanneer de handen in de lucht moeten of op welk moment een luidkeels geschreeuwd 'yeah, yeah, yeah' wordt verlangd. Vedder for muleerde het in zijn in het Neder lands gesproken openingswoord als volgt: 'Wij komen vaak terug, want wij vinden het hier te gek.' Dat bleek. Pearl Jam won zijn thuiswedstrijd in Amsterdam met gemak. Bij rust was het duel al be slist, met dank aan sterspeler Ved der. Een poseur, vinden zijn critici. Een rock-'n-rollheld van het zuiver ste water en de stem van een gene ratie, vonden alle dertigers en veer tigers in de strak uitverkochte Ziggo Dome. Galmstem En wie spreekt hen tegen als je Ved der die meeslepende galmstem op vol volume hoort opzetten in roc kers als Do theEvolution en Given to Flyl Daarbij komt dan nog zijn van zelfsprekende charisma dat het aura van de gevaarlijke Jim Morrison- achtige rocker tegenwoordig combi neert met de uitstraling van een goeiige familieman die helpt op het klassenfeest van zijn kinderen. Wat volgde was een solide en ont spannen show die in het begin vooral steunde op songs van het al bum Yield uit 1998, een periode waarin Pearl Jam zijn plek op de Olympus van de rock na een over donderend debuut langzaam leek te verliezen. Die toppositie is er niettemin nog steeds. Al enige tijd niet meer ge grondvest op muzikale vooruitstre vendheid, maar wel op een over donderend livebereik. En dat be looft veel voor vrijdagavond als de band de eerste dag van het smach tende Pinkpop afsluit. „Begin jaren 90 was de dj nog gelijk aan de barkeeper en de por tier. Stonden we na sluitingstijd de vloer aan te vegen. Toen dat begon te veranderen, dacht ik: laat ik nu ook een dj-imago creë ren. Dus ben ik een pet gaan dragen. Dus op het mo ment dat ik ga draaien of voor pu bliek verschijn, onderga ik een transformatie. Dan ben ik DJ Jean met pet en zonnebril. Het past bij mijn imago. Het belang daarvan wordt wel eens onderschat. Ooit trok een tienermeisje mijn pet afin Club Rex in Hilversum. Lekker stoer doen. Binnen één seconde trok ik haar bh naar beneden. Zij jan ken, maar ik zei: 'Reali seer je dat dit mijn imago is. Die pet is mijn bh'." zitten. Ik ben dus een eeuw te vroeg geboren. Ik hang zo aan het le ven. Ik moet er niet aan denken om er op een dag niet meer zal zijn. Ik wil mij dus laten in vriezen. Ik weet 'thet is de ultieme strohalm maar ik geloof erin dat ik dan op een dag weer wakker word." „Ik ben vorige maand vijftig geworden en dus weer een stapje dich terbij de dood. Mijn grootste angst. De ont wikkelingen op weten schappelijk gebied daarover houd ik alle maal bij, tot in details. Binnen nu een eeuw verwachten ze al tegen onsterfelijkheid aan te 8-daagse vliegvakantie o.b.v. vol pension Vertrek op 26 juni 2018 10-daagse busvakantie o.b.v. half pension Vertrek op 29 juni 2018 375,- Vertrek op 2 juli 2018 399,- woensdag 13 juni 2018 Pearl Jam is in vorm voor Pinkpop, foto ferdy damman CONCERT Pearl Jam Gezien: 12 juni Ziggo Dome, Am sterdam Stefan Raatgever FOTO LINKSONDER PIROSOHKA VAN DE WOUW/ANP Jan Engelaar: „De liefde is niet voor mij weggelegd." fotoatbookings Gelegen op ca lOOm van het strand Ind. retourvlucht Eindhoven - Barcelona en transfer Thuis aan de Costa 339, Incl. OPEN BAR, elke dag van 17,00-23.00 gratis drankjes aan de bar (koffie, thee, lokale alcoholische en niet alcoholische dranken, wijn, bier, sangria). Voor exacte voorwaarden check de website. Ind. Royal Class touringcar 375 Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2-persoonskamer, ind. eventuele vroegboekkorting,. Adm. kost. vliegreis bedragen €17,50, voor busreis €10,00. Kijk op solmar.nl voor onze voorwaarden. Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29