'Willem Holleeder is een van de scherpste mensen die ik ooit heb ontmoet' ik heb drie keer aan de liefde geroken. Het beviel niet' Alleen zonder alcohol een platencontract 28 M ANGELA KIJKT TV Zelden heb ik me als tv-kijker zó schizo freen gevoeld als gisteravond tijdens VI Oranje blijft thuis. Op de plek waar Humberto Tan vorige week vijf dagen lang werd bejubeld, toegezongen en uitgeluid, fikte het trio Gijp, Genee en Derksen in hun eerste aflevering hun collega tot zijn schoenveters af. Ze waren in vorm. Geen spaan lieten ze heel van hem en het megalomane afscheid. Het kwam natuurlijk niet als een verrassing. Iedere vaste kijker zat erop te wachten. Sterker nog, het zou raar zijn geweest als de heren het niet hadden gedaan, gezien hun geschiedenis. Achter de schermen was ook iedereen op de hoogte, te oordelen naar de beeldfragmenten die klaar stonden om op het juiste moment in- gestart te worden. was ouderwets pittige tv en elk kritiekpunt was raak. Maar mijn schizofrene gevoel zit hierin: waarom doet de RTL-directie, of wat er nog van over is, dit zichzelf aan? En hun toch al beschadigde ster Humberto, die net voor drie jaar heeft bijgetekend? En de redactie van Late Night, die nu de redactie is van VI Oranje blijft thuisl Ja echt, ik verzin dat niet. Waarom wilden ze bij RTL per se vijf weken lang een talkshow over een WK dat totaal niet leeft en ook niet zal gaan leven, bij gebrek aan het Nederlands elftal? Waarom moest die talk show per se op vlaggenschip 4, waar een film of herhaling van Help mijn man... op hetzelfde tijdstip waarschijnlijk ook een paar honderd duizend kijkers trekt? Waarom wilden ze de drie ongeleide projectielen aan hun contract houden, terwijl ze met hun hoofd bij hun nieuwe werkgever zitten en het ze dus niet uitmaakt wie ze bij RTL tegen de schenen schoppen? van de zender, wat ik je brom. Er zullen nog wel meer van dit soort intermezzo's komen. Een berisping heeft geen zin, tussentijds de stekker eruit trekken, levert enkel negatieve publiciteit op. Ondertussen zal de trouwe RTL 4-fan (zo die er nog zijn) zich steeds meer ge schoffeerd voelen door zijn eigen zender en af haken. En waar ik helemaal niet bij kan met mijn verstand: dit konden ze bij RTL van tevoren al lemaal bedenken. Dus nog een keer: waarom? Als u het weet, hoor ik het graag. Hardwell met orkest Ben Howard komt terug „De Hells Angels kwamen vrijdag met een vast groepje in de iT. An dersom bezocht ik regelmatig hun clubavonden. Ik ontmoette daar ook Willem Holleeder van wie ik geen idee had waar hij zich mee be moeide. Ik vond hem scherp. In het waarnemen, tot in de kleinste de tails. Voorbeeld. Ik had Willem een paar keer geholpen bij het aankopen van horecapanden. Stond hij maan den later voor mijn deur met een pakketje. Daar zat een Rolex Day- tona in. Hoe wist hij dat ik die graag wilde hebben? Ja, zei hij, 'we ston den een keer te praten in het club huis van de Hells Angels en toen keek jij twee keer naar dat horloge dat ik om had. Ik zag aan je blik dat je deze graag wilde hebben'. Het stond in geen enkele verhouding tot wat ik voor hem had gedaan." Gekkenhuis! heet de vandaag verschenen biografie van Jan Engelaar, beter bekend als DJ Jean. Het icoon van de Nederlandse housescene in de jaren 90 getypeerd aan de hand van citaten uit zijn boek. Over drank, seks en de dood. „Tja, seks, ja. Mijn standpunt hier over is niet veranderd: ik geniet meer van seks als het lust is. En dan slaap ik het liefst alleen, dus géén verlenging. Dat is praktisch, want ik word snel wakker als iemand tegen me aankomt. Maar eigenlijk ben ik gewoon liever alleen. Ik heb drie keer aan de liefde geroken. Het be viel niet. Het is niet voor mij wegge- WIEIS DJ JEAN? legd. Het klinkt superflauw, maar dat zit 'm in de alledaagse dingen. Eten doe ik wat en wanneer ik wil. Televisie kijken idem dito. Ik ben niet egoïstisch, wel eenkennig, een zelvig. En de seks is niet minder, be langstelling genoeg. Met hoeveel vrouwen ik het heb gedaan? Nou, ik heb er geen telraam bij gehaald, maar ik schat zo'n tweeduizend." RTL Voor de duidelijkheid: van mij mogen ze. Het Het worden vijf lange weken voor de leiding woensdag 13 juni 2018 GO MUZIEK Dj Hardwell en het Metropole Orkest treden 18 oktober samen op in de Ziggo Dome. Het is onder deel van Am sterdam Dance Event en behan delt de ontwik keling van de dancemuziek sinds de jaren 80. MUZIEK Ben Howard komt in het na jaar terug in Ne derland. Op 18 en 19 november geeft de zanger twee shows in TivoliVreden- burg in Utrecht. De Britse sin- ger-songwriter staat op 7 juli ook al in AFAS Live in Amster dam. Dennis Jansen Jan Engelaar (Veenendaal, 1968) maakt in de jaren 90 fu rore als de huis-dj van de iT, de roemruchte discotheek in Am sterdam. Clubeigenaar Man- fred Langer doopt Jan om tot DJ Jean die in 1999 als produ cer een wereldhit scoort met The Launch. Bijna twintig jaar later produceert en draait DJ Jean nog altijd op festivals en in clubs. DJ Jean is een platencon tract overeen gekomen met het toonaangevende label Spinnin' Records. Er is één voorwaarde: de dj moet de drank laten staan. „De belangen zijn te groot", zegt hij. „Zij willen hun naam niet verbinden aan een dj die bezopen achter de booth staat. En dat snap ik. Ik zal dus concessies doen." Vier platen mag hij ma ken bij het label waar grote namen als Martin Garrix, Hardwell en Tiësto aan zijn verbonden. „Ik wilde inter nationaal heel graag weer aan de weg timmeren. Kijk, ik zal nooit een dj worden die alleen maar aan de Spa blauw zit. Het bizarre van mijn verhaal: ik drink buiten het deejayen om geen druppel. Ik heb niet eens alcohol in huis. Maar als ik draaide, dan wilde ik leve- len met het publiek, dat vaak aan de drank of drugs zit. Drugs zijn niet mijn ding, maar drank was voor mij altijd te lekker om het te laten staan. Dat zal nu iets anders moeten wor den."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28