GELD&GOED Partners Contactgrill is prettig veelzijdig Waarvan Akte Goeie koop 24 Fotogebak Verjaardag, geslaagd of zwemdiploma. Met een eetbare foto op de taart wordt je feestgebak een stuk persoonlijker. Ons panel zet het mes in zes fototaarten. Waargebeurde verhalen uit de notarispraktijk, opgetekend door Johan Nebbeling. Tien jaar waren ze getrouwd, maar de lief desvlam doofde. Hij ging het huis uit, zij bleef achter met hun drie kinderen. Ter wille van die kinderen én hun broodwinning zijn ze vastbesloten er na hun scheiding samen het beste van te maken. Daarom willen ze nu bij mij afspraken maken over hoe het verder moet met de groothandel in tuinaccessoires die ze sa men drijven. Die zaak, vertelt hij als zij even naar het toilet is, is de schuld van hun echtscheiding. „Eerst werkte ze voor me en was er niets aan de hand. Maar toen ze mede-eigenaar werd, begon ze zich met alles te bemoeien. Daar kregen we steeds vaker ruzie over." Hij zucht: „Mijn ouders heb ben nog voor haar gewaarschuwd, maar ik wilde niet luisteren." Zij wil verder met de zaak; ze heeft er veel tijd en energie ingestoken en het is haar broodwin ning. En, vraagt ze recht op de man af, gaan de zaken niet veel beter sinds zij zich met de be drijfsvoering bemoeit? Dat beaamt hij. Toch heeft hij liever dat ze zich terugtrekt uit wat hij vooral als zijn bedrijf beschouwt. De zaak is opgezet door zijn ouders. Zij is pas bij hun huwelijk toegetreden tot de Vennoot schap Onder Firma en daardoor mede-eigenaar en directeur geworden. Maar het bedrijf is een miljoen of twee waard en hij heeft niet de fi nanciële middelen om haar uit te kopen. Goed, als hij niet van haar afkan, wil hij ten minste een paar zaken opnieuw vastleggen. Het belangrijkst: hij wil, mocht er een zakelijk conflict tussen hen ont staan, het recht hebben de zaak alleen voort te zetten. Ook wil hij een vergoeding voor de jaren dat hij alleen eigenaar was en in die tijd 'waarde aan het bedrijf heeft toegevoegd'. Ze gaat ak koord. De nieuwe VOF-akte wordt getekend en ze gaan verder als louter zakenpartners. Hoe lang dat goed gaat, is natuurlijk de vraag. In ieder geval zijn ouders zullen er niet blij mee zijn, vertelt ze in de deur bij het afscheid. Ze hebben de entree van hun schoondochter in het bedrijf nooit zien zitten. Ze beschouwen haar als een indringster en zijn haar altijd liever kwijt dan rijk geweest. „Dat hebben ze nooit ge zegd, maar ze lieten het me voelen." Het bedrijf ligt achter hun wo ning en is alleen bereikbaar via een straat vlak langs hun huis. Ze zullen hun ongewenste ex- schoondochter nog lang dage lijks zien op weg naar haar zaak die ooit de hunne was. Sinds zij zich met de zaak bemoeit gaat het wel beter, beaamt hij Van pannenkoeken tot hamburgers: als we de culiprofeten moeten geloven, komt een aanzien lijk deel van ons voedsel in de toe komst uit de printer. Voor één lek kernij is het al zover: de fototaart. Je weet wel, van dat slagroomgebak waar je een afbeelding van je oma, la- bradoodle of zaalvoetbalteam op kan laten afdrukken. In Eindhoven hebben taartenbak kers Agnese Cossu en Athina Sotiro- poulos ook het materieel om geregeld een fototaart af te leveren. Op het eerste gezicht zijn het dood gewone printers, alleen zijn zowel het inkt uit de cartridges als de sheets waarop geprint wordt eetbaar. „Het soort sheets bepaalt hoe mooi de kleuren uitkomen", legt Sotiro- poulos uit. „Maar ook in hoeverre het vocht uit de slagroom kans krijgt om door te dringen in de afbeelding." Het panel keurt zes online aange schafte taarten voor to tot 15 perso nen. De eerste verschillen dienen zich al aan tijdens het bestelproces. Vrijwel alle websites bieden de mo gelijkheid om de uitsnede van de foto aan te passen, de meeste ook om tekst of emoji's toe te voegen. Greetz komt hierbij het best uit de bus met een groot arsenaal aan hapklare lay- outs. Slagroomongeluk Bij Taartenwinkel.nl zit er daarente gen niets anders op dan het bedrijf blind te vertrouwen; als enige laat de site noch een voorbeeld zien, noch de mogelijkheid om aanpassingen te maken. Multivlaai oogst lof; er wordt Als je het te zoet vindt, bestel je maar een quiche opgebeld met het aanbod om de foto los te leveren en zo langer mooi te houden. Hema is de enige die niet aan huis levert. Jammer, maar nog al tijd beter dan het gehavende gebak dat door de chauffeur van Toptaar- ten.nl wordt afgeleverd; een slag roomongeluk vol rondgeslingerde druiven dat een ritje in de Python achter de rug lijkt te hebben. Ook in de fotoronde zijn de ver schillen onmiskenbaar. Gefelici- taart.nl heeft met afstand de beste foto afgeleverd. De lijnen zijn scherp, de kleuren ogen zeer natuurlijk en de foto smaakt ook nog eens het lekkerst doordat-ie als enige is afgedrukt op een flinterdun laagje chocola. Ook Multivlaai scoort met zijn levendige kleuren. De foto van Greetz is flets, met een lelijke witrand. Taartenwin- kel.nl kampt met precies dezelfde mankementen, bovendien is de foto woensdag 13 juni 2018 GO Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl 9 Met je hoofd op een taart Matthijs Meeuwsen —Agnese Cossu Zonde om een keuken vol te heb ben met apparaten die maar één kunstje beheersen. Met een multi functionele contactgrill kun je er wellicht een paar de deur uit doen. Zoek online naar con tactgrills en je vindt meer dan 200 grills van zo'n 70 merken. De prijzen lopen sterk uiteen, van twee tien tjes tot honderden eu ro's. BesteProduct.nl test en beoordeelt contactgrills op kwali teit, instelmogelijkhe- den, het schoonma ken en de prijs. Voor dik onder de 100 euro haal je al een prima exemplaar in huis. Wil je hem ook 'gezellig' inzetten, kies dan voor een model dat volledig open te klap pen is. Zo tover je hem om in een tafel grill. Vooral bij het maken van tosti's valt deze keukenhulp positief op. Vrijwel alle ge teste contactgrills weten een tosti beter te bereiden dan een tosti-ijzer. Het resul taat oogt en smaakt nog beter ook. Boven dien is het handig dat je broodje zonder proppen of bijsnijden onder de platen past. Als je onder deze grill dan ook nog eens je hamburger, biefstukje en groenten klaar maakt, kun je je afvra gen of je tosti-ijzer nog wel bestaans recht heeft. Met deze drie aanra ders zitje gebakken. Tom Haze Zie ook besteproduct.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24