Kiki Bertens koestert geen liefde voor gras Winnende goal in blessuretijd tegen Slowakije PSV - Ajax is eerste topper 21 Oranje wint nipt van Turkije Basacikoglu naar Turkije FLITSEN UITSLAGEN Haar sprint na de winnende goal was kort. Want Lieke Martens ver dween al snel onder een stapel op geluchte medespeelsters. Tegen het zwakke Slowakije had Oranje ne gentig minuten geploeterd. Totdat Martens in de blessuretijd dus voor de bevrijding zorgde. Al voor de wedstrijd wist Oranje dat plaatsing voor het WK tegen Slowakije niet mogelijk was. Con current Noorwegen won namelijk eerder op de avond met 1-0 van Ier land. Alleen als de Noorse vrouwen hadden verloren, kon deelname aan het eindtoernooi al worden veilig gesteld. Dus komt alles nu aan op de be slissende wedstrijd op 4 september in Oslo tegen Noorwegen. Als de Noorse vrouwen tussendoor nog van Slowakije winnen, wordt dat een kraker met directe plaatsing voor het WK als inzet. Mocht het daar in Oslo misgaan, dan heeft de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman nog wel een ont snappingsmogelijkheid. De vier be ste nummers twee (waar Neder land dan toe behoort) spelen nog play-offs voor een laatste WK- ticket. In totaal zullen acht Euro pese landen deelnemen aan het WK in Frankrijk met in totaal 24 deelnemers. De beste drie Europese ploegen op dat WK plaatsen zich WW overigens voor de Olympische Spe len van 2020 in het Japanse Tokio. Maar zover is het dus nog lang niet voor de regerend Europees kampioen. Die status past de ploeg overigens prima het laatste jaar. Na het behalen van de titel in eigen land telt het elftal plots mee in de sportwereld. Tijdens deze kwalifi catiereeks lijken de speelsters daar amper last van te hebben. Thuis te gen Ierland liep het tegen een muur van verdedigers op en bleef Oranje steken op 0-0. Maar verder verliep de poulefase vrij overtuigend. Moeite Tot de wedstrijd tegen Slowakije in het Abe Lenstra Stadion van Hee renveen dus. Oranje had enorme moeite met de verdedigende Slo waakse vrouwen. Heel af en toe kwam sterspeelster Martens los, maar doelpunten leverde dat aan vankelijk niet op. Sherida Spitse was voor rust met een afstandschot nog het dichtste bij een doelpunt. Friezin Spitse speelde in Heeren veen haar 150ste interland, terwijl ze pas net 28 jaar is geworden. Daar had ze even geen boodschap aan, want Nederland worstelde op zichtig tegen Slowakije dat stijf on deraan staat in de poule. De be langrijke speelsters hadden het to taal niet. Daniëlle van de Donk viel tijdens de warming-up uit met hamstringblessure en Jackie Groe nen en Shanice van de Sanden speelden ondermaats. Jill Roord en Lineth Beerensteyn kregen nog enorme kansen, maar de Slowaakse keepster Korenciova speelde de wedstrijd van haar leven. Oranje ging daarna alleen maar onrustiger spelen en stuurde Stefa- nie van der Gragt naar voren als stormram. Ook dat hielp niet. Tot dat Lieke Martens, speelster van Barcelona, haar ploeg verloste met een schitterend gekruld schot en iedereen vreugde schonk. WK-KWALIFICATIE Stand „Mijn niveau was vrij behoorlijk en ik ben de gehele wedstrijd vrij sta biel gebleven. Maar ik ga niet van gras houden", zei Bertens na afloop op het Autotron. De gravelspecia- liste, die anderhalve week terug op Roland Garros strandde in de derde ronde, probeerde zich op het cen- tercourt in Rosmalen af te sluiten voor het publiek. „Ik zei: het is gras, verwacht niet te veel van jezelf. Maar dat is toch lastig. Je hoort echt alle geluiden. Het is mooi om te zien hoe iedereen meeleeft, maar soms ook vervelend." Bertens liet zich één keer gaan en riep richting de mensen in het pu bliek: „Kunnen jullie allemaal jullie mond houden? Alsjeblieft, dankje wel." Verder bleef de pupil van coach Raemon Sluiter vrij kalm. Daarin heeft ze naar eigen zeggen vorderingen gemaakt. „Tot 5-4 in de derde set ben ik rustig gebleven. Vorig jaar had ik me waarschijnlijk al vanaf de eerste game lopen ergeren." De 26-jarige Wateringse - in de volgende ronde treft ze Kirsten Flipkens - gaf al va ker aan dat ze liever op een bijbaan voor weinig mensen speelt. ZEIST Het nieuwe eredivisie seizoen begint op vrijdag avond 10 augustus met PEC Zwolle - Heerenveen. Een dag later speelt kampioen PSV thuis tegen FC Utrecht. FC Emmen moet voor zijn aller eerste wedstrijd in de eredivisie op zondag 12 augustus op bezoek bij AD O Den Haag. Het gepro moveerde De Graafschap speelt die dag thuis tegen Feyenoord. De derde nieuwkomer, Fortuna Sittard, neemt het zaterdag in Rotterdam op tegen Excelsior. Net als een jaar geleden staat Ajax in het openingsweekeinde tegenover Heracles. Toen verras ten de Almeloërs in eigen huis met een 2-1 overwinning. Dit maal is het duel in Amsterdam. woensdag 13 juni 2018 VOLLEYBAL De Neder landse volleybalsters heb ben in de Nations League een zwaarbevochten over winning geboekt op Turkije: 3-2. Met de zege op het team van de voormalige Nederlandse bondscoach Giovanni Guidetti doet Ne derland goede zaken in de strijd om een plek in de fi nale van de Nations League. Oranje is nummer vier Turkije nu voorbij. VOETBAL Feyenoord heeft afscheid genomen van Bilal Basagikoglu (foto). De 23- jarige aanvaller gaat naar de Turkse club Kayseris- por, waarbij de geboren Noord-Hollander een con tract voor drie jaar onder tekende. Basagikoglu wist in de afgelopen vier seizoe nen nooit uit te groeien tot vaste basisspeler bij Fey enoord. Voormalig wereldkampi oen boksen zwaargewicht David Haye gaat met pen sioen. De 37-jarige Brit stopt na zestien jaar als prof, waarin hij 28 gevech ten won en er vier verloor. Boksster Nouchka Fon- tijn heeft in Sofia de Euro pese titel in de klasse tot 75 kilogram geprolongeerd. Ze versloeg in de finale Maria Boroetsa. TENNIS Rosmalen, Libéma Open Mannen, eerste ronde: Tsitsipas (Gri/5) - Smith (Aus) 3-6 6-3 6-4, Donskoj (Rus) - Skugor (Kro) 6-3 6-2, Ebden (Aus) - Smyczek (VS) 6-2 6-3, McDonald (VS) - Seppi (lta/8) 6-4 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Bertens (Ned/3) - Vichljantseva (Rus) 5-7 6-3 7-6, Koedermetova (Rus) - Kontaveit (Est/4) 6-4 7-6, Flipkens (Bel) - Kalinskaja (Rus) 6-3 6-0, Krunic (Ser/7) - Grammatiko- poulou (Gri) 6-1 6-0, Sabalenka (WRu/8) - Vondrousova (Tsj) 0-6 7- 5 6-3, Stollar (Hon) - Zhang (Chi/5) 6-3 6-3. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland Vierde etappe (Gansingen- Gstaad, 189,2 kilometer): 1. Juul-Jensen (Den) 4.35.56, 2. Matthews (Aus) +0.08,3. Lampaert (Bel) z.t., 14. Kelderman (Ned) z.t. Algemeen Klassement: 1. Küng (Zwi) 13.26.19, 2. Van Aver- maet (Bel) +0.03, 3. Porte (Aus) z.t., 7. Kelderman (Ned) +0.23. Martens reddende engel van Oranje Een ultiem schot van Lieke Mar tens bracht de Oranje-vrouwen weer een grote stap dichterbij het WK. Het werd een be nauwde 1-0 tegen Slowakije. lQ Nederland Slowakije Daniël Dwarswaard Heerenveen vr-c De uitzin nige Leeuwin nen storten zich op Lieke Martens (on zichtbaar) na haar bevrij dende 1-0. POULE3 Nederland - Slowakijke 90+2. Martens 1-0 Noorwegen - Ierland 1-0 1-0 1. Nederland 7-19 21-0 2. Noorwegen 6-15 16-3 3. Ierland 7-10 6-6 4. Noord-lerland 6-3 4-22 5. Slowakije 6-0 3-19 Nummer 1: naar WK Beste nummers 2: naar play-offs Programma: 31/8: Slowakije - Noorwegen 4/9: Noorwegen - Nederland ROSMALEN Kiki Bertens be haalde gisteren voor het eerst sinds lange tijd een overwinning op gras. In de eerste ronde van het Libéma Open in Rosmalen versloeg de Nederlandse tennis ster de Russische Natalia Vichljantseva in drie sets: 5-7 6-3 7-6 (5). A Kiki Bertens. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21