vakantie op dezelfde - plek Zo schrijf je geschiedenis! Schokkende cijfers ministerie Feestje? Hier bestel je de lekkerste taarten mét foto Walcheren P24-25 Dat blijkt uit grootschalig onder zoek in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer 170.000 van de 3,1 miljoen thuiswo nende senioren in Nederland zijn in hun eigen woning niet veilig. De vaakst voorkomende vorm van ouderenmishandeling is finan- Professionals moeten getraind worden alert te zijn op signalen cieel misbruik, gevolgd door psy chische en fysieke mishandeling. In de meeste gevallen gaat het om meer dan een eenmalig incident, constateren de onderzoekers. „Ou derenmishandeling komt in vele gedaanten en verschillende mates van ernst voor en kan diverse gevol gen hebben." De slachtoffers zijn vaak kwets bare senioren, op fysiek of psy chisch vlak. Bijna zes op de tien da ders zijn mannelijk. Vaak gaat het om een vriend (in) of kennis, buur man, een broer of zus, of zoon of dochter van het slachtoffer. Regel matig zitten deze mensen zelf ook in financiële of psychische proble men of zijn ze al met justitie in aan raking geweest. Schokkend beeld Minister Hugo de Jonge (Zorg) is geschrokken van de nieuwe cijfers. „De vorige landelijke cijfers waren van een kleine tien jaar geleden en dit nieuwe onderzoek laat een ver gelijkbaar schokkend beeld zien. Dat varieert van verbaal geweld tot financieel misbruik, terwijl het thuis veilig hoort te zijn." De Jonge constateert dat veel mishandeling ontstaat door over belasting bij mantelzorgers. „Pro fessionals moeten getraind worden alert te zijn op signalen en weten hoe mantelzorgers ondersteuning kunnen krijgen. Verder moeten we zorgen dat mensen handelen als ze mishandeling aantreffen en dat het onderwerp bespreekbaar wordt." Om financieel misbruik tegen te gaan, wil De Jonge dat er lokaal meer wordt samengewerkt tussen zorgverleners, politie en banken. Ook het waarschuwingsregister van werkgevers, waardoor werkne mers die over de schreef zijn ge gaan, komen bovendrijven, ver dient zijn aanbeveling. Taboe D66-Kamerlid Vera Bergkamp wacht al lang op dit onderzoek. „Er is te weinig bekend over ouderen- mishandeling. Ik ben blij dat er nu een gedegen onderzoeksrapport ligt, het is tijd dat we dit taboe doorbreken. Nu kunnen we gerich ter werken aan het voorkomen van ouderenmishandeling." Nieuwsmedia Op de camping heb je een heel ander leven dan thuis. Leunis (91) en Sjaan Davidse (87) uit Vlissingen weten er alles van. Al 55 jaar lang vertoeven ze tijdens de zomermaanden op dezelfde stek, camping In de Bongerd in Oostkapelle. zeeland 4 Kim Jong-un en Trump voeren overtuigende show op Twee haantjes tegenover elkaar. En de winnaar is... 'Goede dag voor de wereldvrede.' Maar hoe nu verder? Uitbuiting ouderen vaak door bekenden Ruim één op de twintig thuis wonende senioren wordt slacht offer van financiële uitbuiting en fysieke of psychologische mis handeling. De dader is veelal een bekende. Edwin van der Aa Den Haag Minister Hugo de Jonge (Zorg) woensdag 13 juni 2018 19°C Vandaag pzc.nl vrij fris Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1