waar de aanval loont WK van variatie en snelle omschakelingsgoals 19 s ra Morgen achterwege. „Omdat ik niet het idee heb dat we nieuwe dingen gaan zien dit toernooi. Ik verwacht geen spectaculair WK." Maar waarom was de Champi- ons League dit jaar dan wél specta culair? En leuk, in elk geval in de knock-outfase? Allereerst omdat José Mourinho en andere meesters van het afbraakvoetbal niet de toon zetten. Op het winnen van de Europa League met ManUnited in 2017 volgde voor Mourinho geen CL-triomf in 2018. Sevilla kegelde United er in de achtste finales uit. De toon werd gezet door Pep Gu- TENDENSEN ardiola (ManCity), door Jürgen Klopp (Liverpool), door Eusebio Di Francesco (AS Roma). En twee: teams lieten zich niet ontmoedi gen door de tussenstand na de heenwedstrijd. Ook al oogde die kansloos, de praktijk bewees dat het loont va banque te spelen in de return en tóch te geloven in een stunt na 3-1 of 4-1 achter. Opwinding of saai? En dan is er nog het historisch per spectief. Het Engelse voetbalblad FourFourTwo zette laatst op een grappige manier alle WK's sinds WK 2018 Programma 1930 tegen elkaar afin een tennis- schema. De recente WK's van 2002,2006 en 2010 'sneuvelden' daarbij al in de eerste ronde. Maar: de editie van 2014 haalde de kwartfinales, waarin het nipt werd verslagen door de editie van 1998 in Frankrijk. Dat laatste WK in Brazilië, vier jaar geleden, bracht voor het eerst in jaren weer meer doelpunten, meer schoten en meer balcontacten in de straf schopgebieden. Het door Duits land gewonnen toernooi was zo bezien zelfs het meest offensieve WK in 16 jaar. De kracht De achilleshiel De ideale elf w r? w Op wie moeten we letten? Het meesterbrein M Het WK-elftal aller tijden ED Het complete WK-invulschema, uitneembaar bij deze krant, voor thuis aan de koelkast of in de kantine op werk woensdag 13 juni 2018 GO Morgen 17.00 uur Rusland - Saoedi-Arabië (groep A) Vrijdag 14.00 uur Egypte - Uruguay (groep A) 17.00 uur Marokko - Iran (groep B) 20.00 uur Portugal - Spanje (groep B) Peruaanse fans vermaken zich uitstekend in Moskou. FOTO HOLLANDSE HOOGTE ROTTERDAM Spel- technisch zal dit WK een voortzetting wor den van een ontwikke ling die al langer zicht baar is. Er wordt nog wel met drie spitsen ge speeld, maar het is niet meer klassiek: centrum spits, vleugelspits links, vleugelspits rechts. Top favorieten als Spanje, Duitsland, Brazilië en Frankrijk hebben drie aanvallers en de twee aan de zijkant spelen tussen de linies, komen naar binnen, trekken weg. Er zit veel meer va riatie en dynamiek in. Met backs die erover heen komen. Alleen op die manier wordt er nog 4-3-3 gespeeld. Het vraagt veel oriëntatie en communicatie voor een tegenstander om dat te bespelen. Als 'tegensys- teem' is 5-3-2 of 3-5-2 populair geworden. Wat we in Rusland ook zullen zien: steeds meer goals na een snelle om schakeling, aanvallen waarbij een ploeg in vijf, zes passes voor het doel staat. Inmiddels ligt dat moyenne in CL- en EL-topduels al tussen de 70 en 80 procent. Morgen begint het WK in Rusland. Het sterk bezette toernooi kent niet één, maar meerdere favorieten. Deze krant ontleedt in aanloop naar de openingswedstrijd dagelijks een van de grootste kanshebbers. Vandaag deel 6: Portugal. Samenstelling Daniël Dwarswaard Natuurlijk draait het bij Por tugal om Cristiano Ronaldo. Maar deze selectie heeft wel degelijk meer in huis dan de ster alleen. Wat dacht u van Bernardo Silva? Speelde een prima debuutseizoen voor Manchester City. Van hem moeten de creatieve impulsen komen vanaf de zijkanten. En dan heeft de Europees kampi oen ook nog Gongaio Guedes. Pas 21 jaar en een grote be lofte. Over hem later meer. Rui Patricio Cedric Guerreiro Fonte Pepe B. Silva 1"? Fernand' Carvalho Moutinho C. Ronaldo Guedes es In eigen eigen land wordt voorzichtig getwijfeld aan de kracht van de Por tugese verdediging. Mannen als Pepe (die tegenwoordig bij Besiktas speelt), José Fonte en Bruno Alves kon je in hun hoogtijdagen wel om een boodschap stu ren, maar ze begin nen inmiddels toch aardig op leeftijd te raken, klinkt het in Zuid-Europa. Dus hoe scherp en mee dogenloos zijn ze nu nog, op het aller hoogste podium? Komen we zoals beloofd terug op die jonge Gongaio Guedes. Aanvaller, pas 21 jaar oud en eigendom van Paris Saint- Germain, maar hij speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Valencia in Spanje. Daar deed hij het uitstekend. Ploeggenoot Rodrigo was de belangrijk ste doelpuntenmaker, maar met vijf doel punten en elf assists had ook Guedes een groot aandeel in het uitstekende seizoen (vierde plaats) van Valencia. Aan bondscoach Fernando Santos de zware taak om Portugal na Europese glorie nu ook op het WK te laten schitteren. Hij trapt in elk geval niet in de val om te lang vast te houden aan dezelfde spelers. Tien man die het EK wonnen, zijn er niet meer bij. „Het was extreem moeilijk om een selectie te maken", zei Santos. „Maar ik ben een professional. Ik moet beslissingen nemen en kan niet iedereen tevreden houden." Vitor Baia 2002 Paulo Ferreira 2070,2014 EJ Q R. Carvalho Pepe 2006,2070 2070,2014 Hilario C. 1966 Maniche 2006 Figo 2002, 2006 Deco 2006 Eusebio 1966 Coluna 7966 C. Ronaldo 2006, 2070, 2014 Onder de namen de WK's waaraan de speler meedeed. Cristiano Ronaldo is recordhouder met 3. toch spektakel?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19