M Als de trend van vier jaar geleden doorzet, krijgen we een WK 18 WK VOETBAL RUSLAND 2018 Lopetegui naar Real Madrid Wat voor WK gaan we zien? De trend van aanvallend voetbal uit de Champions League kan zomaar navolging krijgen. Of juist die van het EK in 2016: dat sloeg dood door verdedigend spel. En wat is de trend in historisch opzicht? KNVB stemt op bid Marokko FLITSEN dag tot WK Rusland 2018 Misschien was de gang van zaken rond de oefeninter land België - Egypte wel type rend voor het WK dat we gaan zien. Precies een week geleden in Brussel ging het zo: vooraf bena drukte de tv-commentator de ver dedigende kracht van Egypte. 21 keer de nul gehouden in de laatste 42 interlands. Nog zonder Mo Sa lah bleken de Farao's echter geen partij voor de Rode Duivels, die met 3-0 wonnen. Maar deson danks ging het in commentaren over de Belgische ploeg toch ook vooral over defensieve zaken. Cri tici als Aad de Mos toonden spelsi tuaties waarbij Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Dries Mertens en Yannick Carrasco allemaal op de vijandelijke helft bleven hangen. „Vier man die niet of te weinig meedoen bij balverlies; op een WK kan dat niet. Dan word je ge nadeloos gefileerd. Sowieso is hun 3-4-3-systeem zelfmoord." Daarom valt nog steeds de naam van Radja Nainggolan, de krijger op het middenveld die het WK mist omdat bondscoach Roberto Martinez hem heeft thuisgelaten. Opwinding of saai? Wat voor WK gaan we zien in Rusland? Krijgt de trend van aan vallend, opwindend voetbal uit de Champions League van dit jaar na volging? Of gaan we kijken naar een vervolg op het verdedigende, saaie spel van het laatste EK? Toen, in 2016, was 'compact, compact, compact' de norm, om met Arie Haan te spreken. Toen eindigde een recordaantal wedstrijden in 0-0 en 1-0, inclusief de finale tus sen Frankrijk en Portugal, in de verlenging beslist door één doel treffend schot van Eder. Het punt bij dat toernooi in Frankrijk was dat dit het eerste EK was met 24 landen. „Vooral de eer ste weken gaat dat zorgen voor een hoop rekenwerk. Want de num mer drie in de poule gaat ook nog door," voorspelde toenmalig Oranje-bondscoach Danny Blind vooraf. „Dat is een heel andere in steek dan dat je zegt: je zorgt maar dat je bij de eerste twee eindigt." Bij dit WK speelt die belemme rende factor geen rol. De nummer drie van elke poule is straks na twee weken 'klaar' en uitgescha keld. Ook is een WK geen feestje van Europa alleen. Ook andere continenten - en dan vooral Zuid- Amerika - gaan een stempel druk ken. En doorgaans parkeren die niet alleen de bus, zoals EK-debu- tant IJsland bijvoorbeeld wel deed. Hoop biedt misschien ook een ander toernooi uit 2016. Parallel aan het EK werd destijds de Copa America gespeeld. De 100ste editie van het Zuid-Amerikaanse EK bracht veel meer vermaak. Willem van Hanegem begon daar geregeld over in zijn AD-column. Dan had Ik heb niet het idee dat we nieuwe dingen gaan zien dit toernooi. Ik verwacht geen spectaculair WK 'de Kromme' eerst een dag van geestdodende duels op het EK uit gezeten en was zijn hart 's nachts opengegaan bij de Copa. Van Hanegem heeft nu op voor hand geen negatieve verwachting, hij kijkt zelfs uit naar de poulefase, zegt hij morgen in zijn eerste WK- column in deze krant. Daartegen over staan de juist ronduit som bere prognoses van Louis van Gaal en Ronald Koeman, onze huidige bondscoach. Van Gaal ziet de bus chauffeurs al massaal de motoren warmdraaien en Koeman laat een persoonlijk bezoek aan het WK Gemidde d aantal doelpunten per wedstrijd Balcontacten in vijandelijk strafschopgebied 1966 1970 1974 1978 1982 1986 1990 1994 1998 2002 2006 2010 2014 1966 1970 1974 1978 1982 1986 1990 1994 1998 2002 2006 2010 2014 Historische trends op het WK woensdag 13 juni 2018 GO RUSLAND De KNVB geeft zijn stem voor de organisa tie van het WK 2026 aan Marokko. Dat gebeurt van daag tijdens het FIFA Con gres in Moskou. Bij de ver kiezing neemt Marokko het op tegen het gecombi neerde bid van de Ver enigde Staten, Canada en Mexico. „We voelen ons verbonden met Afrika en Marokko", zegt bondsvoor zitter Michael van Praag. SPANJE De Spaanse bondscoach Julen Lopete gui (foto) gaat na het WK verder als trainer van Real Madrid. De 51-jarige Span jaard volgt Zinedine Zidane op bij de club die de laatste drie edities van de Champi- ons League won. Lopete gui ondertekent een con tract voor drie jaar in Ma drid. De voormalige doel man is sinds 2016 bonds coach van Spanje. Het is nog allerminst zeker dat Mohamed Salah kan meedoen in de eerste groepswedstrijd van Egypte tegen Uruguay (vrij dag). Hij is nog altijd niet fit. De Argentijn Néstor Pi- tana leidt morgen om 17.00 uur het openingsduel Rus land - Saoedi-Arabië. Kylian Mbappé verliet gisteren voortijdig de trai ning van Frankrijk met een enkelblessure. Japan heeft zijn eerste overwinning onder bonds coach Akira Nishino ge boekt. De ploeg won met 4-2 van Paraguay. Geparkeerde bus of Maarten Wijffels Rotterdam - Ronald Koeman (55)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18