Marjan Berk r Blijft de moeder van Sharleyne zwijgen? Dnainoude zaak opnieuw onder de loep 15 Een volle bak in Luxor zal haar laten voelen dat we haar nog lang niet vergeten zijn Vanavond heeft Cor rie van Gorp haar heerlijk avondje in het goeie ouwe Luxortheater in Rot terdam. Het is een hommage aan deze unieke theatervrouw, met wie ik ooit samenspeelde in de musical van Wim Sonneveld en Friso Wiegersma De Kleine Pa rade, gebaseerd op de vooroor logse bestseller van schrijfster Henriëtte van Eijk (minnares van schrijver Simon Vestdijk). „Wanneer jij nóg een kind wilt, moet je nu in je bed blij ven!" sprak onze huisarts ernstig, toen hij bij mij een flinke nier- bekkenontsteking vaststelde. Het gevolg was dat Corrie van Gorp die avond mijn rol van mademoi- selle Monique in de musical overnam. Samen met Joost Prin sen, die haar minnaar, de schilder Jollema, speelde. Ogenblikkelijk bleek dat Corrie niet alleen vak kundig mijn rol overnam, maar dat ze ook 'de lach aan haar kont' had hangen en het publiek haar in de armen sloot. engageerde haar meteen voor zijn volgende theatershow. Sa men met Willem Nijholt vorm den ze een eenmalig theatertrio. Het werd een groot succes, Corrie had haar naam voorgoed geves tigd. En wie heeft niet de beste herinneringen aan haar latere sa menwerking met André van Duin als mevrouw de Bok? Ze was op haar 19de begonnen bij het Nationale Ballet en daar klom ze op als coryfee, ook wel 'caractère' genoemd. 'Een raszui vere nieuwe tweevoeter', noemde een beroemde dans meester haar. Die stap van het dansen naar het spelen heeft ze vervolgens moeiteloos en met gratie genomen. vanzelfsprekendheid. Het amu sementsvak kende ze al: haar va der Piet van Gorp was accordeo nist bij The Three Jacksons, een beroemd virtuoos muziektrio. Als ik aan Corrie van Gorp te rugdenk, dan trekken mijn mondhoeken nog steeds vrolijk omhoog. Een opgeruimde, harte lijke collega. De combinatie met André van Duin was voorbeeldig, ze waren een werkelijk theater- stél. In een interview werd haar gevraagd of ze veel van hem en Frans van Dusschoten, de aange ver van André, had opgestoken. „Heb je veel van die twee ge leerd?" „Nee jo. Ik had helemaal geen tijd om naar ze te kijken! Ik was altijd te druk met me te verkle den en dan hup! Dan moest ik al weer op!" Zo hard gebuffeld. Moe. Maar de mensen die haar in het theater of op de televisie hebben gezien, zullen haar niet vergeten. Die gulle meid, die je zo lekker kon laten lachen... onvergetelijk! Vanavond zal burgemeester Aboutaleb haar fêteren in het oude Luxortheater. Ik denk dat een gevuld theater, een volle bak, haar zal laten voelen dat we haar nog lang niet vergeten zijn. Het ga je goed, dierbare Corrie! In een interview twee jaar geleden voor deze krant vertelde moeder Hélène J. uitgebreid over haar leven. En ze klaagde wat af over haar rela tie met Victor Remouchamps. Dat was de slechterik. Niet zij. Hij blowde, was vooral op geld uit. Ze geloofde zelfs niet dat Victor niet de biologische vader van Sharleyne is; iets wat hij nota bene tot zijn eigen schrik had ontdekt na een dna-test. En Hélène vertelde over Sharleyne. Hoe ze haar meisje miste. Hélène was geen verdachte toen, maar leek vooral een verdrietige moeder. Toch haalde het interview nooit de krant. Want Hélène wilde niets vertellen over wat er precies was gebeurd in die nacht van 7 op 8 juni 2015, toen haar dochtertje de dood tegemoet stortte. En dat hoofdstuk kon in 'het verhaal van de moeder van Sharleyne' gewoon niet ontbreken. Maar Hélène zweeg daarover tijdens het interview, net zoals tijdens alle politieverhoren. Hélène werd na de val van Shar leyne opgepakt als verdachte. In plaats van in paniek te zijn, boos, verdrietig, wanhopig, keek ze tij dens de verhoren zwijgend naar haar schoenen. Toch besloot justitie haar niet te vervolgen. Het kon im mers niet worden uitgesloten dat er een andere oorzaak (slaapwande len? zelfmoord?) kon zijn voor de val van Sharleyne, dan dat de moe- SCHIPHOL In de moordzaak Milica van Doorn komt er een tegenonderzoek naar de dna- match van de 47-jarige verdachte Hüseyin A. De rechtbank op Schiphol ging tijdens een regie zitting akkoord met een verzoek hiertoe van zijn verdediging. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ervan dat hij in de nacht van 7 op 8 juni 1992 in zijn woonplaats Zaanstad de toen 19-jarige Milica heeft ver kracht en omgebracht. De zaak bleef lang onopgelost, totdat dna-onderzoek vorig jaar leidde naar A. Hoewel hij zelf had geweigerd materiaal af te geven, kwam de politie hem via een fa milielid op het spoor. Na zijn ar restatie bleek dat zijn dna 100 procent overeenkwam. De raads man vroeg om de contra-exper tise. Volgens hem kan er twijfel zijn over de betrouwbaarheid van het spermaspoor, omdat het diverse keren is onderzocht. „Er is in de loop der jaren veel mee gezeuld." der haar zou hebben gegooid. Een onbevredigende conclusie waar Sharleynes vader Victor het niet bij liet zitten. Via een artikel 12- procedure dwong hij alsnog vervol ging af. In 2017 werd zijn ex-vrouw opnieuw aangehouden. Maar weer zweeg Hélène. Waar justitie eerst zei onvol doende bewijs te hebben, ziet ze nu de moeder als mogelijke dader. Deskundigen concluderen dat slaapwandelen de oorzaak niet kan zijn: de reling is te hoog voor een 8-jarige om overheen te vallen. Zelfmoord wordt uitgesloten. Sharleyne was zo vrolijk, hoe moei lijk het ook was met ruziënde ou ders en een alcoholiste als moeder. Bier Blijft over: moord of doodslag. Ge tuigen zagen Hélène kort na de val van Sharleyne op de galerij. Ze leek daarvan te schrikken. Nog gekker is dat Hélène, zeggen getuigen, eerst op de tweede verdieping bij een vriend bier ging halen, en pas daarna naar de plek kwam waar haar dode dochtertje lag. Ze was die nacht echt stomdronken. Tel daar bij op die bovenbuurman die ge bonk en stemmen hoorde vlak voor de val, aanwijzingen dat Hélène en Sharleyne ruzie hadden, en het feit dat Hélène depressief was en je hebt een zaak. Denkt justitie in elk geval. Als Hélène J. nu eindelijk eens ging praten... BOEK NU', Schitterende riviercruise naar Bernkastel Mainz! woensdag 13 juni 2018 GO Corrie Wim Sonneveld keek goed en Alles wat ze deed had een grote In 1986 hield ze het voor gezien. Drie jaar en vijf dagen na het drama staat de moeder van de 8-jarige Sharleyne terecht. Hoe kon het dat haar dochtertje van de tiende verdieping van haar flat in Hoogeveen viel? Victor Schildkamp Hoogeveen Sharleyne viel van de tiende etage. Was het moord? fotoanp Inclusief dagexcursie naarSaarburg en Saarlouis Tijdens deze prachtige reis met de Statendam wordt u meegenomen naar de schoonheid in de omgeving van de Rijn en Moezel. Kijk onder meer uit op de veranderende heuvelachtige landschappen langs de Rijn en het gebied rondom wijngaard Schwarze Katz bij Zeil aan de Moezel. Grote steden als Keulen en Düsseldorf worden afgewisseld met kleine idyllische stadjes als Rüdesheim en Boppard. Geniet van de Duitse sfeer en vaar onder meer met ons mee over wat bekendstaat als het romantische deel van de Rijn en de sprookjesachtige Moezel. Deze cruise vertrekt gegarandeerd op 9 juli vanuit Arnhem. Meer info: tel. (026) 445 28 05 IF of www.feenstrarijnlijn.nl feenstra rijn lijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15