Fanfare viert verjaardag met festival Eindelijk sloop van negen huizen aan de Haven in Aardenburg 6 Terneuzen krijgt historisch informatiepunt zv „We hebben goed geluisterd naar alle direct betrokkenen van onder meer historische verenigingen", licht wethouder Paula Stoker toe, „en dit lijkt ons het beste compro mis." De Terneuzense gemeente raad moet nog met het voorstel ak koord gaan. Volgende week don derdagavond wordt er voor het eerst in de raadscommissie bestuur en middelen over gesproken. Positief Dennis van Nieuwenhuijzen van het vooral op internet actieve His torisch Netwerk Oud Terneuzen is alvast positief. Hij was fel tegen de verhuizing naar Middelburg. Hij juicht de oprichting van een histo risch informatiepunt toe. Twee da gen in de week zal dit open zijn. Een archivaris van het Zeeuws Ar chief zal aanwezig zijn om bezoe kers te helpen. Hij stelt wel twee 'ei sen': de waardevolste stukken, zoals de stadsrekeningen, moeten per manent in depot bij het infopunt en het infopunt moet een rol gaan spe len bij cultuureducatie en lokale geschiedbeoefening. We hebben goed geluisterd naar alle direct betrokkenen van onder meer historische verenigingen Terneuzen zit met het oud ar chief in zijn maag. Een plan om de archieven van alle Zeeuws- Vlaamse gemeenten in Terneuzen te bundelen mislukte in 2012. Hulst en Sluis hebben vervolgens veel geld geïnvesteerd in nieuwe voor zieningen. Terneuzen liet dat na. Het huidige archief voldoet niet meer. Het digitaliseren van stukken loopt hopeloos achter. Terneuzen heeft ook geen archivaris meer. „Alleen het digitaliseren zou ons de komende tien jaar al 1,5 miljoen euro kosten", legt wethouder Sto ker uit waarom het college van B en W heeft gekozen voor verhuizing naar Middelburg. „Het Zeeuws Ar chiefkan dat beter. De deskundig heid is er. Wij zouden ruim vijf ex tra medewerkers moeten aanstel len, naast een investering in de huisvesting." Stoker begrijpt dat een verhui zing naar 'de overkant' gevoelig ligt, maar noemt die 'onvermijdelijk'. „Daarbij speelt geld een rol, zeker, maar het Zeeuws Archief biedt ons vooral de kans een kwaliteitsslag te maken." Gerustgesteld Met de inrichting van een histo risch informatiepunt in het water schapskantoor aan de Kennedylaan hoopt de wethouder dat bezwaar makers gerustgesteld zijn. „Het ge voerde overleg heeft er al toe geleid dat zich drie vrijwilligers hebben aangemeld. Een archivaris uit Mid delburg zal hen in Terneuzen bege leiden." De verhuizing van het oud ar chief dat zo'n drie kilometer be slaat, is de komende twee jaar ge pland. Fanfare Excelsior in Terhole be staat 115 jaar. Dat wordt niet met zomaar een feestje gevierd, maar met een uit de kluiten gewassen, tweedaags festival Vliet. Dat vindt zaterdag en zondag plaats. Op het terrein aan de Hulster- weg komen drie podia, waar bij el kaar een kleine veertig bands, mu zikanten, dj's en muziekclubs op treden. De grootste artiesten en dj's staan op het Vlietpodium. Za terdag treden daar onder meer Woodworks, Femke Bun (foto), Back to Coda, The Brightt en PEER op. Zondag is het de beurt aan onder an dere Suztain, Poten- tial Wonder en Dr. Brass. In 'De Huiskamer', een ronde tent, vin den intieme concerten plaats van onder meer Tijl Damen, Woodworks, Anne van Damme, Femke Bun, het Baudelookwartet, Marjolijn et les Manouches en Rondomtrom. En op het HaFaBra-plein treden twee dagen lang bij elkaar veer tien Zeeuwse muziekver enigingen op. Het festival duurt za terdag van 11.30 uur tot 1.00 uur, en zondag van 12.30 uur tot 20.30 uur. Er zijn meerdere food- trucks waar bezoekers een hapje kunnen eten. Toegang is gratis. De verpauperde woningen aan de Haven in Aardenburg gaan einde lijk tegen de vlakte. De gemeente Sluis gaat de sloopklus nu aanbe steden, waarna de huizen plaats maken voor nieuwbouw. De negen woningen werden be gin deze eeuw aangekocht door de gemeente, met als doel ze te slo pen en er nieuwe ontwikkelingen mogelijk te maken. Dat schoot echter niet op. De huizen bleven staan en verpauperden. In Aarden burg werd er schande van gespro ken. Verschillende plannen, waarvan één voor startershuizen het meest concreet was, sneuvelden in de loop der tijd. Vorig jaar kwam er eindelijk schot in de zaak toen duidelijk werd dat aannemer Van der Poel huizen wil bouwen op de locatie. Toen werd nog afgespro ken dat de grond eerst verkocht zou worden aan Van der Poel en dat de gemeente daarna zou slo pen. Daardoor zou een financieel trucje met de btw uitgehaald kun nen worden, wat de woningen goedkoper zou maken voor kopers. Die maas in de wet is inmiddels echter gerepareerd, waardoor dat voordeeltje niet meer aan de orde is en nu al gesloopt kan worden. Het gemeentebestuur nodigt nu via een onderhandse aanbesteding drie bedrijven uit om een offerte uit te geven. Daarna kunnen de huizen gesloopt worden en wordt de grond overgedragen aan Van der Poel. Die gaat er negen gezins woningen en acht seniorenhuizen neerzetten. Dat is één huis minder dan eerst de bedoeling was. Daar mee komt ruimte vrij om een voetpad te laten liggen en wat meer ruimte te creeren om de wo ningen heen, laten B en W weten in een brief aan de gemeenteraad. De verkoop van de woningen be gint binnenkort. IN DE REGIO Western Weekend Willem Beukelszoon lezing MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 12 juni 2018 Infopunt vangt verlies archief op Een tussenoplossing is in de maak voor het vertrek van het oud archief van Terneuzen naar het Zeeuws Archief in Middel burg. Gelijktijdig met de verhui zing komt in het waterschaps kantoor in Terneuzen een histo risch informatiepunt. Harmen van der Werf Terneuzen -Paula Stoker, wethouder Martijn de Koning Terhole Alle informatie staat op festival- vliet.nl. Martijn de Koning Aardenburg CLINGE Schietcentrum Sta- tenboomweg van SV De Schutterij staat van donder dag tot en met zon dag in het teken van het wilde westen. Tientallen liefheb bers gekleed als cowboys en trap pers van weleer geven op het tot Fort States Tree omgedoopte terrein acte de présence bij de 40ste editie van het internatio nale westernweek end. Hoofdmoot zijn schietwedstrijden met historische wa pens en het mini- kanon. 's Avonds is er vertier met pas sende westernmu- ziek. Op het kam peerterrein staan ook enkele lodges en tipi's uit het wilde westen opge steld. De aanwezige westernfanaten proberen op het kampement te leven zoals vroeger. De schietwedstrij den beginnen dage lijks om 9.00 uur. TERNEUZEN Lions Oost Zeeuws- Vlaanderen houdt vrijdag voor de vijf tiende keer de Wil lem Beukelszoon lezing in de Grote Kerk. Met dit initia tief wordt geld in gezameld voor di verse goede doe len. Gastspreker Jan Lagasse, CEO van de havencom binatie North Sea Port, geeft een le zing: 'Waarom Ne derlanders en Bel gen toch zo weinig van elkaar weten'. De opbrengst gaat naar een goed doel dat bekendge maakt wordt op de dag zelf. Aanvang 16.00 uur. Na de in leiding kan er ge sproken en gedron ken worden onder het genot van ha ring. ZWEMVIERDAAGSE SAS VAN GENT Ver voor 17.00 uur maandag staan ze al in de rij voor de inschrijftafel van Daphne Wiskerke van polo en zwemclub De Bruinvis. Zoveel zin hebben de echte lief hebbers in de zwemvierdaagse in het zwembad van Sas van Gent. Wat wil je ook, voor vijf euro vier avonden zwemmen, met spelletjes als toetjes, zoals maandag een luchtbedden- race waarvoor Valentijn (10 jaar, foto) de aftrap gaf. De teller loopt op tot 119 deelnemers. Vandaag inschrijven kan ook nog. De medaille-uitreiking is donderdag, en tot slot vrijdag de jeugdestafette vanaf 18.00 uur. fotocamileschelstraete AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten, jokeren, vrij kaarten, aerobics; 't Trefpunt, 14.00 uur: Sjoelen, kaar ten, biljarten; HEIKANT Brasserie Du Com- merce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK OBS Op Weg, 19.30 uur: Dorpsraad; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; De Serre, 13.30 uur: Stadswandeling; Museum De Vier Ambachten, 14.00- 17.00 uur; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 9.30 uur: Bibliotheek, 14.00 uur: Sjoelen, kaarten; Hotel Van Leuven, 19.30 uur: Informa tieavond over voor lopige resultaten grondonderzoek nieuwe zeedijk Perkpolder; KOEWACHT Tennisvereniging Ei kenhof, 18.30 uur: Avondvierdaagse 5, 10 en 15 km; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 8.30-15.00 uur- Weekmarkt; Zwembad, 17.00 uur: Sasse zwem- week; SLUISKIL Het Meulengat, 10.00 uur: Wande len senioren; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, handwer ken, SOOS; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Hobbyclub; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei- en haak- café Steunpunt Terneuzen; De Kameleon, 19.15 uur: Bewonersbij eenkomst Terneu zen West; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg, 18.00-21.00 uur: Inloopavond stand van zaken bouw Nieuwe Sluis; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; WESTDORPE De Kirke, 14.00 uur: Wandeling met gids.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51