CD Rijden voor het eerst sinds O 10 Van Anrooij: geen NK's,welWK's JobseopWK naar kwartfinales PROMOTIE DERDE DIVISIE^ Weer Nederlandse titel Sportpub Goes Dallinga en De Kok na twee duels klaar De ervaren aanvaller was de afgelopen weken in beeld bij de club die zaterdag promoveerde naar de derde divisie. Hij lijkt zijn carrière echter voort te zetten in Azië. Hoek zal de voorbereiding daardoor beginnen met achttien man. We houden onze ogen open, want er komen nog genoeg spelers op de markt Multitalent Shirin van Anrooij (16) laat twee verschillende NK's aan zich voorbij gaan. De sportster uit Kapelle heeft zich afgemeld voor zowel het NK atletiek voor junioren (eind deze week) als het NK wielrennen in Philip- pine (één week later). De reden hiervoor is dat ze keuzes moet maken. De Bevelandse is door bondscoach Armand van der Smissen geselecteerd voor het WK duatlon onder 20 jaar. Dit evenement is op 6 juli in Odense. Vier dagen later zal Van An rooij waarschijnlijk ook meedoen aan het WK offroad-triatlon, dat eveneens in Denemarken wordt gehouden. Hiervoor zal ze zaterdag nog wel vormbehoud moeten tonen bij een wed strijd in Kijkduin. Jesper Jobse is bij het wereldkampioen schap 3x3 basketball in Manilla doorge drongen tot de kwart finales. Met Oranje won de uit Vlissingen afkomstige routinier ook de derde en de vierde poulewed strijd. Nieuw-Zeeland werd met 21-15 versla gen en Roemenië met 21-11. Nederland, dat als achtste is geplaatst op de Filipijnen, stuit nu bij de laatste acht op Canada, dat als veertiende inge schaald is. Yerseke De poolbiljarters van Sportpub uit Goes zijn voor de tweede keer op rij landskampioen ge worden. Het team, dat bestaat uit Brabander Ivo Aarts en de Belgen Christoph Marien en Cliff Caste- lein, versloeg in de slotronde van de eredivisie Valk HOB uit Weert met 4-3. Beide teams hadden voor aanvang 62 punten verzameld. Marien verloor in het 9- en 10-ball. Castelein won in het 8-ball en verloor in het straight. Ivo Aarts won zijn beide partijen in het 8- en 10-ball. De beslissing moest vervolgens vallen bij het 8-ball voor koppels. Aarts en Castelein wonnen dit duel met 6-1. Zowel Berry Dallinga als Joey de Kok stierf gisteren een roemloze dood in de eerste ronde van het wereldbekertoernooi driebanden in Blankenberge. Dallinga verloor in zijn eerste partij met 21-30 in 31 beurten van de Belg Danny Geysen en ging tegen diens landge noot Jozef Philipoom nog harder onderuit: 10-30. De Kok verging het iets beter, al werd ook hij uitgeschakeld. Hij verloor kansloos van Koen Saver (10-30), maar versloeg Bart Ceule- mans (30-24). Estafette Als ze in Hoek deze week klaar zijn met nagenieten, kan de blik op het volgend seizoen worden ge richt. De club ac teert dan voor het eerst in de derde divisie en gaat dat doen met een se lectie die veel Zeeuwse spelers herbergt. Twee maanden geleden communiceerde de club al dat de selectie rond is, maar de kans is groot dat er de komende tijd nog wat mutaties plaatsvinden. „We houden onze ogen open, want er komen nog genoeg spelers op de markt", zei Jacky Lambert zater dag namens de technische com missie. Op dit moment heeft de nieuwe trainer, Dennis de Nooijer, een groep tot zijn beschikking die uit negentien spelers bestaat. De naam van Daniël Akindayini staat daar ook bij, maar het is nog niet 100 procent zeker of de Engelse spits volgend seizoen ook daadwerkelijk terugkeert bij Hoek. Akindayini kwam begin januari binnen bij de club, scoorde in zijn eerste zes du els zeven keer, wist daarna het net niet meer te vinden en raakte in de eerste nacompetitiewedstrijd te gen Spijkenisse zwaar geblesseerd. De aanvaller scheurde zijn achilles pees af en werd in Knokke geope reerd. Zaterdag was Akindayini, met zijn linkerbeen in het gips, toe schouwer bij het duel tussen Hoek en Ajax (1-2), waarin de club pro motie afdwong. Hoek legde de spits begin dit jaar voor een half seizoen vast, met een optie voor een extra jaar. „We gaan eerst even kijken hoe de revalidatie van Daniël verloopt", vertelde Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting. Voordeel Een selectie van negentien spelers, inclusief de dus nog geblesseerde Akindayini, lijkt wat aan de ma gere kant voor een seizoen waarin Hoek alleen in de derde divisie al 34 competitiewedstrijden moet spelen. Jacky Lambert: „Ons oordeel is wel dat we, als dat nodig blijkt te zijn, in de winterstop nog spelers aan kunnen trekken. Dat heeft dit seizoen ook gewerkt." Lambert had de afgelopen we ken meerdere keren contact met Sherjill MacDonald. De aanvaller (33) speelde afgelopen seizoen voor Almere City en stond in het verleden onder contract bij onder meer Anderlecht, Heracles Al melo, West Bromwich Albion, Chicago Fire, Westerlo en Sparta. MacDonald woont in Antwerpen en is bevriend met Zinho Chergui, de linksback van Hoek. Bij de kers verse derdedivisionist rekenen ze echter niet meer op de komst van MacDonald, omdat de snelle en ervaren voetballer waarschijnlijk een contract gaat tekenen in Azië. Omdat Daniël Akindayini pas weer in september of oktober fit denkt te zijn, begint Hoek de voor bereiding op het nieuwe seizoen met achttien spelers. Op zaterdag 14 juli komt de selectie voor de eer ste keer bij elkaar, vijf weken later wacht de eerste test in de voor ronde van de KNVB beker. Tijdens de voorbereiding op het seizoen speelt Hoek vooralsnog zes oefen duels. De tegenstanders zijn Vlis singen, Dikkelvenne, Jong FC Dor drecht, het Belgische Oudenaarde, Goes en Halsteren. De kans is groot dat er nog duels aan het oefenpro gramma worden toegevoegd. Ambitie Handhaving in de derde divisie wordt de eerste doelstelling, maar Hoek hoopt de komende jaren wel nieuwe stappen te zetten. „In de tweede divisie zitten veel clubs waar we in het verleden tegen heb ben gespeeld", zei Boussen. „Kat wijk, Kozakken Boys, IJsselmeer- vogels, Spakenburg, Barendrecht, Rijnsburgse Boys, GVW; dat zijn clubs waar we in de toekomst graag weer tegen willen spelen. Die ambitie moet je als club ook hebben, vind ik." Met Rojas Tankers van Rob Ver gouwen strikte Nico Boussen al een nieuwe sponsor, die ook op de shirts komt. Vergouwen, die in het verleden ook sponsor was bij on der meer VC Vlissingen, tekende een contract voor drie jaar en zag zaterdag als toeschouwer hoe Hoek promoveerde naar de derde divisie. Het stond begin dit seizoen vast: Tolhoek gaat in mei de Ronde van Italië rijden. En dus was er geen sprake van dat de 24-jarige klim mer door zijn ploeg LottoNL- Jumbo opgenomen zou worden in de selectie voor de Tour de France. Twee grote rondes achter elkaar rijden is voor een jonge renner is immers te zwaar. Door een knie blessure moest de Yersekenaar echter een streep zetten door de Giro. „Dan maar naar de Tour, hè", zei hij destijds met een knipoog. Sinds vorige week lijkt Tolhoek ineens daadwerkelijk kans te ma ken om in de Tourploeg van Lot- toNL-Jumbo te worden opgeno men, al gaat hij daar zelf niet van uit. Hij kwam in de zware berg etappes in de Dauphiné telkens bij de eerste elf over de finish en baarde vooral met zijn aanvallende koersstijl in de slotrit opzien. En dus begon op Twitter het gespecu leer over een uitverkiezing voor de Ronde van Frankrijk. Onder ande ren Johnny Hoogerland pleitte er voor om de Bevelander mee te ne men naar Frankrijk. LottoNL-Jumbo gaf begin dit sei zoen een voorlopige Tourselectie van zeven namen vrij. Die bestond uit Lars Boom, Stef Clement, Ro- bert Gesink, Dylan Groenewegen, Steven Kruijswijk, Primoz Roglic en Timo Roosen. De achtste en laatste plek zou de formatie later invullen. Van het genoemde ze vental lijken zes renners zeker van de Tour. Achter de naam van Cle ment staat een vraagteken. De er varen Brabander (35) kampt mo menteel met rugklachten en moest de Ronde van Zwitserland laten schieten. Mocht hij inderdaad niet fit ge noeg zijn om de Tour te rijden, dan blijven er twee Tourtickets over bij enige Nederlandse forma tie op WorldTour-niveau. Het ene ticket gaat sowieso naar een ren ner die Groenewegen kan bijstaan in de massasprints, vermoedelijk Tom Leezer, Paul Martens of dinsdag 12 juni 2018 Z.V ATLETIEK 3X3 BASKETBALL I Jesper Jobse. FOTOMATSVANSOOLINGEN POOLBILJARTEN BILJARTEN Voetballer Jeremy de Nooijer heeft zijn eerste doelpunt gemaakt voor Sheriff Tiraspol. In de Moldavische competitie zorgde de Vlis- singer zondag voor de 3-0 tegen Dinamo-Auto Tiraspol. Het werd uiteindelijk 5-0. Keepster Inge van Os van voetbalvereni ging Terneuzen maakt de overstap naar KSK Heist. Dat komt uit in de Super League, het hoogste niveau in België. Voetballer Syl- vio Hage speelt komend sei zoen voor het naar de tweede klasse gepro moveerde Yer seke. De spits komt over van de J019-1 van JVOZ. Hage is na Joël Dekker, Axel Koster (beiden Kloe- tinge) en Wes- ley den Hollan der (Bruse Boys) de vierde nieuweling voor Yerseke, dat komend sei zoen getraind wordt door Alexander van Keulen. Een team van Loopgroep Zeeland is bij de Elfsteden Estafette, een hardloopwed strijd over 226 kilometer, als tweede geëin digd. De ne genkoppige ploeg bestond uit Marjo Ha melink, Jael van den Oever, Marko Ver- kaart, Daniella Evers, Mike Evers, André Wouters, Je remy Deug, Linda Dekker en Anthony van den Berg. O CL Hoek rekent niet Barry van der Hooft Hoek -Jacky Lambert Antwan Tolhoek reed waar schijnlijk nog nooit zo sterk als tijdens de voorbije week in het Critérium du Dauphiné. Voor Marco Minnaard was de Franse rittenkoers zijn eerste wedstrijd in ruim een maand tijd. Hoe kansrijk zijn de beide Zeeuwen om dit jaar de Tour de France te mogen rijden? Staan er op 7 juli bij de start in Noirmoutier-en- l'Tle in navolging van Patrick Tol hoek en Maarten Ducrot voor het eerst sinds 1990 twee Zeeu wen aan het vertrek? Arwin Willemsen Vlissingen Antwan Tolhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42