Colbrelli de snelste in spektakelsprint Nederlander knokt zich naar tweede ronde van Rosmalen 21 Robin Haase kan goed uit de voeten op gras, maar dat is geen garantie voor succes. Gisteren haalde hij de tweede ronde in Rosmalen. Schorsing van Errani verlengd Joling weg en Ter Mors komt PatrickVieira trainer Nice UITSLAGEN Natuurlijk gebeurde er weer iets onalledaags. Geen partij van Robin Haase gaat voorbij zonder een gek moment, een irri tatie, een confrontatie. Gisteren op het centre court van Rosmalen was het een glinsterend horloge van een dame op de tribune dat voor even de headlines bepaalde. De zon weerkaat ste via het uurwerk precies in de ogen van de 31-jarige tennisser. „Dat heb je soms met een accreditatie, of de boar- ding. Maar dit leek wel een laser, zo fel. Dus dacht ik, ik zeg er iets van. Ik denk dat het een grappig moment was." Dat was het inderdaad, Haase deed het met een lach op zijn gezicht, om dat de vrouw in kwestie niet in de ga ten had dat hij het vanaf de overzijde van de baan ('Uw horloge is bizar ver blindend') tegen haar had. Op inter net vond het ondertitelde fragment gretig aftrek. Als vanzelf kwamen ook de reacties: Robin Haase heeft weer iets. Op Roland Garros, twee weken ge leden, ging de vroege nederlaag van Haase ook gepaard met een hoop commotie. Het zal de tennisser ver moedelijk worst wezen. Wat soms wordt vergeten is dat Haase al een tijd steady in de top 50 op de wereldrang lijst staat, veruit de beste Nederlandse Ik speelde een extreem goede partij, maar had hier kunnen verliezen. Dat isgrastennis speler is en bovendien een modelprof, die leeft voor zijn sport. Hij hoort en ziet alles. En als een horloge hem hin dert, dan zegt hij dat. Het overschaduwde dit keer ook niet zijn prestatie. Haase versloeg in de eerste ronde de Kroatische tennis reus Ivo Karlovic in drie sets: 7-6 6-7 6-3. Met het servicekanon had Haase in de eerste graswedstrijd van het sei zoen geen prettige loting. Veel pats- boem-rally's, geen tijd om in een ritme te komen en gegarandeerd han denvol aces om de oren. „Voor zo'n speler zet ik de tv niet aan, maar ik moet erbij zeggen dat ik sowieso de tv niet zo vaak aanzet voor tennis. Maar je weet dat je tegen zo'n speler af en toe niets te vertellen hebt. Dat maakt het lastig. Je wil zo'n tegenstander niet elke partij, maar het mooie van tennis is ook de variatie aan tennis sers." Haase, duidelijk de verfijndere spe ler, maakte het verschil in de derde set met een paar fraaie ballen. „Volgens mij waren er genoeg mooie punten te zien. Ik speelde een extreem goede wedstrijd, maar had hem hier kunnen verliezen. Dat is grastennis." Hij houdt er wel van, voor een week of vier althans. Net als het spelen voor eigen publiek. „Natuurlijk ervaar je een andere druk. Maar die komt van uit jezelf, je wil graag laten zien wat je kunt. En er komt wat meer bij kijken, omdat iedereen een praatje wil ma ken of iets anders van je wil." Het was een zeldzaam spannende sprint. Met drie toppers, zij aan zij, op hoge snelheid en vechtend voor de ruimte. Colbrelli had op driehonderd meter van de streep zijn sprint ingezet aan de linker kant van de weg, aan de rechter kant deed Gaviria hetzelfde. Sa gan, een dag eerder in Frauenfeld nog de snelste, laveerde van wiel naar wiel, wurmde zich door kleine gaatjes en kwam uiteinde lijk nog in een sandwich tussen de nummers 1 en 2 te zitten. Colbrelli viel niet stil en vierde uitgebreid het feestje met zijn ploegmaten van Bahrain-Merida. Het was de afsluiting van een lastige etappe waarin het vrijwel geen meter vlak was. Na de laatste Sunweb deed beulswerk, maar Matthews kwam er niet aan te pas passage over de Hagenfirster- strasse, waar regerend wereld kampioen Sagan tevergeefs de aanval had gekozen, volgden nog 4,5 vlakke kilometers. Sunweb deed - onder anderen met de Ne derlander Sam Oomen - op kop van het flink uitgedunde peloton beulswerk, maar in de laatste rechte lijn kwam de beoogde af maker Michael Matthews er niet aan te pas. Hij eindigde in de machtssprint als zesde op gepaste afstand van Colbrelli. De Zwitser Stefan Küng blijft de leider in het algemeen klas sement. Wilco Kelderman en Oomen staan respectievelijk op de zevende en achtste plaats, op 23 seconden van Küng. De Ronde van Zwitserland duurt tot en met zondag en geldt als een belangrijke voorbereiding voor de Tour de France, die op 7 juli van start gaat. dinsdag 12 juni 2018 GO TENNIS De Italiaanse ten nisster Sara Errani (31) is door het internationaal sporttribunaal CAS voor nog eens acht maanden geschorst vanwege het ge bruik van doping. Bij een onaangekondigde controle in februari vorig jaar testte ze positief op de verboden substantie letrozole. In eer ste instantie was Errani in augustus vorig jaar voor twee maanden geschorst. SCHAATSEN Marije Joling - Nederlands allroundkam pioene van 2017 - keert komend seizoen niet terug bij Team IKO. „Als allroun- der bevond ik me op een eiland in deze sprinters- ploeg", zegt ze. De directie van Team IKO presen teerde gisteravond drie voudig olympisch kampi oene Jorien ter Mors (foto) als grote aanwinst. VOETBAL Patrick Vieira is de nieuwe trainer van OGC Nice. De oud-topvoetballer is de opvolger van Lucien Favre, die aan de slag gaat bij Borussia Dortmund. De 41-jarige Vieira was het af gelopen seizoen trainer van New York City. Daar voor had hij de reserves van Manchester City onder zijn hoede. TENNIS Rosmalen, eerste ronde. Mannen: Copil (Roe) - Bedene (Slo) 6-7 7-6 6-3, Sugita (Jap/7) - Basi- lashvili (Geo) 6-3 6-2, Haase (Ned/6) - Karlovic (Kro) 7-6 6-7 6-3, Medve- dev (Rus) - Bhambri (Ind) 6-4 6-1. Vrouwen: Schoofs (Ned) - Witthöft (Dui) 6-4 7-5, Vandeweghe (VSt/1) - Sasnovich (WRu) 6-2 7-6, Van Uyt- vanck (Bel/6) - Hogenkamp (Ned) 6-1 6-2, Rus (Ned) - Alexandrova (Rus) 6- 7 6-4 7-6 Wielrennen Ronde van Zwitserland, tweede etappe. 1. Colbrelli (Ita/Bah) 182 km in 4.39.51, 2. Gaviria (Col/QSt), 3. Sagan (Slw/Bor), 4. Albasini (Zwi/MtS), 5. Cort Nielsen (Den/Ast), 6. Matthews (Aus/Sun), 15. Lammer- tink (Ned/Kat). Algemeen klassement: 1. Küng (Zwi/BMC) 8.50.15, 2. Van Avermaet (Bel/BMC) 0.03,3. Porte (Aus/BMC), 4. Van Garderen (VSt/BMC), 5. Sagan 0.16,7. Kelderman (Ned/Sun) 0.23, 8. Oomen (Ned/Sun), 26. Kruijs- wijk (Ned/LoJ) 0.56. Haase krijgt tennisreus Karlovic op de knieën Rik Spekenbrink Rosmalen Robin Haase strekt zich om de bal te halen, foto pim ras - Robin Haase (31) Sonny Colbrelli heeft de derde etappe van de Ronde van Zwit serland gewonnen. De Italiaan van Bahrain-Merida was in Gansingen net wat sneller dan de topsprinters Fernando Gavi ria en Peter Sagan. Pim Bijl Gansingen Sonny Colbrelli beseft dat hij heeft gewonnen, foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21