Betrokkenen bij benoeming post Wereldbank: Hij heeft niet de juiste papieren had een heel trouw publiek UüJ) Het tijdstip waarop jongeren uitgaan schuift steeds verder op. Uitbaters van cafés zien dat met lede ogen aan en zetten daarom nu gangmakers in. Jongeren, zoals Marcel Schot (tweede van links) en zijn vrienden Daan, Nadia, Nick en Roy (vlnr) krijgen van barman Marijn de eerste rondjes gratis in de hoop dat zo de kroeg eerder volstroomt. „Als wij binnenkomen is het gelijk gezellig", zegt gangmaker Marcel, «zeeland 2 Vijf maanden is de voormalige VVD-fractievoorzitter en mede-ar chitect van het derde kabinet-Rutte nu zonder baan. Zijlstra moest af treden, toen bleek dat hij had gelo gen over zijn aanwezigheid als Shell-medewerker in de datsja van de Russische president Poetin. Zijn politieke vriend Rutte heeft hem nu naar voren geschoven voor de prestigieuze baan van Nederlands bewindvoerder bij de Wereldbank in Washington. Er is nog geen besluit genomen in het kabinet over Zijlstra's kandida tuur. „Ik hoop niet dat het zover komt", zegt een betrokkene. De wenkbrauwen worden gefronst, niet alleen bij het kabinet, maar ook in de politieke top van de coalitie. „Dit is een wel heel bijzonder plan", zegt een ingewijde. Een ander: „Moet Rutte dit het kabinet en de kandidaat aandoen?" CDA-minister van Financiën Wopke Hoekstra zou tegen deze be noeming zijn. Zijlstra zou te weinig ervaring hebben met de financiële wereld. Ook zou dit niet het goede moment zijn om een oud-be windsman die zo in opspraak is ge komen als Zijlstra te belonen met een belangrijke functie. Deze zo- Moet Rutte dit het kabinet en de kandidaat aandoen? mer neemt oud-staatssecretaris Frank Heemskerk afscheid als Ne derlands bewindvoerder. De sollicitatiecommissie die ge sprekken voert met de kandidaten voelt zich volgens ambtelijke en di plomatieke bronnen weggezet als een 'spek-en-bonen-commissie'. Want er zijn goede sollicitanten die aan de profielschets voldoen. Waarom dan een politieke benoe ming van iemand die niet voldoet? Directeuren van Algemene Za ken, Buitenlandse Zaken en Finan ciën die de commissie vormen, vin den dat Zijlstra niet over de juiste papieren beschikt. In kringen rond de sollicitatiecommissie wordt ge wezen op twee cruciale criteria. Niet alleen is Zijlstra niet thuis in de financiële wereld, maar ook wordt gehint op zijn betrouwbaar heid. Die heeft deuken opgelopen. »P8 W Glashandel MELIESTE Nieuwsmedia IK c? »P28 ?r5-£. iK 30Qftnu\Hn1 Halbe Zijlstra stuit op verzet Halbe Zijlstra is in de race voor de functie van Nederlands be windvoerder bij de Wereldbank. Minister-president Rutte wil vol gens diplomatieke bronnen zijn voormalige minister van Buiten landse Zaken naar voren schui ven. Het voornemen stuit op weerstand in diplomatiek en po litiek Den Haag. Jan Hoedeman Den Haag —Ingewijde Hardglazen deuren HR++ isolatieglas yt Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl Even minder warm pzc.nl Ook voor het laatste (n) regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1