Record voor de Ride: 212.435 euro! Groeiend aantal incidenten kan leiden tot fatale confrontatie PROMOTIE HOEKENGOES Binnen 24 uur had het Zeeuwse voetbal dit weekeinde ineens twee derdedivisionisten. Hoek promoveerde zaterdag uit de hoofdklasse, Goes volgde dat voorbeeld een dag later. De Delta Ride for the Roses heeft alle verwachtingen overtroffen. Het fietsfestijn voor KWF Kankerbestrijding leverde in drie dagen tijd het recordbedrag van 212.435 euro op. In totaal reden dit jaar ruim 6300 mensen mee, eveneens een record. In de eerste vijf maanden van dit jaar vonden 350 incidenten plaats met nepvuurwapens, zo blijkt uit nieuwe cijfers die deze krant heeft opgevraagd. Een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar, maar vol gens politiewoordvoerster Wendy Gehrmann is er zeer recent een op eenstapeling van incidenten met namaakwapens. Vorige week woensdag werd een jongen van 14 jaar uit Zoetermeer opgepakt met een nepwapen. Twee dagen eerder richtte de politie in Voorburg een dienstwapen op een jongen die rondliep met een nep- pistool. Diezelfde avond werd het nepwapen van een jongen van 19 jaar uit Breda in beslag genomen. In Eindhoven rukten eerder meerdere eenheden, een onder handelaar en een arrestatieteam uit nadat een buurtbewoner zag dat ie mand een slede van een pistool naar achter haalde. Dat pistool Bedenk dat de politie een nepwapen op straat behandelt als een echt wapen bleek nep. In Waalre is een jeugd bende opgepakt met nepvuurwa pens die niet van echt te onder scheiden waren. In sommige regio's is er volgens de politie sprake van een extreme toename van het aantal aangetrof fen imitatiewapens. „De stijging van het aantal in beslag genomen nepvuurwapens in de regio Rotter dam is schrikbarend", betoogt de politiewoordvoerster. Aanvankelijk liep het aantal ingenomen namaak wapens tussen 2014 en 2016 terug van 200 naar 150. In 2017 steeg dat aantal echter met 60 procent tot 237. Ook in Amsterdam, Noord-Ne derland en Limburg zijn tussen 20 en 30 procent meer neppers inge nomen. Veel mensen beseffen volgens de politie niet dat het verboden is om met nepwapens op straat te lopen en onderschatten de risico's. „Be denk dat de politie een nepwapen op straat vaak behandelt als een echt wapen en daarbij geen enkel risico neemt", benadrukt hoofd agent Remco Blom. „Nepvuurwa pens kunnen leiden tot levensge vaarlijke situaties. Als de persoon met het wapen de aanwijzingen van de agent niet opvolgt, kan dat betekenen dat wij ons dienstwapen gebruiken en schieten." Onder het motto 'Nepwapens, levensgevaarlijk!' begint de politie vandaag een landelijke campagne. Ouders en jongeren moeten zich bewuster worden van de risico's. Agenten gaan met echte en nep vuurwapens langs scholen om te laten zien hoe lastig het is om die uit elkaar te houden. P11 Nieuwsmedia FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN SPORT 10 t/m 13 De ontlading was groot bij beide teams nadat de promo tie was veiligge steld. FOTO'S ORANGE PICTURES »P16 Politie bezorgd om nepwapens De politie maakt zich grote zor gen om het groeiend aantal inci denten met nepwapens in Ne derland. Na een forse afname is er voor het eerst weer een stij ging van het aantal voorvallen met namaakvuurwapens. Marcia Nieuwenhuis Rotterdam —Hoofdagent Remco Blom Koele dagen voor de boeg pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1