Alle uitgaven in Excel Geld geluk Angela en Wen wonen in een herenhuis in Purmerend met hun twee dochters Xia Yan (20) en Chun Li (18). zouden willen, dan zou het financi eel kunnen." Wen: „Ik reserveer het spaargeld vooral voor de kinderen. Los daar van hebben ze hun eigen spaarreke ningen. Daar storten we vanaf hun geboorte maandelijks 50 euro op." Angela: „Ik ben zuinig opgevoed, maar vergeleken met Wen lijkt het of ik een gat in mijn hand heb. Soms moet ik tegen hem zeggen dat hij iets nieuws moet kopen. Grote aankopen vindt hij wel noodzake lijk." Wen: „Als het functioneel is vind ik het prima om geld uit te geven. Een nieuwe keuken terwijl de huidige er pas zeven jaar in zit vind ik onzin. Toch kreeg Angela haar zin." Angela: „Die vorige was onhandig, te laag voor mij en maisgeel, vrese lijk. Ik ben blij met de nieuwe witte keuken." Wen: „Die kostte wel 16.000 euro." Angela: „Een enkele keer hebben we woorden over geld." Wen: „Nooit ruzie, hoor." Angela: „Ik doe geen gekke dingen. Jij wilde twee jaar geleden een Alfa Mito kopen. Dan denk ik: hoezo? Hebben we die nodig? De auto is er gekomen, geld hoeft toch niet alle maal te worden gespaard?" Wen: „Ik ben geen wrek, hoor. Angela: „Zeker niet. Als een vriend jarig is, geef je makkelijk 50 euro ca deau, terwijl ik dan 25 euro genoeg vind. Even uit eten gaan vind je te duur." Wen: „Angela houdt meer van uit stapjes dan ik." Angela: „Met zijn allen naar de Efteling vind ik enig!" Wen: „Zoiets kan omdat we met dagelijkse uitgaven zuinig zijn. Ik hou alles bij in een Excel-bestand: stadsverwarming 69 euro, 50 voor elektra. De zorgverzekering voor ons tweeën kost 187 euro en we hebben een hoog eigen risico van 875 euro." Angela: „Dat is lekker hoog. Het is namelijk onze bedoeling dat we ge zond blijven." Wen: „Absoluut." 41 0 -€2000 n €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Angela: „Toen we allebei 50 jaar werden, gaven we een feest in ons favoriete buurtrestaurant." Wen: „Dat kostte 3.400 euro." Angela: „Wat hadden we van tevo ren bedacht dat het zou mogen kos ten?" Wen: „Maximaal 2.500 euro." Angela: „Het kan me geen bal schelen dat het duurder uitpakte. Het was zo'n leuk feest!" Wen: „Ja. En we hadden 1.200 euro van gasten cadeau gekregen." Angela: „Het was het geld zó waard. Een gouden avond. We hou den van gezelligheid. Daarom wonen allebei de kinderen waar schijnlijk nog graag thuis. Er is hier altijd reuring." Wen: „Waar moeten ze anders wonen? En alles is hier verzorgd. Ze krijgen ook maandelijks 50 euro zakgeld. Als ze winterjassen en der gelijke nodig hebben krijgen ze die ook van ons." Angela: „Vind je niet dat de oudste kostgeld zou moeten betalen nu ze een baan heeft? Dat moest ik vroe ger." Wen: „Hoezo? We kunnen het toch missen? En ze gaan verstandig met geld om." Angela: „Nou ja, als ze kostgeld be talen, houden wij meer over en kan ik bijvoorbeeld eens oorbellen kopen. Dat doe ik nu niet, omdat ik weet dat jij het onzin vindt." Wen: „Vanaf het begin van onze relatie hebben we samen een reke ning, onze enige betaalrekening." Angela: „Wen kijkt op zijn werk vaak wat erop staat. Soms appt hij mij dat ik even rustig aan moet doen, omdat er een afschrijving aan komt op de creditcard." Wen: „Ik ben een zuinig type. Ik heb meerdere spaarrekeningen." Angela: „Als we nu naar Amerika magazine 31 Angela Tung (50) hairstylist en visa gist (zelfstandig) Wen Tung (50) manager research and development/ aftersales bij een fitnessapparaten- producent Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Angela: Rode jas van Mart Visser. „Heel mooi, maar hij past niet bij mijn kleding." Wen: Eerste auto voor Angela, een Peugeot 205. „Remleidingen lek ten, na een halfjaar hadden we een re paratie van 2.200 gulden." Beste koop Angela: Twee Ves- pa's in 2007. „Meiden achterop, heerlijk." Wen: Vouwwagen. „Zo leuk, op cam pings staan met je eigen huis." H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst EDITH ANDRIESSE Foto JEAN-PIERRE JANS WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 99