„Ik ben gereformeerd vrijgemaakt opge voed. Dat is redelijk strikt, ja. Op zondag twee keer naar de kerk. Voor mij als kind was dat wat veel. Tijdens die tweede dienst had ik vooral aandacht voor het pepermuntje dat ik kreeg. Inmiddels noem ik mezelf niet meer vrijgemaakt, maar gewoon christelijk. Ik vind dat we meer moeten kijken naar overeenkomsten dan naar de verschillen tussen kerkgenootschappen." „Ik heb met hen nooit conflict op religi eus vlak ervaren. Ze laten me vrij. Voor hen waren de dingen vaak zo 'omdat ze altijd zo zijn geweest'. Hoewel ook zij een ontwikkeling doormaken, vinden ze dat houvast prettig. Vroeger gingen we op zondag nooit naar de winkel. Mijn moeder doet dat nog steeds liever niet. Ik denk inmiddels: God vindt het vast niet erg als ik op zon dagmiddag nog even snel een halfje bruin haal." „Dat is geleidelijk gegaan. Ik ben nooit een rebelse puber geweest. Wel kan ik me het introductiekamp van mijn studie Vrijetijdsmanagement nog goed herin neren. Met 1500 man, de meeste een paar jaar ouder dan ik, sliepen we in twee grote tenten. Daarnaast stond de grote feesttent. Ik was 16, een knulletje nog, en ik kon af en toe mijn ogen niet geloven. Er ging een nieuwe wereld voor me open. Ineens waren er drank, drugs en seks om me heen." „Ik dacht wel even: hallo wereld, dit gebeurt er dus buiten mijn eigen be schermde bubbeltje. Ik zal heus wel een avond een beetje dronken zijn geweest, maar ik ben er niet in meegegaan. Toch was het goed om te zien hoe het leven óók kan zijn. Vanuit je eigen kring gere deneerd lijkt iedereen daarbuiten al snel gek. Maar ik ontmoette ontzettend leuke mensen. Ik heb heel mooie gesprekken gevoerd over wat hen en mij drijft in het leven. Het is goed om je wereldbeeld te verbreden." „Zijn intentie was goed. Ik ben er hele maal voor om dit soort hete hangijzers bespreekbaar te maken. Homoseksuali teit ligt bij sommige christenen nog steeds moeilijk. Heb het daarover! Laat vooral zien dat wij homo's niet minder waardig vinden." „Ik twijfel of het mijn vorm is om met halfbloot lijfin zo'n blad te staan, maar iets doen om diezelfde boodschap uit te dragen vind ik prima. Ik ben er helemaal voor om vooroordelen weg te nemen. Ik weet nog dat ik me voor mijn eerste bij baantje meldde bij een dumpzaak in Rot terdam. Die mensen waren met stomheid geslagen toen ze mij zagen. Ze wisten dat er een christelijke jongen zou komen en hadden iemand op sandalen en geiten wollen sokken verwacht." „Ik zou er even aan moeten wennen natuurlijk. Want ongemerkt gaat ieder een toch uit van traditionele verwachtin gen. Maar ik zal mijn stinkende best doen te laten zien dat ze nog steeds mijn ge liefde dochter is. Als zij het oké vindt en denkt dat het tussen haar en God oké is, ben ik er ook oké mee. Het zou toch een gek gebod zijn dat je niet mag houden van wie je wil houden? Wat mij betreft loop ik met haar naar het altaar voor een mooi huwelijk tussen twee vrouwen." „Ik heb veel aan de omroep te danken, Wat vinden je ouders ervan dat je niet meer naar hun kerk gaat? Waardoor ben jij progressiever geworden? Schrok je? Je begon daarna als 19-jarige op de marketingafdeling van de EO. Een roerig jaar. Andries Knevel raakte in opspraak toen hij het scheppings verhaal in twijfel trok. Niet veel later werd Arie Boomsma geschorst van wege zijn fotoshoot in homoblad L'HOMO. Wat dacht jij daar toen van? „Ik snap wel dat de EO ontevreden was dat hij niet had verteld over de fotosessie. Maar ik zou iemand er niet om schorsen." En het statement zelf? Zou jij het doen, zo'n fotoshoot? Hoe zou je reageren als je dochter Naomi (nu 2) ooit vertelt op vrouwen te vallen? Je ontmoette jouw echtgenote, zangeres Pearl Jozefzoon, in de kapel van de EO. magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79