Vader en zoon OD Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Verzamelen is zijn tweede natuur. „Mijn ou ders deden dit ook al. Mijn moeder kocht oude spullen in en mijn vader restau reerde het. Er zaten regel matig handelaren aan de koffietafel." Ebert is 23 jaar als hij voor het eerst zelf op jacht gaat. „Ik werkte als banketbakker en zocht een hobby. Ik kocht bijzondere spullen op rommelmarkten en knapte ze op. Daarna verkocht ik ze door op andere rommel markten." Dat gaat zo goed dat hij in 2000 een eigen pand be trekt en zijn hobby tot zijn beroep maakt. Bijzondere aankopen vindt hij niet alleen in Nederland, maar ook in Frankrijk en België. Zoon Tom vergezelt hem regelmatig. Volgens Ebert is internet onmisbaar voor de mo derne schatjager. „De afge lopen jaren gaat alles steeds vaker elektronisch. Pas kwam ik via sociale media op het spoor van een voor deur van een oud bordeel in Antwerpen. Een brede deur, gemaakt van koper met een Picasso-achtig reliëf. Denk eens aan alle mannen die daarvoor ston den en vluchtig over hun schouder keken voordat ze naar binnenglipten. Dat is toch prachtig?" Het metalen gevaarte staat nu in de winkel, tus sen stoelen uit de jaren 50 en een opgezette giraf. „Die giraf kocht ik een jaar gele den. Staat leuk, toch?" Als het aan Ebert ligt, doet hij dit werk tot zijn dood. „Dit is precies wat ik wil. Ik ben met mijn zoon op pad en weet nooit wat ik tegenkom. Iedere keer dat ik iets moois vind, maakt mijn hart een sprongetje. Het is vergelijkbaar met spelen in je kindertijd. Samen met vrijheid is dat het belangrijkste in het leven." <1 Teksl SAMUELBOM Foto JOOST HOVING Voor Ebert Roest (49) uit Nijmegen is Vivre Interi eur Authentique zowel een interieurwinkel als zijn persoonlijke schat kamer. Van vintage meu bels tot antieke boks- machines en de oor spronkelijke kapstokken uit Theater Tuschinski: het zijn allemaal bijzon dere vondsten waarvoor Ebert met plezier stad en land afzoekt. Vivre Interieur Authentique, Stationsweg 19, Nijmegen 41 zaterdag 9juni 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 72