OZCAN AKYOL 'Raddraaiers in asielzoekerscentra harder aanpakken' 5<t\ auping plaza 6 Laatste week! Column Het Sociaal Cultureel Planbu reau (SCP) publiceerde deze week een opvallend onderzoek: 'De religieuze beleving van moslims in Nederland. Diver siteit en verandering in beeld'. Wie het leest, komt meer te weten over hoe Nederlanders met een Turkse of Marokkaanse afkomst hun geloof beleven. De cijfers zijn zorgwekkend. Want wat blijkt? De religiositeit onder deze groep is op sommige fronten flink toegenomen. De Ne derlandse moslims bezoeken fre quenter een moskee dan voor heen, de vrouwen knopen vaker een hoofddoek om en er wordt fa natieker gebeden - van de Marok kanen bidt ruim driekwart (78 procent) vijf maal per dag. We weten inmiddels, bijvoor beeld door de scheutige subsidies uit dubieuze golfstaten, dat in veel moskeeën in Nederland onver draagzame boodschappen worden gepredikt, soms zijn het instruc ties en oekazes die haaks staan op onze liberale normen en waarden. Om die reden rijst algauw de vraag: hoe heeft het zover kunnen komen? De activistisch linkse mensen, al dan niet met een we tenschappelijke titel, wijten de trend die in het SCP-rapport zichtbaar wordt aan politici als Baudet en Wilders, die met hun rechtse retoriek voor tweespalt in de maatschappij zorgen. zich geschoffeerd en gediscrimi neerd voelt, zoals mij regelmatig overkomt, net als veel andere se culiere geestverwanten, hoeft zich niet te wenden tot een le vensstijl die onverenig baar is met de omgeving waarin we zijn opge groeid. Het is zelfs een vorm van capitulatie - terugvallen op een dogmati sche opvatting van het geloof, omdat er veel tegenwerkin gen zijn, zoals discriminatie op de arbeidsmarkt en achterstelling in het onderwijs. Al deze reële problemen spelen de meeste allochtonen parten. Maar daardoor werd ik juist strijd baar. Ik viel niet terug op de religi euze groep, omdat iedereen daar binnen hetzelfde dacht en deed. Veel beter was om te laten zien dat mensen met vooroordelen ernaast zaten. Dat stemt dit onderzoek van het SCP somber. We zien exact het tegenovergestelde gebeuren. De jonge generatie, van wie we altijd hadden gehoopt dat ze het beter zou doen, zoekt nu haar heil in ge loofsboeken en omarmt een an dere cultuur. In het onderzoek staat ook: 'De moslimgroepen die het meest reli gieus zijn in hun gedrag en opvat tingen hebben hechte banden binnen de herkomstgroep'. Er wordt, kortom, weinig contact ge zocht met andersdenkenden. Mis schien moet dat eens veranderen. Door al die reële problemen werd ik juist strijdbaar Het gaat daarbij om asielzoekers die zich bijvoorbeeld schuldig maken aan pesterijen, vernielin gen of agressie. In de zogenoemde begeleiding en toezichtlocaties (ebtl), waar van er een staat in Amsterdam en een in Hoogeveen, worden asiel zoekers beperkingen opgelegd. Zo mogen ze niet zomaar overal naartoe buiten de opvang. Ook geldt er een meldplicht. Afwijzing Volgens de staatssecretaris zijn het vaak asielzoekers uit veilige landen die overlast veroorzaken. De burgemeesters van bijvoor beeld Weert en Oisterwijk drin gen al enige tijd aan op strenger optreden tegen raddraaiers. Harbers wil ook mogelijk ma ken dat alleenstaande asielzoe kers van 16 en 17 jaar in een ebtl worden geplaatst. Hij wil kijken of hun aanvragen sneller kunnen worden behandeld, zodat ze bij afwijzing ook sneller kunnen worden teruggestuurd naar hun land van herkomst. De bedoeling van ebtl's is dat asielzoekers die er belanden er tot inkeer komen, zodat ze kunnen terugkeren naar een regulier asielzoekerscentrum. Harbers kondigt ook een aantal andere stappen aan. Zo komt er meer personeel om de asielaan- Het gaat om mensen die pesten of vernielen vraag af te handelen van mensen die eerst in een ander EU-land zijn aangekomen. Die groep ver oorzaakt vaak overlast. Wie zich misdraagt, wordt - als het aan Harbers ligt - in het vervolg met voorrang behandeld. Omdat deze mensen er vaak belang bij hebben hun procedure te rekken, komen ze geregeld niet opdagen bij afspraken met de Im migratie- en Naturalisatiedienst. IND-medewerkers gaan daarop voortaan strikt toezicht houden. zaterdag 9 juni 2018 GO @ÖzcanAkyol Caoitulatie Maar dat is te makkelijk. Wie B Asielzoekers die zich misdra gen, moeten sneller kunnen worden geïsoleerd van andere asielzoekers. Dat stelt staats secretaris van Justitie en Vei ligheid Mark Harbers voor. ANP Den Haag ver stel baarheid cadeau mm !ps KOM NU NAAR AUPING PLAZA POORTVLIET *Bij aankoop van een verstelbaar bed krijg je tijdelijk een upgrade cadeau. Voorbeeld: koop je een 1-motorig bed dan maken wij er kosteloos een 2-motorig bed van. Kijk voor alle actievoorwaarden op auping.nl/actie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6