water k specialist 7 DE MEERPAAL EEN BEGRIP Nog één knalfuif. Dan zit het erop voor taveerne De Meerpaal aan de Vismarkt in Hulst, een begrip in de stad en daarbuiten. De rechtbank besloot onlangs dat uitbater Eduard van de Wiele (41) zijn zaak moet verlaten. „Ik hoop dat ze het direct platgooien." zv i en grote advertentie in dagblad De Stem van woensdag 30 oktober 1974 verraadt de ope- I ning van overdekt koopcentrum Trefpunt in hartje Hulst. Op 31 oktober openen Kem- per Lederwaren (Een begrip in Terneuzen NU ook in Hulst), Leo- nidas Bonbons en Taveerne De Meerpaal de deuren. Iedereen is welkom in 'het gezelligste tref punt in Hulst', van Gonny en Eddy Legemaat. De advertentie staat ge drukt naast een bericht dat presi dent Richard Nixon met succes is geopereerd. 'Ome Eddy' was de eerste uitba ter van De Meerpaal. Nu, 44 jaar later, gaat de deur op slot. De ge meente Hulst heeft het pand no dig voor stadsvernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai. Waar het café staat moet een hypermodern ge bouw verrijzen. Of De Meerpaal gesloopt wordt, is nog niet bekend. Uitbater Eduard van de Wiele en brouwer Grolsch verzetten zich met hand en tand tegen de slui ting, maar de rechtbank bracht on langs slecht nieuws. Eind juni moet het misschien wel bekendste café van Hulst leeg zijn. Flessen sorteren Dat doet nog altijd veel pijn bij Eduard. „Driekwart van mijn le ven heeft zich hier afgespeeld." Hij kan zich het café van zijn oom nog herinneren. „Hij noemde het De Meerpaal omdat bij de herinrich ting van de Vismarkt meerpalen gevonden werden. De bar stond toen anders dan nu en er waren veel bankjes, als in een diner. Mijn oom woonde hierboven." Eduard kwam veel bij ome Eddy over de vloer. „Vanaf mijn tiende sorteerde ik flessen. Mijn werkle ven is hier begonnen. M'n uit gaansleven trouwens ook. Op 15 mei 2000 nam ik het café over van mijn oom. Ik was toen loodgieter." Hij loopt naar de bar en tovert een glas tevoorschijn. '25 jaar De Meer paal', staat erop. „Een cadeau van Grolsch aan mijn oom. Toen ik uit bater werd, zei ik: „die 2 gaat weg en er komt een o bij. 50 jaar De Meerpaal was mijn belofte aan m'n oom." Hij moet de tranen wegslikken. Historie Het pand van De Meerpaal stamt uit de negentiende eeuw. Café De Vischmarkt zat er, autogarage Kerckhaert was een van de be woners en ook meubelwinkel Morres was er een hele poos geves tigd. Vooral de jongere Hulstenaren kennen het vooral als een van J de gezelligste cafés met carnaval. „Ik denk zelfs hét carnavalscafé van Hulst", zegt Eduard. „Het was hier altijd gezellig, zon der gedonder. Sommigen stonden hier vrijdag om 20.00 uur. Dinsdag om een uur of 5 's ochtends moest ik ze buiten schoppen." Ook het Trappistenweekend en de Vestrockrally waren hoogte punten voor De Meerpaal. „En in de zomer zat het terras elk ben benieuwd waar al die mensen nu moeten gaan zitten. Ik zie het allemaal somber in." Wellicht kunnen ze in de toe komst weer bij Eduard op het ter ras een pint bestellen. Want dat hij terug komt in de horeca staat wel vast. Waar en wat, daar bezint hij zich op. „Iets met bier en wijn, gecombi neerd met hapjes lijkt me wel wat. Maar ik mis ook een echt pannen koekenrestaurant in Hulst. Of een bruin café." Dat is voor later, eerst gaat hij in juli en augustus alleen tijd aan zijn gezin spenderen. „Ik was altijd zes dagen aan het werk en dan had ik een half dagje vrij voor mijn kin deren. Nu heb ik dus echt week end. Wat is dat, weekend houden? Misschien word ik wel knetter gek." 50 jaar De Meerpaal was de belofte aan m'n oom Voor het zover is staat hij zater dag nog één keer achter de bar. „We gaan met een knalfeest afslui ten. Al zal het voor mij niet feeste lijk aanvoelen." Dj's Dave en Patrick Roelands, die vroeger in De Meerpaal achter de knoppen stonden, draaien plaatjes. Oud-personeel komt wer ken. „Het gaat heel druk worden. Want niemand snapt waarom wij weg moeten." Zondag draait hij voorgoed de deur op slot. „Ik hoop dat ze het gelijk platgooien. Anders krijg ik, als ik hier voorbij kom, iedere keer een steek in mijn hart." -iiïtmiii ■mni Voel, proef en ervaar zelf de voordelen van zacht water! In onze showroom zijn ojag^Jr WatelvJÊL? leerzame demonstraties, tonen we u graag de nieuwste modellen waterontharders en testen we GRATIS het water uit uw eigen kraan (dat u zelf mee kunt nemen in een flesje). open zaterdag 16 juni 09.00 tot 13.00 uur Smithweg 1.32, Goes T 085 - 30 30 961 W water-specialist.nl zaterdag 9 juni 2018 Nog één feestje en dan zit het erop Bob Maes Hulst Eduard van der Wiele bij café De Meerpaal. „Niemand snapt waarom wij weg moeten." 'Ome Eddy' Legemaat was de eerste uitbater. Na 25 jaar gaf hij het stokje door aan zijn neef. fotoscamileschelstraete - Eduard van de Wiele Het feest begint zaterdag 9 juni om 20.00 uur. Kaarten a 5 euro zijn te koop in De Meerpaal. |Lter aag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67