Lourens vindt de luwte wel lekker BARRY VAN DER HOOFT 23 Rogier Veenstra geniet van zijn invallers Na de 2-2 uit de heenwedstrijd ligt alles nog open. Morgen, tijdens de return, kan Goes promotie veiligstellen. zv De voetballers van Goes beleefden donderdag een knotsgek voetbal avondje. In de finale van de nacom- petitie tegen Be Quick keek de hoofdklasser halverwege tegen een o-2-achterstand aan. Op basis van voetballend vermogen, werklust en slimmigheden bogen de Goesena- ren de tussenstand om in 2-2. „Dit team leert ontzettend snel", con cludeerde trainer Rogier Veenstra na afloop. Volgens de oefenmeester was Er- win Franse misschien wel de per fecte leerling. De rappe aanvaller wordt al het hele seizoen geroemd om zijn snelheid, diepgang en drei ging. Maar in de afwerking en het maken van de juiste keuzes liet hij zo nu en dan steken vallen. „Venij niger worden", was de samenvat ting van Veenstra. Tegen Be Quick eiste de voorma lig jeugdspeler van Feyenoord een hoofdrol op. Bij de aansluitingstref fer tikte hij de bal met zijn hand uit de handschoenen van de doelman. De scheidsrechter zag het niet: 1-2. Tien minuten voor tijd had Franse opnieuw een slimmigheidje in huis. Op het moment dat zijn oppo nent de tackle inzette, liet hij zijn been hangen en werd aangetikt: strafschop (2-2). Goed voorbeeld doet volgen, be wees de Goese defensie. In de slot fase ontving Be Quick-spits Tho- Promotie naar de derde divisie zou het toppunt zijn mas Careman een makkelijk gege ven gele kaart. Hij is morgen ge schorst. „Zulke dingen moet je niet nalaten", stelde Veenstra. „Je kunt ons naaiers noemen. Ik noem het slimmigheden." Goes moest het donderdag stel len zonder Francis Kabwe Manen- gela, Remon de Vlieger en Ray Kroon. Yannick van de Woestijne startte in de basis. De middenvelder werd dit seizoen voornamelijk als invaller gebruikt. Hij vocht als een leeuw en scoorde zelfs bijna. Rick de Punder raakte mede door blessures na de winterstop zijn ba sisplaats kwijt. Hij maakte dit ka lenderjaar nauwelijks minuten. „Hoe kun je dit voor mekaar krij gen?", complimenteerde trainer Veenstra het tweetal na afloop. „Ze hebben zoveel meters afgelegd, niet normaal." Sinds de E-pupillen draagt De Punder het shirt van Goes. Hij maakte de opmars van de derde klasse naar de hoofdklasse mee. „Ik heb al veel hoogtepunten meege maakt. Promotie naar de derde di visie zou echt het toppunt zijn." De verdediger voelde na zestig minu ten de krachten wegvloeien. Toch bleef hij gasgeven. „Ik laat me niet zomaar voorbij lopen." Morgen valt in Haren (Gronin gen) de beslissing. De winnaar speelt volgend seizoen in de derde divisie. Routinier De Punder ruilt zijn basisplaats graag in voor een plek op de reservebank. Bij Goes wordt stilletjes gehoopt op de ren tree van Kabwe Manengela en De Vlieger. „Ik wil met de sterkste op stelling spelen", zegt De Punder. „Winnen is voor mij het belang rijkste." Column I ij toeval kwam dinsdag |inet Jannes Tant de beker- "wedstrijd van een paar jaar geleden bij Oranje Wit ter spra ke. Het was december 2015 en Tant was pas twee maanden trai ner bij Hoek. Veel spelers waren er vanuit gegaan dat ze op na- tuurgras zouden spelen, zagen in Dordrecht ineens een fonkel nieuwe kunstgrasmat liggen en bleken niet het juiste schoeisel bij te hebben. Tant kookte van binnen, zeker nadat Hoek vervol gens pijnlijk werd uitgeschakeld door de eersteklasser. Na afloop had hij even geen zin om te praten. Een paar uur later belde hij zelf op vanuit de auto, inmiddels een beetje afgekoeld. Hij deed vervolgens wat hij altijd doet na een nederlaag. Tant nam de schuld op zich, terwijl dat ei genlijk ongepast was, en zei niets over welke speler dan ook. Bij een overwinning geeft hij de cre- dits aan zijn spelers, na een ver- liespartij gaat hij voor ze staan. Hij is nu bijna drie jaar trainer van de immer borrelende club. Vandaag hoopt hij voor de laatste keer op de bank te zitten. Dat zou namelijk betekenen dat Hoek promoveert naar de derde divisie. Als dat lukt zou Jannes Tant na tuurlijk een lange neus kunnen trekken naar al zijn criticasters. Naar de mensen die het bestuur voor de winterstop vroegen hoe veel het kostte om Tant eruit te gooien. Naar de mannen die hem in het sponsorhome verbaal aan vielen en vertelden dat hij niet de juiste trainer was voor Hoek. Maar Tant zal geen lange neus trekken, daar is hij te veel gentle man voor. Tant zal geen lange neus trekken Met de resultaten die hij sinds januari met Hoek heeft geboekt, heeft Tant laten zien dat hij een man van de lange adem is. Een trainer die een elftal naar zijn hand kan zetten maar daar wel tijd voor nodig heeft. Tijd die een trainer juist in veel gevallen niet altijd gegeven is. Goed, mis schien had hij soms iets meer energie in zijn reserves moeten steken. Sommige jongens heb ben dat nodig, sommige jongens niet. Douwe Zeegers stopte abrupt, Ruben Besuyen bleef wel doorgaan. Besuyen en Tant waren dit seizoen niet altijd de beste vrienden, maar het geza menlijke doel - presteren bij en met Hoek - bracht ze uiteindelijk toch weer op één lijn. Zoals ook Birgen Martens dinsdag ineens weer aansloot en een toege voegde waarde was. Vandaag kan de kroon op een bijzonder seizoen worden gezet. Voor de winterstop afgeschreven, vanaf januari bijna niet te ver slaan, dat is het verhaal van Hoek. Met een bijzondere trainer aan het roer, die zich bij promotie naar de derde divisie ook verze kert van een mooi plekje in de annalen van de club. Terwijl lange tijd is gedacht dat dat nooit ging gebeuren. „Jammer. Ik vond het eigenlijk wel lekker rustig de laatste tijd." La- chend neemt Marcel Fourens zijn telefoon op. De trainer van Kloe tinge kijkt uit naar het duel van zijn ploeg met Sportlust'46 en wil daar ook graag op voorbeschouwen. Maar aan de andere kant vindt de oefenmeester het ook wel fijn dat er in de provincie nog meer op het spel staat, dat zijn ploeg niet in de schijnwerper staat. „Goes en Hoek naar de derde divisie en wij daar achter in de luwte naar de hoofd klasse; dat zou toch fantastisch zijn?" De eerste horde op weg naar de terugkeer in de hoofdklasse heeft Kloe tinge inmiddels genomen. Bij DTS Ede werd het 1-2 na verlenging. Een zwaarbe vochten zege. „Wij waren niet de betere ploeg. We werden niet weggespeeld, hoor. Maar we had den het zwaar", blikt Fourens terug. In het duel in Gelder land zag hij iets héél belangrijks terug bij zijn ploeg: karakter. „Vlak voor tijd kregen we de r-i tegen, waar door we moesten ver lengen. Maar iedereen heeft er keihard voor geknokt, we hebben op wilskracht gewonnen." Doelman Matthew Fentink (die een dijk van een wedstrijd keepte) en de scorende Mark Schuit (hij maakte de winnende treffer) trekken na dit seizoen de deur bij Kloetinge achter zich dicht, maar waren erg belang rijk in Ede. Ook dat zegt vol gens Lourens iets over zijn ploeg. „Het teamge- voel, de saamhorig heid, is groot", aldus de oefenmeester. „Iedereen gaat hecht met elkaar om en is erg betrok ken. Maar ook echt iedereen. De jongens die niet veel aan spelen toekomen, de spelers die zullen vertrekken. We doen het met z'n allen." Dat gevoel had de trainer helemaal toen Schuit zater dag de winnende goal maakte in de verlenging. „De manier waarop de bank toen ontplofte, was schitte rend. Toen dacht ik: dit zijn de hoogtepunten van het trainer- Ik heb vijf minuten aan beeldmateriaal gekeken, toen ben ik gestopt schap. Op welk niveau het gebeurt, maakt niet uit. Dit is schitterend." En ook voor de supporters was Lourens erg blij. „De Kloetinge Fa- natics reizen ons het hele seizoen al achterna. Overal naartoe. Vooral daarom wilde ik graag winnen in Ede. Ik dacht: het zal toch niet zo zijn dat je hard hebt gevochten voor die periodetitel en dan in de na- competitie geen één keer thuis speelt. Voor die mensen is dit hart stikke mooi." Nu wacht Sportlust'46, een ploeg die net als Kloetinge terug wil ke ren in de hoofdklasse. Ook Lourens is ervan op de hoogte. „Maar ik weet niet alles van ze. Ik heb vijf minuten aan beeldmateriaal geke ken, toen ben ik gestopt. Ik denk er hetzelfde over als Rogier Veenstra van Goes: de jongens hebben er niets aan als ik ze volstop met infor matie." De trainer hoopt vooral op een mooie middag. „Laat ze maar komen, hoor! Mooi weer, veel pu bliek langs de lijn. De JO17 speelt thuis, er is een toernooi. Misschien halen we de 800 tot 1000 man wel. Dat zou schitterend zijn!" Overleeft Kloetinge vandaag op nieuw dan speelt het een week later op eigen veld de finale tegen de winnaar van het treffen tussen Montfoort en WHC. zaterdag 9 juni 2018 Venijnig Goes leert heel snel Len Wolters Goes Erwin Franse was ook donder dag weer belangrijk. -Rick de Punder @Barryvdh9 Lanae adem m In de schaduw van Hoek en Goes - die beide nog in de race zijn voor een ticket voor de derde divisie - is ook Kloetinge bezig zich omhoog te werken in de voetbalpiramide. Door de 1-2- zege bij DTS Ede van afgelopen zaterdag (na verlenging) is een terugkeer in de hoofdklasse weer een stapje dichterbij. Van daag wacht Sportlust'46. Daniël Vervelde Kloetinge - Marcel Lourens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58