22 ZE HULSTERLOO NACOMPETITIE Na elke wedstrijd barbecuen Bescheiden club uit Nieuw-Namen is één zege verwijderd van promotie. Vivoo is morgen de tegenstander. ROGRAMMA AMATEURVOETBAL JAN BOSMAN 'Want wij gaan met z'n allen, recht naar de vierde klasse'. Het is een regel aan het eind van het clublied. En aan het einde van het seizoen kan het ook nog eens werkelijk heid worden. En dat met een aan voerder die ook nog penning meester is, een laatste man die zich als bestuurslid bezighoudt met het materiaal en een vlagger die ook nog vice-voorzitter, kanti nebeheerder en lijnenkalker is. Welkom bij voetbalvereniging Hulsterloo. Een clubje dat na vijf seizoenen op de drempel staat van de vierde klasse van het zondag voetbal. De platte organisatie zegt alles over het clubje uit Nieuw-Namen, dat slechts zo'n 35 spelende leden telt. Geen jeugd en slechts twee seniorenelftallen. „Sinds vorig jaar hebben we helaas ook geen da mesteam meer", vertelt aanvoer der én penningmeester Alexander Praet. De dertigjarige middenvel der maakt zich met zijn elftal op voor de confrontatie met Vivoo. En dat kan het doen op bijna volle oorlogssterkte. Praet: „Gelukkig, want het is dit seizoen al regelma tig voorgekomen dat we met twaalf man een wedstrijd moesten aanvangen. Toch maak ik me niet direct zorgen over de nabije toe komst van de club. Maar op de lange termijn loop je natuurlijk wel een bepaald risico. Je blijft af hankelijk van derden." En die derde partij is voorname lijk KSK Kieldrecht, waarvan het veld hemelsbreed 500 meter ver derop ligt. En dus is Hulsterloo een club met een Vlaamse inslag, zo vindt ook Praet, die zeifin Kiel drecht woont. „Qua nationalitei ten is het binnen de club een beetje fifty-fifty, al denk ik toch dat de Belgen net iets de overhand hebben. Nieuw-Namen ligt toch wat geïsoleerd en daarom is de sa menwerking met Kieldrecht een mooie uitkomst. Spelers die daar niet aan de bak komen, worden naar ons doorverwezen." Ook trainer Rudy Vermeiren is van Belgische komaf. Voor hem moet een opvolger worden gevon den omdat hij na bijna dertig jaar- waarvan de laatste tweeënhalf jaar bij Hulsterloo - een punt achter zijn trainerscarrière zet. Gesprek ken met een mogelijke opvolger lopen nog. „En dat is ook zo qua nieuwe spelers. Als we zondag promoveren, maakt dat het alle- Sinds de aanstelling van Rudy in 2016, heb ik geen minuut gemist maal net ietsje makkelijker. Maar ook met deze selectie kunnen we ons best handhaven in de vierde klasse. Voetballend gezien zijn we gelijk aan clubs als Koewacht en Vogelwaarde." Zeker, de selectie van Hulsterloo is smal. Zo zaten zondag de al ge stopte vedetten Christoph Praet (broer van) en Jelle van Damme op de bank. Van Damme, die als doel man 35 keer trefzeker was vanaf de strafschopstip. Toch acht Praet zijn team niet kansloos. „Vorig sei zoen eindigde Vivoo maar één plaatsje boven ons en ook zondag was er weinig tot geen verschil te zien. De 1-1 is voor ons een prima uitgangspositie voor deze return. Vergeet ook niet dat we nu tien duels op rij ongeslagen zijn." Afgelopen zondag had Hulster loo, dat als tweede eindigde in de vijfde klasse, in het Noord-Bra bantse Huijbergen wederom moeite met scoren. De degelijk heid van het team is een kracht, maar tegelijkertijd ook een min punt, zo beseft Praet. „Je zult ons niet snel met grote cijfers zien ver liezen, maar daarentegen hebben we dit seizoen ook zeven keer met maar één goal verschil gewon nen." Zeifis Praet misschien wel dé exponent van het solide Hulster loo. Verwacht bij de flexibele link- spoot geen franjes. Taakbewust- heid is zijn kracht. „Het team weet dat het op me kan rekenen. Trou wens, ik heb het pas even opge zocht. Sinds de aanstelling van onze trainer Rudy Vermeiren, be gin 2016, heb ik geen minuut ge mist. Dat is nu al 62 wedstrijden. Die lijn wil ik volgend seizoen graag doortrekken. Het liefst in de vierde klasse." zaterdag 9 juni 2018 'Wij gaan met z'n allen, recht naar de vierde klasse' zv kenszand-Lewedorpse Boys, Apollo'69-De Noormannen (14.30 uur). ZONDAG Nacompetitie. Voor een plaats in de derde divisie: Be Quick 1887- Goes (14.30 uur). Voor een plaats in de tweede klasse: SVSSS-Philippine (14.30 uur). Voor een plaats in de derde klasse: VVR-Breskens, Honte- nisse-Steen (14.30 uur). Voor een plaats in de vierde klasse: Biervliet-WVV'67, Hulster- loo-Vivoo (14.30 uur). Internationale transfers zijn Hul- sterloo met zijn grote Belgische inbreng niet vreemd. Maar begin vorig seizoen dook er opeens een oude bekende op: Jan Bosman. De 36-ja- rige middenvelder ver ruilde zijn Duitse club voor zijn oude vlam. Bosman woonde zo'n tien jaar in Frankrijk en bouwde daar een bestaan op. Bosman: „De liefde bracht me naar Metz." Bosman (ex-Ter- neuzen) diende in totaal drie bui tenlandse clubs: UL Plantières, CA Boulay (beiden in Frankrijk) en SV Düren-Bedersdorf (Duits land). „Mijn tijd in Duitsland was de mooiste. Een voetbalwedstrijd wordt daar nog gezien als een dorpsuitje." En het meest aparte? „Dat was in Frankrijk. Na iedere wedstrijd werd voor beide teams de barbecue aangestoken." In 2016 keerde Bosman met zijn gezin terug naar Nederland. Juriën Dam Nieuw-Namen ZATERDAG Nacompetitie. Voor een plaats in de derde divisie: Hoek-Ajax (14.30 uur). Voor een plaats in de hoofd klasse: Kloetinge-Sportlust'46 (14.30 uur). Voor een plaats in de eerste klasse: Woudenberg-SSV'65 (14.30 uur). Voor een plaats in de tweede klasse: Zaamslag-Wieldrecht, Prinsenland-Tholense Boys (14.30 uur). Voor een plaats in de derde klasse: Vlissingen-Patrijzen, Dui- veland-Smerdiek, Luctor Hein- - Alexander Praet Alexander Praet is aanvoerder van het eerste elftal én penningmeester bij voetbalvereniging Hulsterloo. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57