O CD 20 Z Antwan Tolhoek klimt met de besten Bouzambou gaat Terneuzen verlaten NACOMPETITIE DERDE DIVISIE Adriaan Walhout laat het weer zien Zaamslag is geen Aardenburg Dat Fabian Wilson vrijwel wekelijks tot de betere spelers van Hoek behoort is geen toeval. De 27-jarige rechtsback koppelt talent aan een uitstekende mentaliteit en beleeft zijn sport bijna als een prof. Een verhaal over de bevlogen voetballer, die dit seizoen als enige speler geen minuut miste bij Hoek. m Antwan Tolhoek is in de vijfde etappe van het Critérium du Dauphiné als tiende geëindigd. De coureur uit Yerseke eindigde in de 130 kilo meter lange bergrit tussen Grenoble en ski dorp Valmorel binnen een halve minuut van ritwinnaar Daniël Martin. Tot op minder dan twee kilometer van de finish zat Tolhoek met de beste klimmers voorop. Toen Geraint Tho mas aanging, moest Tolhoek passen. In het klassement maakte Tolhoek een sprong van acht plaatsen naar plek 17. Marco Minn- aard uit Wemeldinge finishte op plek 43. In het klassement steeg hij naar plaats 71, daar mee is hij na Tolhoek de best geklasseerde Ne derlander in de rangschikking. Saïd Bouzambou vertrekt bij zondag-derde klasser Terneuzen. De Vlissinger heeft beslo ten zich nog meer op het zaalvoetballen te gaan richten en wil - als hij daarnaast nog voor veldvoetbal kiest - dichter bij huis voet ballen. Bouzambou kwam voor dit seizoen over van VC Vlissingen. De afgelopen maan den miste hij meerdere duels vanwege een zaalvoetbalavontuur in Indonesië. Naast de zaalvoetbalinternational raakt Terneuzen ook Inid Preganlija kwijt. De A-junior, die dit sei zoen al veelvuldig een basisplaats had in het eerste elftal, maakt de overstap naar Breskens. Die ploeg strijdt morgen in de nacompetitie voor een langer verblijf in de derde klasse. Triatlon Na zijn overwinning in de Schellachloop van twee weken geleden was ook de Grifïïoenloop een prooi voor Adriaan Walhout uit Middel burg. Met 35 minuten en 35 seconden was hij gisteravond in Middelburg de steeds beter lo pende Remy Vasseur bijna twee minuten te snel af. Wilco Boogaard maakte het erepodium vol en hield Jorim de Boks en de eerste vrouw Anjo- lie Engels (39.12, laatst nog de snelste in de Halve van Renesse) achter zich. Linda Versluis gaf ruim vier minuten toe op de winnende tijd van Engels en kreeg Lydia Kleinjan naast zich op de laatste plaats van het erepodium. Het was lastig en vooral ook zwaar in Zaam slag bij de tweede wedstrijd van stichting Wielerbelangen 't Durp. De Belgische coureur Gianne Cooman won de TMZ-koers. Vooral in de polder was het moeilijk om een goede ver deling te maken en dat brak het duo Rico van Damme uit Yerseke en Stefan Laurijssen uit Oud-Gastel op. Evenals vorige week in Aar denburg waren ze samen aan de leiding geko men. „Het was het proberen waard, want blij ven zitten in de groep levert ook niets op", zei de later nummer twee Laurijssen. Tafeltennis MZC'11 Het is een mooie zo merse avond in april 2011. Fabian Wilson is met zijn club Terneu zen net gepromo veerd naar de eerste klasse en tuurt voor een training vanaf de tribune over het hoofdveld. „Ik wil hogerop", zegt hij gedecideerd. Hij bedoelt daarmee niet de eerste klasse. Wilson heeft grotere plan nen. Voor een Zeeuws-Vlaamse voetballer is Hoek dan één van de weinige opties. Bij de club die dan net uit de topklasse is gedegra deerd twijfelen ze echter of de 19- jarige verdediger het niveau wel aankan. Ze denken een gok te ne men, maar dat komt vooral door dat ze hem niet goed kennen. Bij Terneuzen mag Wilson op dat moment dan tot de jonkies beho ren; hij is een héél belangrijke pion. Zoals hij dat ook bij Hoek zal wor den. In juni 2012, na zijn eerste sei zoen bij die club, wordt hij gekozen tot Zeeuws Voetballer van het Jaar. Hij maakt naam als opkomende rechtsback, waartegen vrijwel ie dere linksbuiten een vervelende middag heeft. Op 30 oktober 2013 speelt hij zich in de Kuip in de pic ture bij een groter publiek, als hij tegen Feyenoorder Elvis Manu fier overeind blijft. Het levert een uit nodiging op van RKC Waalwijk, waar hij twee stageperiodes af werkt. 'Te duur' Het loopt uiteindelijk op niets uit, omdat Wilson te horen krijgt dat hij 'te duur is'. „Terwijl we niet eens over de financiën hebben onder handeld", zegt de rechtsback. „Wat wil je ongeveer verdienen, was de enige vraag die ik kreeg. Toen heb ik verteld wat ik op dat moment per maand verdiende, met mijn werk en het voetballen. Een aanbod heb ik nooit gekregen." Jammer, maar helaas. Wilson is dan, in het voorjaar van 2014, met Hoek op weg naar het kampioen schap in de hoofdklasse. De club promoveert naar de topklasse, be leeft daarin een zwaar jaar, maar zal tot de laatste speeldag kansrijk blij ven als het gaat om handhaving. Op 28 april 2015 slaat het noodlot toe voor Wilson. In de halve finale van de beker komt hij ongelukkig in botsing met Vlissingen-midden- velder Raymond Wolff. De dia gnose doet net zoveel pijn als de blessure zelf. Voorste kruisband af gescheurd, buitenste knieband ge scheurd, net als de meniscus. Wil son zit met de handen in het haar, maar dat duurt niet al te lang. Zijn karakter komt bovendrijven en hij stippelt een plan uit voor zichzelf. Hij wil sterker dan ooit terug ko men. „Volgens mij is dat wel gelukt", zegt hij lachend, een dag na de 1-3- overwinning bij Ajax. Wilson heeft het aantal behandelingen na zijn blessure in zijn hoofd opgeslagen. Ik ben na de operatie aan mijn knie 93 keer naar Melle, vlakbij Gent, gereden „Ik ben na de operatie aan mijn knie 93 keer naar Melle, vlakbij Gent, geweest. In het begin was het echt een hel. Ik kon helemaal niks, heb twee weken niet kunnen douchen. Mijn vriendin en ik had den een vakantie geboekt maar ik kon dus niet mee. Toen is mijn schoonmoeder mee gegaan. Stond ik in mijn eentje op mijn krukken te koken. Naar de woonkamer gaan om te eten lukte niet, met die kruk ken en een bord. Dus at ik mijn bord aan het aanrecht leeg. Gezellig hoor." In België wordt hij behandeld door fysiotherapeut Frank Wezen beek. „In het begin werd ik opge haald door een taxi. Toen ik weer kon werken bij Elopak deed ik dat - net als nu - van 8.00 tot 16.00 uur. Ik reed daarna vijf keer per week naar Melle, begon met oefeningen en werd om half zes een half uur behandeld. Daarna ging ik weer verder met allerlei oefeningen, tot een uur of acht. Veel mensen weten niet wat ik er allemaal voor heb ge daan om weer fit te worden, denk ik. Ik lag vaak om tien uur 's avonds in mijn bed omdat ik dan helemaal kapot was. In Melle namen ze mij wel eens als voorbeeld. Zie je die man daar, zeiden ze dan tegen an dere patiënten. Weet je waar hij woont en wat hij er allemaal voor over heeft? Dat vond ik wel mooi." Sterker Op 5 maart 2016, bijna een jaar na dat hij geblesseerd is geraakt, maakt Fabian Wilson zijn rentree, in de thuiswedstrijd tegen FC Rijnvogels (1-1). Vanaf dat moment laat hij zien inderdaad sterker te zijn geworden. Aan snelheid heeft hij niet inge boet, hij lijkt zelfs meer kracht en inhoud te hebben. Dat hij breder is geworden is niet vanzelf gekomen. Wilson legt uit hoe zijn week er, ze ker in de eerste maanden van een seizoen, uitziet. „Op maandag rijd ik na mijn werk om 16.00 uur naar de sportschool om een uurtje krachttraining te doen. Daarna ga ik thuis eten en dan trainen in Hoek. Op dinsdag en donderdag doe ik hetzelfde." Op woensdagmiddag gaat hij na zijn werk naar het veld van zijn oude club Terneuzen. Daar neemt hij tussen 16.30 en 18.00 uur de JO13-1 onder handen. Hij vindt het heerlijk, jeugd trainen en beter ma ken. „De jongens hebben een mooie leeftijd. Ze nemen alles aan, willen veel leren en beter worden." Op woensdag avond gaat hij vaak nog fitnessen met zijn vrien din. „Alleen loopt Shelley nu stage in Bar- celona. Op woensdag, zoals nu na de wedstrijd tegen Ajax, ga ik dan uitlo pen. Dat heb ik echt even nodig." Pannenkoeken Iedere vrijdag bakt 'Faber', zoals zijn ploeggenoten en vrienden hem noemen, een stapel pannen koeken. De helft eet de inwoner van Axel vrijdagavond op, de andere helft op zaterdag, in de uren voor zaterdag 9 juni 2018 WIELRENNEN VOETBAL ATLETIEK WIELRENNEN Bij de Otheense Kreek wordt vanmiddag voor de tweede keer een 1/8ste triatlon gehou den. De Belg Dieter Staelens won vorig jaar de eerste editie van het evene ment. Zestien tafel tennissers staan vandaag aan het vertrek voor de finale dag van de ABM ICT-Cup in Arnemuiden. Om 10.00 uur barst de strijd los. De finalis ten plaatsen zich voor de ABM ICT Super Final, een week later. I Voetbalclub MZC'11 speelt vandaag een afscheidsduel met oud-spe lers voor Freek Torensma, Mar- tijn van Gruns- ven en Rick Be velander. De eerste twee stoppen, Beve lander gaat terug naar WIK'57. O CL CO 'Faber' is een voorbeeld voor anderen Barry van der Hooft Hoek - Fabian Wilson (27) HJIMLtUlO Saïd Bouzambou (rechts) in actie voor het Indonesische Permata. fotobolalob.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55