WEER EVEN THUIS 7 i 19 De in Vlissingen geboren Rachelle Verhage groeide op in Domburg aan de Ewout van Dishoeckstraat I.Gezellig tussen de toeristen en met veel vrienden en vriendinnen. Heel zenuwachtig was ik, toen ik voor het eerst naar school ging in Domburg", vertelt Ra chelle Verhage. „Ik kwam daar in groep vier pas wonen, dus al die kinderen hadden al vanaf de kleuters bij elkaar gezeten. Geluk kig werd ik gemakkelijk opgenomen en heb ik er een leuke schooltijd ge had." „Meester Moens was een aardige man, ik kwam hem laatst nog tegen. En in groep zeven en acht had ik Wim de Kam. Hij was heel populair, iedereen wilde bij hem in de klas. Hij dacht echt buiten de gebaande pa den. Voor Valentijnsdag nam hij een cassetterecorder mee naar school. Dan mocht je je Valentijnsboodschap inspreken die hij dan weer afspeelde in de klas. Aan de andere kant kon hij ook streng zijn en schreeuwen." Veel van haar klasgenoten ziet Ra chelle nog regelmatig. „Sommigen van hen hebben een onderneming in Domburg. Leuk om daar af en toe eens langs te gaan. Ik ging vroeger veel om met Ivon Corré, Miriam Sala en Nicole Bimmel. We speelden veel buiten, op het strand onder de strandtenten. En Mark Gino was mijn verkering. Dat hield niet zo veel in hoor. Er blijft altijd een soort band met die mensen. Ik denk dat we dat vaak onderschatten. Wat je zo jong met elkaar opbouwt, daar kun je later nog regelmatig op terugvallen." Traditioneel Samen met haar jongere broertje groeide Rachelle op in een traditio neel gezin. Vader werkte, moeder was thuis voor de kinderen. Het gaf haar een geborgen gevoel dat moeder er altijd was. „Zij wachtte om kwart over drie na school met thee en koek jes op ons. Ze is heel netjes en ge structureerd. We spraken onze ou ders altijd met 'u' aan en deden onze schoenen uit in huis." „Mijn moeder was wel strenger dan mijn vader. En heel consequent. Gaf ze me een week huisarrest, dan kon ik erop rekenen dat ik ook echt een week nergens kwam. Ik weet ook nog dat het op maandag markt was en dan aten we vis. Mijn vader had daar een hekel aan, dus dan ging hij hardlopen. Op zondag was het fami liedag, dan aten we kaiserbroodjes en dan gingen we op de fiets naar oma in Koudekerke." Haar ouders wonen inmiddels in Middelburg, in het huis van haar overleden opa. Nog regelmatig komt Rachelle in Domburg, vaak rijdt ze dan langs haar ouderlijk huis. „Het is een hoekhuis, in mijn herinnering was het heel hoog. Dat valt nu wel mee. Het staat in het centrum van Domburg aan het eind van de hoofd straat. Ik had een heel leuke kamer, lekker groot en een fijne plek. Met een oud krakend tweepersoonsbed. We hadden een tuin rondom met een zomerhuis dat verhuurd werd. Dat deden veel mensen; een zomer huis verhuren. Als het leeg stond mocht ik er met vriendinnen spelen. We deden er niet anders dan Ma donna playbacken. Ik vond al die toeristen in Dom burg wel gezellig. Je was het gewend. Vakantieliefdes, mensen in de kroeg; ik heb altijd al van die reuring gehou den." ZeeuwZe Na de middelbare school, de CSW, deed Rachelle allerlei opleidingen. Van SPW tot een kappersopleiding. Ze was een tijd lang zoekende. „Ik heb achttien jaar bij Zorgstroom ge werkt. Ik begon als thuishulp en werkte me op tot receptioniste en di rectiesecretaresse. Maar eigenlijk wilde ik al van kleins af aan schrijf ster worden. Een aantal jaar geleden ben ik in Amsterdam naar de schrij versvakschool gegaan. Dat was echt mijn droom. Nu heb ik al weer vier jaar de ZeeuwZe: een blog waar alles draait om de liefde voor Zeeland. We delen daar wat er allemaal te doen is in Zeeland. Dat delen met anderen, dat vind ik superleuk." - v - Ik vond al die toeristen in Domburg wel gezellig. Vakantieliefdes, mensen in de kroeg; ik heb altijd van die reuring gehouden zaterdag 9 juni 2018 GO Playback in het zomerhuis Mariska den Hartog Heeft u herinneringen aan uw ouderlijke huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl. «Wj Wjl«T A Rachelle Verhage bij haar ouderlijk huis in Domburg, fotomarcelledavidse Rachelle en haar broertje tijdens een verjaardag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54