II 13 vat Mariëlle samen. „Mark gaat altijd bij het eerste vlaggen, samen met de jongens." Ze konden er vorige week niet bij zijn, in Spij kenisse: „We waren op een familiefeest. Oma Van Hoorn werd 94. Maar we hebben daar wel allemaal de filmpjes zitten bekij ken op Omroep Zeeland! Wat waren we trots toen Brian scoorde! Mijn man is zijn achterneef." Vandaag zijn ze er wél bij. „Eigenlijk kon het niet. De jongens hadden zelf een eigen voetbaluitje. Dan moet je kiezen, hè: je ei gen elftal, of het eerste van Hoek?" Een on mogelijke keuze, met zo'n spannende wed strijd voor de boeg. „Nu is besloten het teamuitje maar te verzetten. Want heel veel voetbalmoeders en -vaders willen erbij zijn." Hoek. Als ik op vakantie ben in Volendam en ik zeg 'Hoek', dan weten die Volendammers dat het een voetbalclub is naam zeggen! Daniël is een Nigeriaanse En gelsman. Titas komt uit Litouwen, Sascha en Zinho zijn Belgen, maar waar ze oor spronkelijk vandaan komen..." De Belgen nemen zaterdag hun eigen aanhang mee, weet Mieras. En dan zijn er nog de Zeeuwen. Van d'Ee tot Hontenisse, maar zeker niet alleen uit Zeeuws-Vlaande- ren, verzekert de supportersvoorman. „Het is natuurlijk het hoogste niveau, dat willen de mensen wel eens met eigen ogen zien. Na afloop draaien we altijd aan het Rad van Fortuin. Daardoor weet ik dat er altijd een man uit Middelburg komt. Die heeft heel wat prijsjes mee terug genomen door de tunnel! Er is ook altijd een groep uit Yer- seke. Heel veel spelers komen van 'de over kant': die nemen ook supporters mee, na tuurlijk." Van Ajax verwacht hij weinig supporters. „Dat leeft helemaal niet, die amateurtak van Ajax. Dat zal geen storm lo pen. Dus zeker geen supportersrellen. Alsje blieft niet! Maar je hebt wel kans dat men sen hier zeggen: het is toch Ajax, laten we maar eens gaan kijken." En dat kan. Entree: vijf euro. „Na afloop is er een feestje met een dj en dit jaar een extra grote hoofdprijs in het Rad van Fortuin: een fiets." Bij de wedstrijd Spijkenisse-Hoek, afgelo pen zaterdag, maakte de 21-jarige Brian van Hoorn uit het tweede elftal de belangrijke gelijkmaker. „Als invaller in het eerste!", zegt Mariëlle van Hoorn-Dees, terwijl ze vaardig de kappersschaar hanteert. Achterin kapsalon De Noek Hair Beauty staat een foto met haar 'voetbalmannen': Mark van Hoorn, trainer van het jongensteam JO9 met haar eigen jongens Sil (8) en Sieb (6). „Bloedfanatiek, al vanuit de kinderwagen", Grote vraag, met een selectie die voor de helft uit Zeeland en voor de andere helft overal vandaan komt: waar is Hoek eigenlijk trots op? „Het is geen Hoek, hè. Er zit er geen één van Hoek bij. Jawel, toch: vorige week, die Brian van Hoorn. Voor de rest, als de spon- sorgroep voor Terneuzen had gekozen, had Terneuzen die talenten in huis gehad. Maar toch zijn ze van ons. Onze voetballers", zegt voorzitter Adrie Hendrikse van de Tennis vereniging Hoek. „De naam Hoek staat er op. Leuk toch, dat ze zo kunnen presteren. Ik houd de uitslagen bij." Zeker driekwart van de Hoekenezen is betrokken bij de voetbalclub, schat Benny Bommelijn, op het terras van Tennisvereni ging Hoek. Hij heeft zelf een jaarplaats en probeert er altijd bij te zijn bij thuiswed strijden. „Het is wél Hoek. Als ik op vakan tie laen in Volendam en ik zeg 'Hoek', dan weten die Volendammers dat het een voet balclub is. Waar gebeurd! O, dat is die club die zo ver weg is, zeiden die Volendammers. Nee, Hoek is in heel Nederland bekend, hoor!" zaterdag 9 juni 2018 GO Tamar Hoebee woont op een flinke steenworp afstand van Mariëlle van Hoorn-Dees met een foto van haar eigen voetbalmannen. Brian van Hoorn, achterneef van haar de Hoek-velden. man, scoorde in Spijkenisse de belangrijke 2-2. In café De Molenhoek gaat het altijd wel over Hoek. Cafébaas Thijs de Blaij serveert Marvin van den Bossche een pilsje. Op de achtergrond Jan Hoefnagel en Peter Haneveld. foto's peter nicolai -Benny Bommelijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49