12 WEE Meteen beetje geluk promoveert HSV Hoek vandaag naar de derde divisie. Voetbalfan of niet, dat laat bijna niemand in Hoek koud. REPORTAGE HOEK S:' - Het is warm, op de woens dag voor de voetbalwed strijd van HSV Hoek te gen de amateurs van Ajax. Op het lege voetbal veld, voor de lege tribune, blikkert het kunstgras in de felle zon. Het scorebord geeft 30 graden aan. De stilte voor de storm. Vandaag zal het hier heel wat minder rustig zijn. Dan speelt Hoek voor promotie. Met een beetje geluk gaan ze naar de derde divisie. Hemelsbreed 250 meter ver derop leunt Tamar Hoebee achterover op haar terras. Nee, met voetbal heeft ze niet zo veel, zegt de geboren Axelse, die sinds twee jaar op een steen worp afstand van de voetbal velden woont. Haar moe der ook niet. „Ik zit hier wel regelmatig, maar niet voor de voetbal", haast ze zich te zeg gen. Helemaal geen interesse hebben ze nu ook weer niet. Tamars dochter Amber heeft als kind gevoetbald. „Ik zelf ook", zegt Tamar. „Twee jaar. Dus ik ken de sport wel, maar ik ga nooit naar de wedstrij den toe. Aan de andere kant: je woont er tegenover. Dan kun je het ook niet maken om er niks van te weten. Bovendien werk ik in Terneuzen met mensen die speciaal naar Hoek komen om wedstrijden te zien. Dan wil je ook wel ongeveer weten wat er aan de hand is. Eerlijk is eerlijk, dat er zaterdag iets speciaals aan de hand was, had ik even gemist. In elk geval zitten we hier eerste rang." Tussen de hoge bomen door zijn nog net een paar stukjes van het oefen veld te zien. „Als ze gewonnen hebben, ho ren we altijd de sirene af gaan. Dat is heel leuk. Je merkt zelfs vanaf deze af stand hoe de sfeer dan veran dert, alsof het van vreugde zoemt. En als de tegenpartij wint... Nou, dat verschil is goed merkbaar. Dan is het helemaal stil." Een heel bijzondere wedstrijd wordt het dit keer: met kans op promotie, ja wel! In café De Molenhoek is HSV Hoek altijd wel onderwerp van gesprek. Vandaag bespreken stamgasten Peter Ha- neveld, Jan Hoefnagel en Marvin van den Bossche de voetbalperikelen. Hoeveel supporters zullen er zaterdag zijn? Is de entree gratis, vijf euro of 7,50 euro? „Niet iederéén houdt van voetbal natuurlijk", zegt cafébaas Thijs de Blaeij terwijl hij een De spelers dragen namen als Zinou Chergui, Sidi Ceesay, Sascha Beshliaha en Titas Vitukynas huisgemaakt tomatensoepje serveert. „Maar hier in Hoek zijn er best veel voetballiefheb bers. Hoek heeft een lange geschiedenis in de hoogste regionen van het amateurvoet bal. Daar zijn we trots op. Ik denk dat er za terdag minimaal 1500 man komt kijken. Vijfhonderd op de tribune, een dubbele rij langs de kant. En er blijven er ook in de kan tine staan", zegt De Blaeij. Hij slaat gerouti neerd het schuim van een vers getapte pils. Gelach aan de toog. Ja, ook vanuit de kan tine kan een wedstrijd volgen heel plezant zijn, met een biertje in de hand. Zeker we ten dat er na afloop een feestje is. Of ze win nen of niet. De Blaeij: „Ik hoop dat ze win nen. Dan wordt het hier ook wel een feestje. Goed voor de omzet!" Ruim drieduizend inwoners telt Hoek. Herbergt deze kleine, hechte gemeenschap opmerkelijk veel voetbaltalent? Zit het in de Hoekse genen, wellicht? Op een ta- w fel ligt de presentatiegids van HSV Hoek, met in het midden een uitneembare elftalfoto. De spelers dragen namen als Zi nou Chergui, Sidi Ceesay, Sa scha Beshliaha en Titas Vitu kynas. Anderen zijn aan hun naam duidelijk te herkennen als Belg. Kunnen de mannen aan de toog er zó even tien opnoemen? Moei lijke gezichten. Ze kennen ze wel, maar die namen... „Ja, de speakers van de tegenstander heb ben nogal eens moeite als ze de opstelling moeten noemen", lacht postbode Jan Mie ras. Hij is voorzitter van supportersvereni ging De Purperen Hei. „Wij zitten altijd met gespitste oortjes hoe ze het nu weer gaan uitspreken. Wij noemen Daniël Akin- dayini gemakshalve altijd bij de voornaam, maar zij moeten natuurlijk ook de achter- zaterdag 9 juni 2018 Hoek in ban van promotie naar de derde divisie Ondine van der Vleuten Hoek Vlagvertoon als Hoek het veld bedtreedt voor een wed strijd. Benny Bommelijn (I) en Adrie Hen- drikse op het terras van Tennisvereni ging Hoek. „De naam HSV Hoek staat erop, dat is voor mij voldoende."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48