Monumenten Veere, Zierikzee en Middelburg zijn 'warmtelekkers' TRACTAATWEG A r 9 Tl 4 PZC ONLINE Nou als ze het van het Zeeuwse publiek moeten hebben dan zal er vast heel wat onderhandeld moeten worden over de prijzen CORDEJONGE -| START FotZTHê £c?5e$' 15 OrfviEL v/e£STANDl6? "da je £€NTook Weetal Niét 6c?ep Voo(Z3eeeip o? KANice# Het zou kunnen betekenen dat monumentenpanden, om zo energiezuinig mogelijk te worden, straks alleen nog maar mooi zijn aan de buitenkant. Want bijvoor beeld een mooie paneeldeur lekt warmte door het dunste deel van het lijstwerk. „Het is misschien niet zo fraai, maar je kunt het op lossen met een isolerende plaat aan de binnenkant", oppert Ber- nard Vercouteren van den Berge. De docent Bouwkunde aan de HZ University of Applied Sciences vertelt het deze week in de Oost- kerk in Middelburg, bij het uitde len van de warmtescan aan eige naren van vierhonderd Middel burgse monumentenpanden. En dat kelderluik, daar kan ook isolatie tegen. Lekkende muren? Gipsplaten ervoor met isolatie er achter. Dat zijn overigens de vrij eenvoudige oplossingen. De meeste warmte, zo'n 30 tot 40 procent, verdwijnt via het dak, weet Vercouteren van den Berge. Maar ook ramen zorgen voor veel verlies van warmte. Gelukkig voor de monumenteneigenaren zijn daar oplossingen voor, maar daar voor zullen ze wat dieper in de buidel moeten grijpen. Voor ad vies over energiebesparende maatregelen, kunnen woningei- Het is misschien niet zo fraai, maar je kunt het oplossen met een isolerende plaat aan de binnenkant genaren de Monumentenwacht van SCEZ inschakelen. De scan is onderdeel van een project om eigenaren van monu menten te adviseren en onder steunen bij het energiezuiniger maken van hun woonhuis. Dat wordt deels gesubsidieerd door de Europese Unie. De gemeenten Middelburg, Veere en Schouwen- Duiveland doen daaraan mee. N62: weg en parkeerplaats dicht tractaatweg.nl/verkeer Improve to move zaterdag 9 juni 2018 SPORTVIDEO Heeft Zeeland na dit week end twee voetbalclubs die in de derde divisie voetbal len? Zaterdagclub Hoek neemt het vanmiddag op tegen de amateurs van Ajax. Zondagvereniging Goes gaat morgen op be zoek bij Be Quick 1887. In een video blikt sportver slaggever Barry van der Hooft vooruit en reageert hij op deze stellingen: 1. Hoek en Goes dwingen dit weekend promotie af; 2. Iedere trainer had dit met deze selecties voor el kaar gekregen; 3. Zeeland is te klein om twee clubs in de derde divi sie te hebben. Ga naar pzc.nl/video. u FACEBOOK Maria Isabel Bergen op Zoom heeft weer een bordeel. De nieuwe erotische club Dreamgirls Privé richt zich onder meer op Zeeuwse klanten. 'Voor gasten uit Zeeland, Vlaanderen en West-Brabant is deze loca tie, vlakbij het NS station, ideaal', zegt gastvrouw Manouk. Volgens haar is de vraag naar prostituees on verminderd groot. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. 'We hoorden dat hij uit zaaiingen had. Sindsdien leven we in een rollercoas ter van emoties' 2. Goes komt als morele winnaar uit de strijd 3. Bergen op Zoom mikt met bordeel op Zeeuwse klanten 4. Goese dansleraar in fi nale Time to Dance van RTL 4 5. Zondagsrust laat coalitie Kapelle klappen, VVD is to taal verrast Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie u Een grote rode vlek bij het kel derluik, de gevel, de ramen en de deuren. Van de ongeveer duizend monumenten in Zierik zee, Veere en Middelburg die studenten van de HZ hebben gemonitord via een infrarood warmtescan is er vrijwel geen één die geen warmte lekt. Valeska Nastaly Middelburg - Bernard Vercouteren van den Berge, HZ-docent In opdracht van de Provincie Zeeland werken we aan een bredere en veiligere Tractaatweg. Planning is dat de verdubbeling in het voorjaar van 2019 gereed is. Om dit te realiseren zijn er dit jaar meerdere afsluitingen van de weg nodig. In de nacht van donderdag 14 op vrijdag 15 juni (19.00 - 5.00 uur) én van vrijdag 15 juni (19.00 uur) tot maandag 18 juni 2018 (5.00 uur) is de Tractaatweg N62 dicht vanaf de grensovergang tot het kruispunt Molenverkorting bij West- dorpe. Dit is inclusief de kruising met de Stekkerweg. Het kruispunt Molenverkorting blijft open. Omleiding De omleidingsroutes staan aangegeven met gele borden. Houd rekening met een paar minuten extra reistijd. Na het weekend rijdt het verkeer van de grensovergang tot het kruispunt bij Westdorpe over de nieuwe rijbaan. Parkeerplaats tijdelijk dicht De parkeerplaats bij de grensovergang is dicht van vrijdag 15 juni tot begin september 2018. De parkeerplaats is tijdelijk niet bereikbaar omdat de nieuwe hoofdrijbaan wordt aangelegd. De eerstvolgende afsluiting van de Tractaatweg staat gepland in het weekend van 29 juni tot 2 juli 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45