A Wonen aan het wat A 5 ra «|i l7; 8 Sandra van der Meulen (Schiedam, 1959) heeft als kind van een Nederlandse vader en een Chinese moeder het grootste deel van haar jeugd in Hongkong en Singapore doorgebracht. zaterdag 9 juni 2018 EXPOSITIE SANDRA VAN DERMEULEN Nico Out Sluis Van der Meuken woont in Middelburg en ver bindt in haar werk het Westen met het Oos ten. Zij maakt meestal grote composities met inkt op rijstpapier. Met een kwast brengt zij de inkt aan op het papier. Soms echoën brede gebaren de kalligrafische traditie van China en Japan. Vaker vloeit de inkt zich een weg. Van der Meulen laat dat gebeuren, stuurt bij en bakent af. Een proces waarin loslaten en be heersen elkaar ontmoeten. Dat zoeken van balans tussen tegen stellingen is de rode draad door haar werk. Zo combineert zij het beschil derde rijstpapier met vellen waarop tekst gedrukt is. De com posities plakt ze op linnen. Het gaat er niet om de teksten com pleet te lezen. Dat lukt ook niet, want ze schildert er vaak deels overheen en ze zijn bovendien in spiegelbeeld weergegeven. Maar zoals de inktvlekken met al hun nuances een sfeer, een ge voel en een idee oproepen, doen de teksten dat ook. Als ik wil kan ik fragmenten ontcijferen. Dan blijken ze te gaan over de ontwik keling van ons als mens. Over wie we willen zijn en mogen zijn. Een beeld van de expositie, links 'uni- verse', rechts 'frag- ments loose ends'. Over onze plaats in het univer sum. En over verandering, bewe ging. Overgave Ik zie het werk van Van der Meu len als metafoor voor het zoeken naar de weg die je in je leven moet lopen. En dan vooral naar het vin den van balans tussen de tegen stellingen die leven en zijn bepa len. Het onderbewuste en het rati onele. Overgave en ordening. Toe val en beheersing. Natuur en cul tuur. Ze komen niet alleen terug in het contrast tussen vlekken en teksten. Ook in de manier waarop Van der Meulen het papier behan delt: soms recht afgesneden, soms rafelig gescheurd. Een touwtje of een draad -levenslijn - kan losjes of strak in de compositie zijn ver werkt. Ik zie ook dat Van der Meulen af en toe een klein beschilderd en be plakt paneeltje in een compositie verwerkt. Zij zoomt zo als het ware even in op een moment: fragment van bestaan. Universum Onze levensreis is zowel fysiek als spiritueel. Beide aspecten kun je in het werk van Sandra van der Meulen ervaren. Zij weet alle ele menten in de composities tot een delicate balans te brengen. Zij laat me stil staan bij wie ik ben. Een stukje leven, een stofje in het uni versum. In het zandkorreltje van ons bestaan ligt het oneindige van het universum besloten. Het onvoorstelbare en het onbe grijpelijke, met het licht en het donker als bepalende elementen. Van der Meulen toont het wonder van het bestaan. Deels bepaald door wat vanzelf lijkt te gaan, deels gebaseerd op worstelen, op- X Detail uit 'fragments loose ends'. fotosnicoout nieuw beginnen, de stukken bij el kaar pakken en er is nieuws van maken. Dat doet ze authentiek en met subtiele allure. T/m 24/6. Sandra van der Meu len. Raadskelder, Groote Markt 1, Sluis. Ma. t/m vr. 10.00 -16.30 uur. Zo. v/a 13.00 uur. Meer informatie: www.woneninveerhaven.nl of neem contact op met de makelaars Start verkoop nieuwe fase Zaterdag 9 juni a.s. 11.00 - 15.00 uur Projectlocatie Veerhaven Kruiningen Meld u nu aan! Projectontwikkeling: arcus Nieuwe fase! Ruime woningen op royale kavels, met prachtig uitzicht en alle voorzieningen binnen handbereik Statige hoek- en tussenwoningen Keuze uit verschillende types Met vrijstaande berging Vanaf 185.000,- v.o.n. Verkoop: STAD T 0113 - 21 11 47 |3 ZEELAND Tevens nog diverse appartementen beschikbaar met fantastisch uitzicht over de Westerschelde. Oplevering voorjaar 2019 T 0113 - 57 31 00 Veerhaven WA Subtiele balans van tegenstellingen V- SJTt* TTpetspea o, oku onr br.. J-JTTT-H onra nvm makelaars Neeskens wonen met mooi vooruitzicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44