Sportcentrum Westerschouwen heeft nieuwe eigenaar W water k specialist 7 STADSPICKNICK VLISSINGERS Net als bij Project X destijds in Haren: niemand weet hoeveel mensen er naar de eerste Stadspicknickvan Vlissingen komen. De werkgroep Hart in de Stad rekent op 150. nders dan bij Project X is volgende week zaterdag iedereen welkom. Dóór gaat ^■^^^^^het evenement in elk geval. Regent het, dan verhuizen de kleedjes, picknickmanden, koelboxen, tafels en stoelen, dwars door boekhandel 't Spui, naar de lege zalen van de oude biblio theek. Maar daar gaan de organisa toren niet van uit. De Oude Markt wordt de sfeervolle entourage voor een bont middagmaal met aller hande verhalen over Vlissingen. „We hebben 150 plaatsen", zegt Leonard van den Berge. Aanschui ven mag, maar vooraf melden dat je komt via de facebookpagina van Hart van de Stad is de werkgroep en de gemeente zeer welgevallig. De picknick is geboren uit on vrede op al het gemopper op de stad. Bij een Tegenlicht-meet lip van de VPRO kwam Marleen Ver meer in contact met Youssef Bou- ziani, tot voor kort PvdA-gemeen- teraadslid en nu eigenaar van life- style-dagcafé Marcus. Ze bleken het roerend eens: met zijn allen blijven roepen dat Vlissingen niks is, helpt de stad ook niet vooruit. Vooral omdat het niet waar is. „Dat gemopper klopt niet met alle mooie verhalen die heel veel Vlis- singers hebben over de stad. Die verhalen willen we gebruiken om mensen te verbinden en die ver bondenheid te vieren", zegt Ver meer. Inmiddels doen alle onder nemers rond de Oude Markt mee aan het initiatief. Elke zaak levert een product aan de picknickmand die bij lunchroom Tilly Rose be steld kan worden voor een tientje, voor wie geen zin heeft in het smeren van eigen boterhammen. Via een gastles op de HZ voor communicatiestudenten in het kader van verandermanagement kreeg Vermeer studenten mee om te bedenken wat je met die verha len kunt doen. Vlissingse An Geel hoed is één van hen: „Bij verhalen denk je meteen aan vroeger, maar het bleek al snel dat ook bij mij in de klas veel verhalen leven over De picknick is geboren uit onvrede op al het gemopper op de stad Vlissingen. Over de bioscoop, over de speeltuin waar je als kind speelde, over je eerste afspraakje. Ook voor ons bleek dat thema 'ver halen' heel relevant." Die verhalen kunnen Vlissingers tijdens de picknick optekenen in wolkjes of medailles op papier. HZ-studen- ten maken er een waslijn vol ver halen van. In theater Spoetnik speelt de Zeeuwse Komedie die dag drie keer de voorstelling De Blessure. De eerste begint om to.30 uur. De picknick is van 11.30 tot 14.00 uur. Voorman Kevin van Woerkom van de Hobbyisten, speaker van de dag, heeft dan een 'spektakel' aan te kondigen, be looft Hart in de Stad. De Stichting Renesse is van zijn zorgenkindje af Het verlieslijdende Sportcentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede wordt overge nomen door Landal Resort Haam stede voor om en nabij 850.000 euro. Dat bedrag is de boekwaarde. Het precieze aankoopbedrag wil bestuursvoorzitter Hans Neijman van de coöperatie waaruit Resort Haamstede bestaat nog niet zeggen. Want op 21 juni beslissen de leden of de koop definitief doorgaat en zij zijn nog niet over alle details inge licht. Ongeveer een halfjaar hebben de onderhandelingen met de Stich ting Renesse geduurd. Die wilde volgens Neijman maar wat graag van het Sportcentrum af en had al een aantal kopers benaderd. „Wij waren geïnteresseerd en hebben onszelf dan ook aangeboden", zegt Neijman. Het is een vrij logische stap, om dat Resort Haamstede nu ruimte huurt in het Sportcentrum voor de receptie van het park. „Die recep tieruimte zagen wij mogelijk ver dwijnen als het complex zou wor den verkocht aan een andere par tij." Logistiek gezien zit het Sport centrum aan de Daleboutsweg op een goed bereikbare plek, zegt Neij man. „We zouden natuurlijk met onze receptie kunnen verhuizen naar een van de Landal parken, maar dan wordt al het verkeer al gauw over de toch al drukke Hoge- weg geleid en dat moet je niet wil len." Bij de overname wordt er voldaan aan een dringende eis van Stichting Renesse. En dat is dat de sociaal maatschappelijke functie van het Sportcentrum wordt gehandhaafd voor in elk geval de komende tien jaar. „We handhaven de huidige fa ciliteiten en evenementen, zodat er voor de inwoners in elk geval niets verandert." „Het Sportcentrum is een be langrijke uitvalsbasis voor de 150.000 klanten die jaarlijks in ons resort verblijven. Maar we vinden dat ze er nog niet genoeg gebruik van maken", zegt Neijman. Voel, proef en ervaar zelf de voordelen van zacht water! In onze showroom zijn leerzame demonstraties, tonen we u graag de nieuwste modellen waterontharders en testen we GRATIS het water uit uw eigen kraan (dat u zelf mee kunt nemen in een flesje). open zaterdag 16 juni 09.00 tot 13.00 uur Smithweg 1.32, Goes T 085 - 30 30 961 W water-specialist.nl zaterdag 9 juni 2018 WA Verbinden met verhalen Claudia Sondervan Vlissingen Valeska Nastaly Burgh-Haamstede ater aag Leonard van den Berge, Youssef Bouziani en Marleen Vermeer van Hart in de Stad en An Geelhoed en Jaap Nelissen van de HZ (vlnr) wil len tijdens een stadspicknick verhalen over Vlissingen delen, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43