iKuN-SV Zeeland is tiende Regenboogprovincie DE NOBELAER 5 Drugshandel Aagje Dekenstraat Terwijl de politie trots de resultaten van een actie etaleert op Facebook, wordt er geen gram minder gedeald in de Vlissingse Aagje Dekenstraat. De afgelopen weken heeft de politie drie maal een actie gehou den tegen overlast en drugshandel in het Vlissingse centrum. „We hebben daarbij leuke resultaten geboekt", schrijft politieteam Walcheren op zijn Facebookpagina. Vijf aanhou dingen en dertien bekeuringen vanwege verkeersovertredingen, drinken op straat en drugshandel. Bij de actie raakte een oudere vrouw in een rolstoel licht gewond nadat een vluchtende verdachte haar aanreed. „Kijk daar rijdt ie! Gewoon weer aan het werk." Een bewoner van de Aagje Dekenstraat wijst een van de mannen aan die tijdens de politie acties aangehouden was. „En die daar, bij de bushalte. Die is ook aan het dealen. Kijk maar." De lange man spreekt een op de bus wach tende jongen aan, de oordopjes gaan uit, de jongen schudt nee, de man sloft verder. „En niet alleen softdrugs hoor. Bij die lui kun je al les kopen." Zijn naam wil de bewo ner niet in de krant. Hij heeft er al meer dan genoeg gedoe mee. „Dealers op de hoeken van de straat. Dat is echt een kenmerk van een achterbuurt." Emile Miedema durft wel. Hij woont ook in de Aagje Dekenstraat en was van 2013 tot en met 2027 woordvoerder van de straat. Vanuit zijn huis ziet hij het allemaal aan. „Ik heb ooit een oud vrouwtje met rollator vanuit de AH-passage naar huis begeleid. Er was een vechtpartij op straat geweest met veel politie en ze durfde niet meer naar buiten. Ze zat daar met haar rollator, angstig in het halletje en iedereen, politie incluis, liep langs haar heen." Insecten Of het helpt dat de politie om de zoveel tijd mensen oppakt? Mie dema is sceptisch. „Het is net als met insecten. Je kunt wel met een spuitbus spuiten maar dan krui pen ze in kieren en gaten. Als de spuitbus weer leeg is, komen ze al lemaal weer tevoorschijn. Bewo ners, politie, iedereen weet precies wie de dealers zijn. De harde kern is echt bekend. Die mannen geven Je kunt met een spuitbus spuiten, maar dan kruipen ze in kieren en gaten. Als de spuitbus leeg is komen ze weer tevoorschijn er niks om dat ze aangehouden worden. Een week in de cel maakt ze echt niet uit. Ze komen steeds weer terug." „Ik was heel ver met een alter natief plan. De dealers persoonlijk aanspreken en ze de keus geven: stoppen met dealen en werken of korten op de uitkering. Voor veel van die mannen is de uitkering iets waar ze steeds op kunnen te rugvallen. Als je daar aan zit, of dat combi neert met een gebiedsverbod, dan worden ze héél onrustig." Stoppen Wat Elise de Winter betreft, maakt het allemaal niks meer uit. Zij heeft er voor gekozen te stop pen met sieradenwinkel Scarabee. Met een onlinewinkel heeft ze geen last meer van drugsdealers, straatracers en schreeuwend volk aan de overkant van de straat. „Al vier jaar ben ik er mee bezig, ik ging naar bijeenkomsten maar daar ben ik maar mee gestopt. Er is niks veranderd. Er zou hier een drempel in de straat komen tegen de hardrijders. Die ligt er nog steeds niet." Discounter Big Bazar koos er in ieder geval voor de en tree van de zaak te verhuizen van de Aagje Dekenstraat naar het ABC-complex. Een omwonende weet wel waarom. „Daar werd echt veel gestolen. Klanten wer den er binnen aangesproken door dealers." De laconieke houding van burge meester Bas van den Tillaar ergert Miedema. „Dat alles onder controle is. Dat er volgens Roat nauwelijks iets aan de hand is." Onterecht en hij heeft bewijzen genoeg om het aan te tonen. Hij vindt het droevig dat mensen niet met naam hun ver haal willen doen. „Kun je nagaan, het tuig maakt meer indruk op de mensen dan politie of boa's. Wie bestuurt hier eigenlijk de stad?" SCHOUW NATUUR///Tc 15 t/m 24 juni 2018 Zeeland is de tiende Regenboog provincie van Nederland. Een meerderheid van Provinciale Sta ten wil een signaal afgeven tegen de discriminatie van lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders (LHBT). Het voorstel van Groenlinks verdeelde gisteren de Staten. WD, Partij voor Zeeland, en SGP vonden het niet nodig om één doelgroep met problemen te be voordelen. Gedeputeerde Harry van der Maas (SGP) zag het niet als een kerntaak van de provincie. Na een emotionele bijdrage van Rutger Schonis (D66), die aangaf zelf tot de doelgroep LHBT te ho ren, kantelde het debat. „Het heeft bij mij 35 jaar geduurd voor ik uit de kast kwam. Ik heb het er moei lijk mee dat veel partijen dit nu beschouwen als een soort kernta kendiscussie. We kunnen hier mee als Zeeland een signaal afge ven dat het hier oké is als je bent wie je bent." Daarop stemden D66, GroenLinks, PvdA, SP, SoPlus, CDA en CU voor de Re genboogprovincie. Negen andere provincies deden dat al eerder. Friesland wees het voorstel af en Utrecht heeft nog niets besloten. zaterdag 9 juni 2018 PC Slechte beurt politie Vlissingen Guido van der Heijden Vlissingen Drukte in de Vlissingse Aagje Dekenstraat, foto lex de meester -Emile Miedema BELEEF DE 25e KUNSTSCHOUW IN ZEELAND Hedendaagse kunstroute langs 35 karakteristieke binnen- en buitenlocaties VRIJ TOEGANKELIJK www.kunstschouw.nl O Kunstschouw Zeeland Ernst Jan Rozendaal Middelburg ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121, www.denobelaerdomburg.nl connexxion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41