'Fietspad is niet altijd de beste oplossing' Zondagsrust laat coalitie Kapelle klappen 3 r- Z' WORDEN VERBREED A ■MÉM Deze fietspaden zijn geschrapt - r~ In de investeringsplannen van het waterschap voor na 2019 zijn ne gentien fietspaden geschrapt: 1. Ovezande-'s-Heerenhoek n de samenleving leeft het idee dat een fietspad altijd de beste en veiligste oplossing is", zegt Flip Nieuwenhuize, voorzit ter van de Fietsersbond Zeeland. „Dat is niet altijd zo. Op een fiets pad ben je in wezen veilig, maar op de kruispunten juist weer re latief onveilig." „Je moet het echt per situatie bekijken", vindt Nieuwenhuize. „In sommige gevallen kun je het verkeer juist beter mengen. Plat telandswegen zijn over het alge meen niet eens zo onveilig. Vaak is dat puur beleving." Nieuwenhuize vindt het een goede zaak dat het waterschap gaat inzetten op het verbeteren van de bestaande paden. „Verbre ding is op sommige plekken echt een winstpunt, zeker met de vele e-bikes tegenwoordig. Die zijn minder wendbaar en hebben een ander stuurgedrag, waardoor ze meer ruimte nodig hebben." Bovendien wordt het steeds drukker op de fietspaden. Vooral de verschillende snelheden ma ken het gevaarlijk. „Daar ligt nog een grote uitdaging voor de ko mende jaren. Als iedereen zich een beetje normaal gedraagt, kom je al een eind. Maar je moet so wieso meer ruimte hebben." 1 in ih 1IHVM1 In Wemeldinge mogen de winkels open op zondag, in Kapelle blijven ze gesloten. Die afspraak stond in het kersverse coalitieakkoord van VVD, CDA en SGP. Dat de WD in de raadsvergadering van 29 mei toch voor zondagsopenstelling in de hele gemeente Kapelle stemde, is bij de SGP in het verkeerde keel gat geschoten. „Ze hebben het par tijbelang boven gemaakte coalitie afspraken gesteld en daarmee heeft de WD het vertrouwen van de SGP verspeeld", licht fractievoorzitter Henk Keurhorst telefonisch toe. Voor WD-wethouder Jon Her- selman komt het bericht van de SGP als een verrassing. „Laat me ra den: je belt vanwege de breuk. Ik kan alleen maar zeggen dat ik dit totaal niet voorzien had." Natuur lijk wist Herselman dat coalitie partner SGP niet blij was met het besluit van de VVD om vóór zon dagsopenstelling in heel Kapelle te stemmen. Maar het bericht dat de SGP geen vertrouwen meer heeft in het college, komt voor Herselman geheel onverwacht. „Afgelopen dinsdag zijn we met de drie coali tiepartijen rond de tafel gaan zitten om de raadsvergadering te evalue ren. Iedereen heeft zijn zegje kun- Ze hebben het partijbelang boven gemaakte coalitieafspraken gesteld nen doen en ik had het idee dat we de opgelopen deuk enigszins her steld hadden." Keurhorst is een andere mening toebedeeld. „Het coalitiegesprek le verde niets op waarmee wij als SGP verder konden. Na uitvoerig over leg met fractie, achterban en be stuur hebben we uiteindelijk het besluit genomen uit de coalitie te stappen. Een lastige beslissing, vooral vanwege de vergaande ge volgen voor wethouder Marco Kleppe." Door de breuk eindigt de politieke carrière van Kleppe, die niet in de oppositiebanken plaats neemt. Herselman betreurt de breuk. „Achteraf gezien hadden we het net zo moeten aanpakken als Goes en Noord-Beveland. Die hebben de zondagsopenstelling in de gemeen teraad behandeld voordat er een nieuwe coalitie was. Dan kan iedere partij bij zijn standpunt blijven en was er nu niets aan de hand ge weest." Volgens Herselman is deze optie ter sprake gekomen tijdens de onderhandelingen, maar is uitein delijk gekozen voor een compromis Achteraf gezien hadden we dit beter in de raad kunnen behandelen voor er een coalitie was in het coalitieakkoord. „Op dat mo ment voorzagen wij geen proble men." Die problemen lijken groter dan ooit nu de nieuwe coalitie na één maand uiteengespat is. zaterdag 9 juni 2018 aanleg van fietspaden M Ski- Fietspad langs de Gerbernesse- weg bij Nisse. fotomarcelLedavidse 2. 's-Heerenhoeksedijk ('s-Heer- enhoek) 3. Koningin Emmaweg (Vrouwen polder) 4. Muidenweg (Wolphaartsdijk) 5. Stelsedijk (Kwadendamme) 6. Kerkwerve-Noordgouwe 7. Kijkuitstraat (Clinge) 8. Kruisweg-Gaanderseweg (Zon- nemaire) 9. Schotsmanweg (Kamperland) 10. 's-Gravenpoldersestraat (Hoe- dekenskerke) 11. Oud Heilligeweg (Oosterland) 12. Siguitsedijk-Langeweegje (Kwadendamme) 13. Gorishoeksedijk (Sint-Maar tensdijk) 14. Noordlangeweg (Colijnsplaat) 15. Platteweg (Ovezande) 16. Kwadendamme-Baarland 17. Zanddijk (Kruiningen) 18. Parallelweg Oostwestweg (Kamperland) 19. Langeweg (Wilhelminadorp) V- - - i. •c - Is De SGP-fractie in Kapelle is per direct uit de coalitie gestapt. Reden voor de breuk is de om mezwaai die coalitiepartner VVD tijdens de laatste raadsver gadering maakte toen het ging over de zondagsopenstelling van winkels. Ellen Jobse Kapelle - Henk Keurhorst, SGP - Jon Herselman, VVD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39