ftl 30 Handballers staan nog in de schaduw van vrouwenploeg, maar WK gloort In een grijs verleden (1961) stonden ook de Nederlandse mannen op een WK handbal. Het Oranje van nu is er nog maar twee wedstrijden van verwijderd. Het succes van de vrouwenploeg werkt inspirerend. HANDBAL Programma in navolging van de vrouwenacade mie die in 2005 begon. Een goede zaak, denkt Schagen. „Je moet als handballer fysiek sterk zijn. In de top zijn alle mannen over de 100 kilo. Dus het is hartstikke goed als je op je 16de al begint met kracht training en elke dag samen traint." Het handbalverbond heeft voor het mannenteam het halen van het EK van 2020 uitgesproken als doel. Maar nu het WK zo dichtbij is, wil Oranje eerst vol voor die kans gaan. Bondscoach Erlingur Richardsson, die het vorig jaar overnam van de opgestapte Joop Fiege, werkt deze week aan een minutieuze voorbe reiding. „We begonnen maandag al met videoanalyses", zegt Schagen. „Zaten we om half 11 's avonds nog naar beelden te kijken. Dat ben ik niet gewend. Maar Richardsson is niet van het halve werk. Hij is rus tig, duidelijk en gedetailleerd." Op papier was Zweden, de num mer 2 van het laatste EK, de slechts denkbare loting voor deze play-offs. Schagen: „Ach, we hebben al jaren zware lotingen. We zijn maar twee wedstrijden verwijderd van een WK, zo zien we het. Als een prach tige uitdaging." De handbalsters van Oranje speel den vorige week tegen Kosovo. Er kwamen een paar duizend mensen kijken. Vandaag treffen de mannen Zweden, voor hooguit duizend toe schouwers. „Terwijl die meiden uit Kosovo geen bal rechtdoor kunnen gooien en wij tegen de Europese top spelen om een WK-ticket", zegt international Bobby Schagen (28). Begrijp hem niet verkeerd, het is geen afgunst of jaloezie. Zo werkt sport: als je wint, heb je vrienden. „Wij hebben nog nooit wat gepres teerd, die meiden stonden in de WK-fmale", zegt Schagen. „Ze heb ben die aandacht verdiend en ie dereen gunt het ze. Wij moeten eerst maar eens een eindtoernooi zien te halen." In een tweeluik strijdt Nederland met Zweden om een plek op het WK van 2019, in Duitsland en Denemarken. Na het duel in Den Bosch van vanmiddag is de return woensdag in Zweden. Het recente succes en de popula riteit van het vrouwenteam werken juist inspirerend voor de mannen, vertelt Schagen. „Als ik vroeger bij hoopvol uit. Het niveau van Oranje stijgt al jaren. Schagen: „Het pro gramma dat we nu kunnen draaien, is een wereld van verschil met toen ik er in 2009 bij kwam. En spelers die nu instromen hebben een veel hoger niveau." Dat komt volgens de linkerhoek speler omdat een handvol jongens, onder wie hijzelf, jaren geleden de stap heeft durven zetten naar een topcompetitie en daar beter werd. Maar ook door Limburg Lions, een voor handbalbegrippen rijke eredi- visionist waar spelers al vanaf hun jeugd elke dag kunnen trainen. „Dat er nu zeven Limburgers in Oranje spelen, is geen toeval." En dan begint de bond later dit jaar ook nog met een handbalaca demie voor mannen op Papendal, de kapper zat en vertelde dat ik handballer was, kreeg ik de vraag of ik de bal dan over een netje moest gooien. Nu hoefik niets meer uit te leggen. Handbal staat op de kaart. Hopelijk kunnen wij meesurfen op die golf', zegt Schagen, die jaren lang een relatie had met Oranje- keepster Tess Wester, die van relatief onbekende sporter ineens een handbaldiva werd. Amster dammer Schagen speelt in Duitsland weke lijks in volle zalen. Bij Bundesliga- club Stuttgart zitten standaard 6000 fans. Van volledig oranje ge kleurde tribunes bij de nationale ploeg kan hij vooralsnog alleen dro men. Maar de toekomst ziet er best Door het succes van de vrouwen staat handbal op de kaart. Hopelijk kunnen wij meesurfen op die golf Uw tweede woning aan de Noordzeekust Ontdek het succes van Zeeuws-Vlaanderen zaterdag 9 juni 2018 Mannelijk Oranje wil nu ook volle zalen trekken WK-KWALIFICATIE MANNEN, PLAY-OFFS Vandaag 16.00 uur Nederland - Zweden (Maaspoort, Den Bosch) Woensdag 19.15 uur Zweden - Nederland (Kristianstad Arena) Tv: Ziggo Sport (Winnaar naar WK 2019) Rik Spekenbrink Waalwijk A Bobby Schagen in actie voor Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Griekenland, fotohenkseppen - Bobby Schagen (28) juni a. Luxe recreatiewoningen en lodges, voor 4 tot 16 personen Ruime percelen eigen grond Geschikt voor verhuur en/of eigen gebruik Alleen tijdens dit weekend een eenmalige kopersactie Prijzen vanaf 129.950,- v.o.n., excl. BTW. De BTW kunt u terug ontvangen bij verhuur. Middelburg Knokke Brugge Antwerpen Meld u nu aan voor een bezichtiging! Locatie: Zeedijk 19, Nieuwvliet-Bad +31 (0)118-641500 sales@roompotprojects.nl roompotprojects.nl PROJECTS Bent u op zoek naar een solide investering waar u zorgeloos van kunt genieten en die ook nog eens goed rendeert? Kom tijdens ons speciale verkoop weekend zelf ervaren wat deze regio u te bieden heeft en maak kennis met Kustpark Zeebad in Breskens en Noordzee Beach Village in Nieuwvliet-Bad. U kunt alleen dit weekend op beide projecten diverse modelwoningen bezichtigen. Aansluitend staan wij graag voor u klaar voor een persoonlijk advies. Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30