Muziekwereld Kaartje fast ferry 1,50 euro duurder Organisatie festival Hrieps: '25e editie is mogelijk de laatste' 2 MAIKEL HARTE Column Als jonge muzikant droom je ervan ontdekt te worden door een platenmaatschap pij die een studio betaalt en je we reldberoemd maakt. Da's nostal gie. Ik zie bij mijn eigen bandje De Lamaketta's hoe de muziekwereld veranderd is. Een jaar of veertien geleden na men wij een cd op en die verkoch ten we dan voor een eurootje of vijftien bij optredens; je kwam al tijd wel uit de kosten. Nu koopt niemand meer cd's. Muziek wordt tegenwoordig gestreamd en alles is door de sociale media zo visueel geworden dat je er meteen ook een clip bij moet maken. Ballade, begin juli in Hoek, brach ten we onlangs een paar nieuwe nummers uit en dan wil je niet achterblijven. Je wilt die liedjes op Spotify. Dat lukt niet zomaar. Je hebt een platenmaatschappij of moderator nodig die je moet beta len om je muziek op Spotify te zet ten. Met streams probeer je dat dan terug te verdienen. Ik geloof dat t stream iets van o,ooot cent oplevert. Dat betekent dat je een beetje op de kosten moet letten. weemoed naar vroeger terug. „The Eagles deden er in de studio zeven maanden over om de gitaarsolo van Hotel California erop te krij gen en ik heb maar een middag." The Eagles liepen vervolgens bin nen op hun plaatverkoop, dat gaat nu geen band meer meemaken. In de Top 40 staan ook bijna geen bands meer met flinke gitaarpar tijen, het is bijna allemaal in de studio met de computer geprodu ceerde muziek geworden. Ken- sington is een uitzondering en ge lukkig scoort ook Blof met een echte 'bandplaat' een nummer t- hit. Die nodigen dan vervolgens heel Zoutelande uit en dan wil je als lokale band ook weer niet ach terblijven. in het lied Kapitein Rooibos over Yokohoma, wij nodigen die stad dan maar uit voor Festival de Bal lade.Kan wel eens druk worden. Ik zie bij mijn eigen bandje hoede muziekwereld veranderd is DESTELLING Vandaag: Hrieps moet blijven Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SPOREN VAN LEVEN OP MARS SATVER&AMME 11 LARVEN VAN PE VOEbSELMOT... Vluchtende drugsdealers verwonden vrouw Provincie beschermt wilde bij Komst Islamitische school onzeker Vlissingen Fraude opsporen met computers Het gaat niet goed met de Wester- schelde Ferry. Het aantal passagiers loopt terug. Gemiddeld varen er maar 39 passagiers mee, terwijl er aan boord plek is voor 186 mensen en negentig fietsen. Alleen in de zo mermaanden is het druk door de vele toeristen. De provincie heeft adviesbureau Royal Haskoning/DHV opdracht gegeven om te kijken hoe de toe komst eruit ziet voor de fast ferry. Uit het rapport blijkt dat als er niets verandert, de provincie elk jaar 337.000 euro extra moet toeleggen op de exploitatie van de boot. Ook is duidelijk geworden dat alleen een stevige vermindering van het aan tal afvaarten (het hele jaar varen met een uursdienstregeling) geld oplevert, namelijk twee ton per jaar. Het extra geld dat het hogere ta rief van de losse kaartverkoop ople vert, is voor volgend jaar niet vol doende om het fïetsvoetveer uit de problemen te halen. Royal Hasko ning/DHV concludeert ook dat meer geld nodig is voor marketing Fietsvoetveer is zwaar verliesgevend en communicatie. Gedeputeerde Staten trekken daar meteen een ton voor uit. De komende maanden gaat het adviesbureau kijken hoe het tekort teruggebracht kan worden. Een aan tal opties wordt bekeken, waaronder de verkoop van drank en snacks. Kramer vroeg afgelopen oktober al een vergunning aan voor het festi val van 2019, maar de vergunning voor de jubileumeditie is nog niet rond. „Wij moeten een jaar van te voren zekerheid hebben, omdat we tenten en andere materialen moe ten reserveren. Doen we dat niet, dan worden de tenten door andere evenementen opgeslokt." Kramer zegt dat hij enorme fi nanciële risico's moet nemen zon der dat zeker is of Hrieps door kan gaan. „Daar lig ik wakker van. Ik roep al zeven jaar dat het op deze manier niet kan, maar de gemeente blijft deze werkwijze volgen. Ik proef alleen maar tegenwerking. Dit is geen basis om verder te gaan." „Wij hebben niet de intentie om het festival de nek om te draaien", reageert burgemeester Rob van der Zwaag. „Een jaar van te voren een blanco cheque uitschrijven, dat gaat niet. Hrieps is een groot evenement dat moet voldoen aan veiligheids regels. Bezoekers willen ook dat de veiligheid goed geregeld is. Het fes tival verloopt altijd goed, maar dat komt ook omdat de gemeente en Veiligheidsregio meekijken. Dit jaar hebben we geconstateerd dat het aantal bezoekers boven de 10.000 uitkwam, terwijl een ver gunning is afgegeven voor 5800 mensen. Daar moeten we nog eens goed over praten. We hebben er Ik roep al zeven jaar dat het zo niet kan. Ik proef alleen maar tegenwerking beiden belang bij dat het festival blijft bestaan. Ik heb er het volste vertrouwen in dat het goed komt." 3 dagen splinternieuw hotel nabij het strand in Oostende zaterdag 9 juni 2018 Met het oog op ons Festival de Onze gitarist Donny keek met Wij zingen met de Lamaketta's Reageer op pzc.nl Gisteren: ledereen moet een keer mee doen aan de Ride for the Roses 1231reacties VLISSINGEN Twee mannen die ver dacht worden van drugs dealen zijn donderdag middag aangehouden in Vlissingen. Voordat de verdachten werden aan gehouden, hebben ze ge probeerd te vluchten. Daarbij botste een ver dachte tegen een hoog bejaarde vrouw in een rol stoel. Zij raakte gewond en is met een ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. De aanhouding gebeurde tijdens een actie om drugsoverlast in Vlissingen aan te pakken. MIDDELBURG De provincie gaat de wilde bij in Zeeland een handje helpen. Nu dreigt hij te ver dwijnen en dat is slecht voor de landbouw. De in standhouding van de bij is niet alleen een natuur- maatregel, vinden Provin ciale Staten, maar het is een economische maatre gel. Een motie om bestui ving door de bij in stand te houden werd gisteren in grote meerderheid door de Staten aangenomen. De PvZ stemde tegen. VLISSINGEN Er komt nog geen islami tische school in Vlissin gen. De Stichting Islami tisch Primair Onderwijs in Breda heeft de aanvraag ingetrokken. Dat bericht het Vlissingse college de gemeenteraad. De basis school had in augustus dit jaar moeten openen. Dat wordt niet gehaald omdat er gegevens ont breken die nodig zijn voor de procedure. On bekend is of Sipo een nieuwe aanvraag indient. Sociale diensten die fraude opsporen met be hulp van algoritmes mogen die algoritmes geheim houden in het belang van effectieve uitkeringsfrau- debestrijding. Dat schrijft staatssecretaris Van Ark van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een reactie op Kamervragen. In Zeeland pakt Orionis Walcheren, de gemeen schappelijke sociale dienst van Middelburg, Vlissingen en Veere fraude aan met behulp van algoritmes. Wie een los kaartje koopt voor de fast ferry, is volgend jaar 1,50 euro duurder uit. Het hogere ta rief is nodig, omdat het fiets- voetveer zwaar verliesgevend is. Als niet snel wordt ingegrepen, loopt het tekort op tot 2,1 mil joen euro in 2024. Op elke pas sagier moet de provincie dan zestig eurocent bijbetalen en op elke afvaart 24 euro. Ab van der Sluis Vlissingen De 25e editie van muziekfestival Hrieps, op 11 mei volgend jaar, is misschien wel de laatste. Orga nisator Hugo Kramer voelt zich gedwongen te stoppen met het evenement bij Grijpskerke, omdat de gemeente Veere de vergunningen naar zijn zin te laat afgeeft. Cornelleke Blok Grijpskerke - Hugo Kramer, organisator hoteldeal.n 1/K06091 Ibis Budget Oostende Airport V 2 overnachtingen V 2 x uitgebreid ontbijtbuffet V Splinternieuw hotel, geopend in 2018 V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel v* Hotel op ca. 8 min van het strand hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2