u 29 s De kracht De achilleshiel De ideale elf TT w tt tt W P Ik mis het WK vanwege media' FLITSEN Zware blessure Manuel Lanzini Op wie moeten we letten? m Platini ÏH ED zaak bij Standard Luik bijvoor beeld. Ik hoorde van de plannen, maar ik heb destijds meteen ge zegd dat ik er niet aan zou mee werken. Dat wisten de andere spe lers. We hoefden verdorie alleen maar gelijk te spelen tegen Water schei, een soort VVV in de huidige eredivisie. Ik heb mijn ploeggeno ten nooit verlinkt, terwijl ik er zelf niet aan meedeed. Later kwam er een onderzoek naar zwart geld bij Standard en kwam dit hele verhaal alsnog boven water. Mijn imago werd besmet, onterecht. Ik zag de jongens van Standard laatst nog. Eric Gerets geef ik dan gewoon een hand, maar hij vindt dat nog altijd moeilijk. Een paar meter verder zit Michel Preud'homme en die ligt dan dubbel van het lachen. Rensenbrink „Ik heb met niemand problemen", vervolgt Haan. „Ja, ik sprak lange tijd niet meer met Rensenbrink. Maar laatst waren we samen bij Anderlecht en is er weer gewoon gesproken. Willem van Hanegem en ik schudden elkaar ook gewoon de hand hoor, geen probleem. Met niemand." Of toch? Als de naam Huub Stevens, die hem zwaar blesseerde in zijn nadagen bij PSV, valt, dan raakt hij geïrriteerd. „Vooral om dat Huub nog steeds doet alsof het doodnormaal was wat hij deed." Er was een partijtje op de training. Stevens speelde de bal te ver voor hem uit en Haan kwam in balbe zit. „Huub was woest, vond het een verkeerde overname. Ik zei: 'wat kan ik er nou aan doen dat jij geen techniek hebt?' Even later kwam Stevens van achteren in, ik heb daar echt een half seizoen last van gehad. PSV heeft in die tijd weinig aan mij gehad. Dat Huub daar nu nog altijd trots over ver telt, zegt veel meer over hem dan over mij. In mijn ogen ben je dan gewoon niet helemaal in orde, hoor. Maar dat was hij als speler ook niet." Het meesterbrein Het WK-elftal aller tijden Een Belgisch tv-programma vroeg Haan deze maand naar het droomelftal van zijn loopbaan. De elf beste spelers met wie hij ooit de kleedkamer deelde. „Ik had wel vier elftallen kunnen samenstel len. Ik koos voor Nico de Bree als keeper, achterin Wim Suurbier, Barry Hulshoff, Morten Olsen en Ruud Krol. Op het middenveld Jo- han Neeskens, Juan Lozano en Willem van Hanegem. En voorin Rob Rensenbrink, Johan Cruijff en Piet Keizer. En Pietje dan maar een keer vanaf rechts, maar hij en Ren senbrink moesten erin. Ja, Ren senbrink en Van Hanegem stel ik op. Niet bepaald mijn grootste vrienden, dat weet iedereen. Maar in het voetbal ontstaan weieens meningverschillen, wat mij be treft geen probleem." Pispaal Die meningsverschillen leverden hem in de volksmond de bijnaam Arie Bombarie op. Haan lacht. „Waar Haan is, is bonje, las ik dan", zegt hij. „Ik ben nooit be gonnen. Er zijn klieken in Neder land die het voor het zeggen heb ben in het voebal. Ik maakte ner gens deel van uit. En dan ben je soms de pispaal. Die hele omkoop- zaterdag 9 juni 2018 GO Over vijf dagen begint het WK in Rusland. Het sterk bezette toernooi kent niet één, maar meerdere favorieten. Deze krant ontleedt in de aanloop naar de openingswedstrijd dagelijks een van de grootste kanshebbers. Vandaag deel 4: Frankrijk. Samenstelling Leon ten Voorde Waar moet je eigenlijk begin nen om de sterke punten te benoemen? Bij dat dynami sche, krachtige middenveld, waar alles is verzameld wat je in het hedendaagse voetbal nodig hebt? Power, vernuft, loopvermogen en dat fijne ge voel in de kleine ruimte. Of bij de snelle, doelgerichte aan vallers, de mannen van naam? Frankrijk heeft eenvoudigweg alles, tot aan een leger aan topreserves toe. Lloris Pavard TT T" Mendy Varane Umtiti Tolisso Kanté Pogba Dembélé Mbappé Griezmann ZWEDEN Zlatan Ibrahimovic verwijt de Zweedse pers dat hij het WK in Rusland moet missen. Volgens de spits wil len de media in zijn vaderland hem er niet bij hebben omdat hij niet Zweeds genoeg is. „Ik ben topscorer van de natio nale ploeg en heb veel prijzen gewonnen. Het WK is het grootste voetbalfeest op aarde. De beste spelers ter wereld zijn er. Ik had er ook moeten zijn", stelt Ibrahimovic in de Amerikaanse pers. „Maar de media zeggen dat het team beter is zonder mij, dus dat zal dan wel." Tottenham Hotspur heeft het contract van Harry Kane (24) verlengd tot 2024. De spits - met Enge land actief op het WK - had een contract tot medio 2022. Kane kwam dit sei zoen tot 41 goals in alle competities en is de meest scorende Tottenham-spe- ler ooit sinds de start van de Premier League. Bert van Marwijk, bondscoach van Australië, heeft gereageerd op het bericht dat in Australische media opdook over dat hij zelf zijn eigen staf zou be talen. „Complete onzin. Niets van waar." ARGENTINIË De Argentijnse voetbalploeg reist naar het WK zonder middenvelder Ma- nuel Lanzini (foto). De speler van West Ham United is tij dens een training ernstig ge blesseerd geraakt. Hij scheurde de voorste kruis band in zijn rechterknie. Onder de namen de WK's waaraan de speler meedeed. Thierry Henry is recordhouder met 4. Denk het wel' Normaal gesproken zou je zeggen: Hugo Lloris, een prima doelman, niets mis mee. Maar lijkt het al leen zo of zit de sleet er een beetje op bij de 31-jarige goalie van Tottenham? De foutenlast bij Lloris is toegenomen, niet al leen bij de Spurs maar ook in de Franse ploeg, waar met het wegvallen van de geblesseerde centrumverdediger Laurent Koscielny het hoe dan ook even zoeken is naar de juiste afstemming. Thuram (1998, 2002, 2006) gj Desailly (1998, 2002) Barthez Kopa (1958) Blanc (1998) Lizarazu (1998, 2002) Giresse (1982,1986) Fontaine (1958) (1978,1982,1986) Zidane (1998,2002, 2006) Henry (1998, 2002, 2006, 2010) Alle ballen op Antoine Griezmann (27), zullen de Fransen zeggen. Maar wat te denken van het aanstormende talent Kylian Mbappé (foto)? De 19-jarige aanval ler van Paris Saint-Germain, die vorig jaar de overstap maakte van AS Monaco, heeft alles om de komende jaren het mondiale voetbal te verleiden met zijn techniek, snelheid en doelpunten. Hij is voor zijn leeftijd extreem goed. Het voetbal heeft er een superster bij. Eric Cantona noemde de Franse bondscoach ooit een 'accountant in plaats van een visionair'. Dldier Deschamps (49) heeft het in Frankrijk lang niet altijd even gemakkelijk gehad. Een pragmaticus die te lang aan dezelfde spelers vast hield en te weinig oog had voor het talent, zo vonden zijn criticasters. Inmid dels is hij onomstreden. Deschamps heeft alle ego's gebundeld en de brandhaarden geblust.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29