II Justin Kluivert vertrekt naar Roma Verstappen heeft wereldstart 27 Ik weet zeker dat er in Oostenrijk een beslissing is. Zoveel mogelijkheden hebben we niet bastian Vettel niet zomaar een gre tige topcoureur naast zich duldt. „Waar ik ook terecht mag komen, ik wil altijd duidelijkheid hebben dat ik niet ergens beland waar ik geen kans krijg", vertelde Ricci- ardo, die volgende maand 29 wordt, onlangs. „De titel is mijn droom, daar geloof ik nog altijd in." Over dat eerste hoeft hij zich bij Red Buil sowieso niet druk te ma ken. Daar werken ze zonder hiërar chie. Of die titeldroom nog realis tisch wordt, moet de komende tijd blijken. Verlengen bij Red Buil is dus ook nog altijd een optie. Al zal het dan naast vertrouwen ook om meer waardering (lees: geld) gaan. Een motor van Renault of van Honda? Niet alleen voor Red Buil, ook voor Ricciardo en Verstappen wordt dat dilemma een toekomst- bepalende keuze. Verstappen zette een halfjaar terug echt niet zomaar zijn krabbel onder een nieuwe ver bintenis. Met een bezoek aan de Honda-fabriek in Japan was hem daarvoor al duidelijk geworden dat Red Buil een prima alternatief ach ter de hand heeft voor Renault, waarmee de relatie niet altijd zon der spanning was. En ook Ricciardo wil graag overtuigd worden. Verstappen ziet de acht jaar ou dere Australiër graag blijven. Ook omdat bij een vertrek van Ricciardo en het aantrekken van een jonge hond als vervanger alle druk van het kopmanschap automatisch bij de Limburger zou komen te liggen. Gezien zijn hobbelige seizoensstart is de vraag gerechtvaardigd of Ver stappen daar überhaupt al klaar voor is, in deze fase van zijn loop baan. Hoe getalenteerd hij ook moge zijn. zijn, met twee zeges uit zes races. Of Ferrari al contact met hem heeft opgenomen? En Mercedes? „Mis schien... En misschien...", reageerde Ricciardo in Montreal, grijnzend. Ook hij beseft dat beide topteams niet automatisch een stoeltje voor hem vrijhouden, al is hij nu mis schien wel beter dan Valtteri Bottas en Kimi Raikkönen. Probleem is dat zowel Lewis Hamilton als Se- TWEE KEER DE SNELSTE Justin Kluivert zet zoals verwacht inderdaad de stap naar AS Roma. De linkerspits van Ajax zal eerdaags een vijfjarig contract tekenen bij de formatie van trainer Eusebio Di Francesco. Hoeveel de Italiaanse grootmacht uit de Serie A overmaakt naar Am sterdam als transfervergoeding voor de 19-jarige aanvaller, is nog onduidelijk. Welingevoerde bron nen verwachten een bedrag van een kleine twintig miljoen euro voor de speler die nog maar één sei zoen onder contract stond in de Arena. Kluivert en Ajax slaagden er de laatste maanden niet in om een contractverlenging overeen te ko men. De aanvaller en zijn ervaren makelaar Mino Raiola kondigden zijn vertrek aan. AS Roma was at tent en hengelde razendsnel naar de speler, die onlangs met Jong Oranje in Zuid-Amerika het sei zoen afsloot. Traject Met Kluivert wil Di Francesco een zelfde traject uitstippelen als rech terspits Cengiz Ünder, de jonge Turk die vorige zomer werd overge nomen van Basaksehir. Ünder was in de eerste maanden een sensatie in de Serie A en de Champions League. De Romeinen speelden nu vaak met de 29-jarige Argentijn Diego Perotti aan de linkerkant voorin. Kluivert is meer een klassieke bui tenspeler waar Di Francesco dol graag mee aan de slag wilde, ook al heeft de jonge Amsterdammer slechts 44 competitieduels voor Ajax in de benen. In die periode maakte de aanvaller wel al twaalf doelpunten. i De interesse van AS Roma voor Ajacied Hakim Ziyech is ook serieus AS Roma legde gisteren ook de Italiaanse international Bryan Cri- stante van Atalanta Bergamo vast. De interesse voor Hakim Ziyech is eveneens serieus, al zijn er meer clubs die de international van Ma rokko op de radar hebben. Die aan dacht zal tijdens en na het WK al leen maar toenemen zo luidt de verwachting. Toekomst Ziyech kan in Rome een langjarige verbintenis ondertekenen. De 25- jarige linkspoot zelf gaf al aan in principe pas na het WK in Rusland een definitieve keuze over zijn toe komst te maken. Dat wil zeggen: een keuze waar hij gaat spelen, want een vertrek uit Amsterdam staat vast. zaterdag 9 juni 2018 GO Max Verstappen draait zijn eerste rondjes over het Circuit Gilles Ville- neuve in Montreal. FOTO GETTY IMAGES -Helmut Marko MONTREAL Max Verstappen was al de meest besproken coureur in Canada, gisteren bleek hij ook de snelste. In beide vrije trainingen zelfs, voor het eerst dit seizoen. Op het Circuit Gilles Villeneuve stond er geen maat op de Limburger, die 's morgens op de hypersofts een snelste ronde van 1.13,302 klokte en 's middags zelfs 1.12,198. Hield Verstappen eerst nog Mer- cedes-wereldkampioen Lewis Hamilton nipt (0,08) van zich af, later op de dag bleef alleen Fer- rari-rijder Kimi Raikkönen (0,130) binnen een halve seconde. „Dit was een heel positieve start", meende Verstappen. „De auto werkte prima, we hebben niks aan hoeven passen. Ik denk niet dat we heel ver van Mercedes af zullen zitten, in de kwalificatie. Is poleposition mogelijk? Moeilijk te zeggen... De auto is heel sterk, maar of het genoeg is?" Prettig feitje voor Verstappen: de laatste drie keer dat iemand in beide vrijdagtrainingen de snelste was in Montreal, won hij ook de race. Hamilton deed het in 2012, 2015 en 2016. Justin Kluivert vertrekt bij Ajax. FOTO PRO SHOTS Justin Kluivert gaat de eredivi sie al verlaten. De jonge Ajacied (19) tekent een contract bij het Italiaanse AS Roma, de club van international Kevin Strootman. Mikos Gouka Rome

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27