4 Nadine Broersen maakt rentree m 26 m m m m m m m FORMULE 1 GRAND PRIX VAN CANADAA Column y @sjoerd mossou S JOERD MOSSOU Ga alleen. Neem geen advocaat mee, geen huisjurist, geen financieel directeur, geen notulist, zelfs geen directiesecretaresse. Doe het in je eentje. Zeg dat het je spijt dat je niet eerder bent geko men. Althans, dat je te veel hebt geluisterd naar an deren, die zeiden dat Ajax een advocaat in de arm moest nemen. Die beweerden dat de nasleep van het drama 'juristenwerk' was. Onzin natuurlijk. De boodschap had zo krachtig en simpel kunnen zijn: 'Wij, Ajax, nemen alles voor de familie Nouri op onze schouders. Alles.' Vertel gewoon eerlijk dat je het kort na Nouri's hartstilstand niet goed wist allemaal. Dat het mas sale verdriet en de aandacht je overspoelde, ver scheurde, verwarde. Dat je op managementcursus- sen niets leert over dit soort drama's. Dat het allemaal niets voorstelt vergele ken bij het leed van de Nouri's zelf, maar dat het je soms deed dui zelen. Achteraf is het ge makkelijk. Ajax had meteen moeten zeg gen, open en bloot: wij helpen en steunen jul lie op alle denkbare ge bieden. We nemen volledige financiële, zorgmedische, juridi sche verantwoorde lijkheid. Het was domweg de enige optie in dit ver haal: alle deuren open zetten. Niks afschuiven. Niks onderhandelingstafels. Niks gedoe over ver zekeringsrisico's en aansprakelijkheid. Soms gaat het er namelijk niet om of je tech nisch gezien verantwoordelijk bent, maar of je je verantwoordelijk voelt. Natuurlijk had Ajax direct een groots gebaar moeten maken zoals Fiorentina dat wél deed, kort na het overlijden van hun aanvoerder Davide As- tori (en dus niet maanden later pas). Hij kreeg een contractverlenging voor onbepaalde tijd, het sala ris gaat rechtstreeks naar zijn vrouw en dochtertje, daar hoefde geen jurist aan te pas te komen. Vertel eerlijk dat je jezelf achteraf wel voor je kop kunt slaan. Natuurlijk is het walgelijk hoe gre tig die schadeadvocaten zich op de familie hebben gestort, en hoe ze hun vuile oorlog via de media spelen. Ze zetten niet alleen Ajax met de rug tegen de muur, ze gaan schaamteloos om met het leed, ze hebben schijt aan discretie. Dat ze de ontredderde familie met hun openbare geroeptoeter nu impli ciet neerzetten als geldwolven: triester kan niet. Mensen zouden je handreiking als een teken van zwakte kunnen zien, of als mosterd na de maaltijd. Misschien is het juridisch gezien zelfs wel heel on verstandig. Misschien gaat het Ajax wel miljoenen extra kosten. Maar schijt daar aan. Moreel gezien valt er niets meer te verliezen, alleen maar te winnen. Je moet er toch niet aan denken dat deze treurige juridi sche strijd nog jarenlang voortwoekert. Zelfs als Ajax die verdomde arbitragezaak zou winnen, ver liest het kansloos. Ajax rest maar één ding. Het grootse, liefdevolle, onvoorwaardelijke gebaar waar we al bijna een jaar op wachten. Zet al die advocaten buitenspel. Volg je hart. Maak je klein en wees groot. Vertel gewoon eerlijk datje het kort na Nouri's hartstilstand niet goed wist allemaal. Dat het verdriet je verwarde Kashia gaat naar de 'States' Verhuur Kongolo definitief De druk staat er in Canada niet alleen bij Max Verstappen vol op. Ook zijn werkgever Red Buil Racing heeft kopzorgen. Met welke motor rijdt Verstappen volgend seizoen? En wie is tegen die tijd zijn ploeggenoot? Rekent Max Verstappen onder hoogspanning af met zijn serie crashes? Dat lijkt soms wel dé vraag waar iedereen in de smalle paddock op het opgespoten Ile Notre-Dame in de Saint Lawrence-rivier mee bezig lijkt. Gaat de drieste Hollan der hier spreekwoordelijke kopsto ten uitdelen? Zijn criticasters de mond snoeren? In Montreal draait het om Max, Max en nog eens Max. Maar z'n scherpe teksten verdoeze- GPvan Canada len dat zijn bazen wel belangrijkere zaken aan het hoofd hebben. Natuurlijk, Verstappen moet gaan presteren. En rap ook. Maar wie zit er volgend seizoen naast hem, in de andere Red Bull-bolide? En wat voor motor heeft hij dan in zijn auto liggen? Prangende vragen, door 'kopstootgate' slechts even naar de achtergrond verdreven. Voor de toekomst van Verstappen zijn het echter veel grotere kwesties dan die huidige vormdip. De toekomst van Red Buil Racing is een puzzel en idealiter moet die Circuit Gilles Villeneuve, Montreal EO EO El op het Circuit Gilles Villeneuve in elkaar beginnen te vallen. Te hopen is daarom dat Verstappen niet in de Wall of Champions strandt, want zijn RB14 is door Renault uitgerust met een vernieuwde motor. De Franse leveranciers willen snel dui delijkheid over het aflopende con tract, maar Red Buil praat ook met Honda. Dat levert sinds dit jaar aan zusterteam Toro Rosso. De Japan ners zijn ook met een upgrade naar Montreal afgereisd. Dus volgen de bazen van Verstappen met veel in teresse welke krachtbron de meeste progressie boekt, op een piste waar vermogen bijzonder bepalend is. Bevestiging moet veertien dagen later volgen in de GP van Frankrijk, om de week daarna voor de thuis- race in Oostenrijk de knoop door te hakken. In elk geval voor de ko mende twee jaar, tot nieuwe, ver simpelde regels mogelijk nieuwe Fi-geïnteresseerden (Aston Martin, Porsche?) verleiden tot instappen. „Ik weet zeker dat er in Oostenrijk een beslissing is. Zoveel mogelijk heden hebben we niet", liet top man Helmut Marko al weten. Ook die andere kwestie mag in navolging van dat besluit niet lang meer boven het team blijven han gen. Verstappen tekende eind vorig jaar bij tot en met 2020, het contract met Daniël Ricciardo loopt echter af. En laat de Australiër nu net hot zaterdag 9 juni 2018 Nouri Ga naar Amsterdam-Geuzenveld, Edwin. VOETBAL Guram Kashia (foto) heeft zijn droom- transfer bin nen. De Geor giër is na acht jaar trouwe dienst bij Vi- tesse op weg naar San José Earthquakes in de VS. Kashia (30) kan een meerjarige verbintenis tekenen. Vi- tesse en San Jose moeten nog wel tot een akkoord komen. m Premier League VOETBAL Terence Kon golo (24, foto) heeft een vierjarig con tract gete kend bij Hud- dersfield Town. Met een prijs kaartje van naar verluidt 20 miljoen euro wordt hij de duurste aankoop in de clubhistorie van. De ver dediger speelde al bij de Premier League-club en komt over van Monaco. Verstappen niet de enige met issues Arjan Schouten Montreal Circuit Bochtnr. 11 Snelheid 12 (km/u) Rondes 70 Afstand 4,361 km 70 305,270 km Winnaar 2017 L. Hamilton (Mercedes) DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt Morgen, Ziggo Sport 20.10 u ATLETIEK Na een reva lidatie van een half jaar is atlete Nadine Broer sen (foto) niet voor de eerste keer op de weg terug. Vandaag doet ze mee in Leiden. In 2014 lag de wereld aan haar voeten na het veroveren van de we reldtitel meerkamp op het WK indoor in Sopot. Nu, vier jaar later vecht ze zich niet voor de eer ste keer een weg terug omhoog na de zoveelste tegenslag. Het begon begin 2015 met een en kelblessure, gevolgd door een scheurtje in de kruisband en een op spelende hamstring. Tussendoor veroor zaakte een vertrou wensbreuk met coach Ronald Vetter voor een mentale worsteling. Nu revalideert Broersen al J zes maanden om te herstel len van een af gescheurde kruisband in de knie. Opgelopen tijdens een hordentraining. „Er staat negen tot twaalf maanden voor het herstel van zo'n kruisband. Ik had daarom niet verwacht om nu al na iets meer dan zes maanden mee te kunnen doen aan wedstrijdjes", zegt Broersen over het optreden van vandaag in Leiden tij dens de Gouden Spike. „Ik ga kogelstoten. Wel op negentig procent hoor." Maar toch, Broersen oogt fit. „Ik durf het ei genlijk niet te zeggen, maar buiten het feit dat ik nog niet wedstrijdfit ben, ben ik denk ik nog nooit zo fit geweest als nu. En zo sterk. Ook mentaal. Het klinkt bijna als een cliché, maar ik denk dat deze blessure me uiteindelijk iets ople vert. Achteraf gezien heb ik wellicht in een kleine depressie geze ten. Als je mentaal niet lekker in je vel zit, dan heeft dat zijn uitwerking op je fysieke toestand. Ik had gewoon de tijd moeten nemen om alles op zijn plek te laten val len, en die tijd nam ik niet." O fi. 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26