i iï 9 Meer luxe mefer voordeel M b? ml SHMBB a "JG rmi ■»- 1 leolux CULTUUR 25 mm Op straat, in de supermarkt, in de tram - Corrie van Gorp (75) wordt steevast herkend. „Wat de mensen zeggen? Dankjewel... we moesten altijd zo om je lachen.' Het Luxor theater in Rotterdam brengt de comédienne een blijvend eerbetoon. UfifVft I Als meisje kreeg ze accordeonles van 'die ouwe'. „Hij was streng hoor. 'Dat staat er niet, Corrie! Lezen'!" Ze wilde het liefst piano spelen, maar dat stuitte op prakti sche bezwaren. 'Dan moet de eet- hoek weg', merkte haar vader droogjes op. 'Dat gebeurt niet'. Boete Het werd ballet. „Wat ik niet van mijn vader mocht, mag jij nu wel, zei mijn moeder. Ik had lieve ou ders. Mijn moeder bracht me ach terop de fiets naar Rotterdam Centraal, 's avonds haalde ze me op." Dat komische, zegt ze, zat er altijd in. „Ik was een gek meissie. Tijdens een ballet uitvoering deed ik een si naasappelschil voor m'n voortanden. Met een uitge- streken gezicht keek ik dan naar mijn collegaatjes. Die pisten in hun broek. En ik kreeg weer een boete, 25 piek. En dat met mijn loontje." Gek eigenlijk, mijmert ze. „Ik ben niet zo zeker van mezelf. Een twij felaar. En misschien wel te beschei den, ja." In zeer Rotterdams: „Moe je nog een bakkie? En pak een soesje. Hebbie trouwens nog wat aan een gouwe plaat? Die hangt op de wc." Liefde In de liefde had ze 'minder mazzel.' Ze had haar koffer al gepakt om af te reizen naar Buenos Aires waar Roberto, een arts, op haar wachtte. Die had ze ontmoet tijdens een bal lettournee door Zuid-Amerika. Maar door de legercoup van 1966 in ledereen was gek van Mevrouw De Bok, maar ik heb ook naast Wim Sonneveld gestaan Argentinië strandde ze op Schip hol. „Ik heb hem nooit meer gezien." Ze sloot zich aan bij het showbal let van Helen Leclerc, toerde door Duitsland, Italië en Groot-Brittan- nië en dineerde met Sammy Davis jr. in Frankrijk. „Ik zat naast hem, van de zenu wen gooide ik m'n bordje in mijn schoot. Hij zou optreden in Parijs, wij zorgden voor het ballet. Maar hij had geen zin meer. Hij was zwart en joods en mensen reageer den daar raar op. Op zijn kamer in het Hilton gaf hij toen, ge kleed in pyjama mét slaap muts, een intiem concert. Neuh, ik was daar niet alleen, hoor. Alle balletmeiden waren er. Sammy Davis jr. viel trouwens op blond. Ik was donker." Haar komische kwaliteiten werden door de grote Wim Sonneveld opgemerkt. Met de laatste speelde ze in twee pro gramma's, onder anderen met Willem Nijholt. „Weet je wat Wim, een schat van een man trouwens, elke avond zei voor mijn opkomst? 'Dames en heren, vanaf vanavond vergeet u haar niet meer: Corrie van Gorp.' Daar was ik best trots op." Het was Joop van den Ende die haar voor de neus van cabaretier Frans Halsema wegkaapte om haar te koppelen aan André van Duin in diens revues. Een gouden combina tie, zo bleek, want ze was meer dan de aangever in de kolderieke sket ches met Van Duin. Als soliste reeg ze een reeks (car- navals)hits aaneen: Zo slank zijn als je dochter (1977), Alie van de Wegen wacht (1980) en Ik ben tamboer (1981). Maar midden jaren 80 sloeg het noodlot toe. Ze raakte ernstig over spannen. „Ik had een burn-out, al bestond dat woord destijds niet. Ik was altijd zo druk, was net een vlieg. Zat overal waar ik een centje kon verdienen." Wartaal Ze vertrok naar Aruba met haar toenmalige partner. „Ik was de weg kwijt. Zat heel de dag binnen in mijn badjas. Sloeg wartaal uit." Het leven spaarde haar in die zin niet. Ze werd getroffen door twee tia's en een beroerte, die haar tijdelijk aan een oog verblindde en voor een klapvoet zorgde. „In drie vingers voel ik niks. En bij mijn tong lijkt het alsof ik net van de tandarts kom." Maar dankzij haar ingebakken optimisme, zegt ze, overwon ze elke tegenslag. Haar oude dag vult ze met televisie kijken ('Alles! Als het maar beweegt') en bovendien is het met de 'woonclub hartstikke gezellig'. „De rolmopsjes voor mor gen zijn al in huis. Ik ben alleen, maar nooit eenzaam. „Nee, een vent komt er nooit meer in, schei uit. Het begint met sokken, dan een onderbroek en voor je het weet zit je wasmachine helemaal vol." 1™ zaterdag 9 juni 2018 GO "Ik was een gek meissie Corrie van Gorp in haar Rotterdamse woning. FOTO FRANK DE ROO Wim Sonneveld en Corrie van Gorp. —Corrie van Gorp Ontdek nu de Leolux Zomeractie! Volop voordeel op de meest luxe leersoorten bij 7 Leolux-modellen. Ga voor de voorwaarden en uw dichtstbijzijnde dealer naar www.leolux.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25