24 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Voor een programma waarvan de hoofd rolspelers er altijd prat op gaan nooit iets voor te bereiden, VI dus, zat de marke tingcampagne van het nieuwe boek Inside don derdag verdraaid uitgekiend in elkaar. Voor wie het gemist heeft: bestsellerauteur Michel van Eg- mond (Gijp, Topshow, De Wereld volgens Gijp heeft een nieuw boek, waarin hij beschrijft wat zich afgelopen jaar - het meest stormachtige sei zoen ooit -achter de schermen voltrok bij 'de meest recalcitrante voetbaltalkshow van het noordelijk halfrond'. Inclusief de weerslagen van de meest intieme, felle mails van de RTL-leiding en een inkijkje in de onderhandelingen met nieuwe baas john de Mol. Dat boek ligt nu in de winkel. Toevallig precies voor de start van de WK-talkshow van de heren op RTL 4, waar dat boek toevallig ook wel weer avond aan avond op tafel zal liggen. Vast toeval lig geflankeerd door een paar Vl-boxershorts en een glas Amstel. Vanwege dat heugelijke feit za ten ze donderdag in elke rubriek die hen wilde, behalve dan toevallig Late Night. RTL Boulevard had een paar losse quotes van Wilf red Genee en een W-redacteur aan de desk. Bij M werd het al spannender, want daar schoof behalve de auteur ook 'directeurtje' Marco Lou- werens aan, die van de woedende mail. Maar zo fel als hij in het boek uit de hoek komt, zo tam zat hij bij Margriet. Net een knuffelbeer. En zo'n gesprek werd het ook. Het was niet zo handig van hem om zonder nadenken op 'verzend' te drukken, gaf hij ruiterlijk toe. Maar ja, het was nu eenmaal ook een beetje hoe ze omgaan met elkaar. Jinek had de hoofdprijs: het trio Genee, Gijp en Derksen. Het opblijven werd beloond. Binnen tien minuten ging het van de avondvierdaagse naar de hond van Derksen naar een reeks schun nige opmerkingen over seks, waarin de natte neus van de hond van Derksen ook weer een prominente rol speelde. Had hier iemand trou wens al gezegd dat maandag de WK-talkshow begint? Extra promotie hebben de heren bepaald niet nodig, maar ik doe het toch: iedereen die maar een beetje geïnteresseerd is in tv en wat er afge lopen jaar bij RTL achter de schermen gebeurde, moet Inside lezen. Het ene moment zit je te schudden van de lach, het andere moment valt je mond open van verbijstering. Inderdaad, precies wat er gebeurt als je Gijp, Genee en Derksen bij elkaar zet. TV-kok dood in hotelkamer Tarantino strikt Al Pacino e is geen steek ver anderd. Haar grote ogen stralen pret, de schorre stem produ ceert onversneden, zangerig Rotter dams, haar lach is nog even aanstekelijk. Corrie van Gorp, artieste tot in het diepst van haar ziel, wordt woensdag door het Luxor Theater in Rotterdam geëerd met een per manente plek: een vitrine, waarin de rol van haar leven, Mevrouw De Bok, aanschouwelijk wordt ge maakt door de authentieke kleding die ze als echtgenote van Meneer 'André van Duin' De Bok droeg. Het hoedje, haar 'tassie', het fonds brilletje, de gezondheidsstappers... Vanzelfsprekend is André van Duin aanwezig, evenals (Rotter damse) coryfeeën als burgemeester Ahmed Aboutaleb en Richard Groenendijk, die het initiatief nam haar naam voor altijd te verbinden aan het Oude Luxor, het Rotter damse theater waar ze zoveel voet stappen heeft liggen. Zwembad Want, zegt de cabaretier: „Deze vrouw verdient dat! Het is zó Nederlands oudere artiesten te ver geten. Dan hoor je: 'Nou, die heeft d'r beste tijd wel gehad, daar is niks meer van over...' In de Angelsaksi sche landen staan oude sterren op een voetstuk. Hier geldt dat alleen voor Mies Bouwman." Groenendijk was tot tranen geroerd toen Corrie van Gorp vorig jaar tijdens de viering van 100 jaar Luxor Diep in mijn hart zong. Het Het doet me wat als een wildvreemde me bedankt voor al die jaren greep haar evenzeer aan. „Alsof ik thuiskwam." Thuis in haar appartement in Rotterdam-IJsselmonde, deel van een woongroep voor ouderen, ser veert ze slagroomsoesjes bij de kof fie. Op tafel liggen foto's uit haar rijke carrière. Corrie met André van Duin, Corrie met Wim Sonneveld, Corrie met Willem Nijholt, Corrie als heilsoldate met 'Me soezafoon' naar haar gelijknamige carnavals hit, Corrie als gracieuze balletdan seres. Ballet? „Zo begon ik. Op de school van Netty van der Valk in Rotterdam. En daarna bij het Amsterdams Ballet." Ze zucht: „Weet je wat ik zo gek vind? Nou heb ik zoveel gedaan en het enige waar mensen het over hebben, is dat zwembad waar ik in lazer." Die iconische tv-scène uit 1977, waarin het stuntelende echt paar De Bok op hilarische wijze te water raakt, is onverbrekelijk met de comédienne verbonden. Maar het gevoel blijft dubbel. „Mevrouw De Bok heeft veel voor mij gedaan. Iedereen was gek van dat mens. Nauurlijk doet het me wat als een wildvreemde zegt: 'Lieverd, dank je voor al die jaren...' Maar zouden ze weten dat ik ook naast Wim Sonneveld heb gestaan?" Corrie van Gorp werd geboren in de Rotterdamse arbeiderswijk Crooswijk. Haar vader Piet was één van The Three Jacksons, het zang en accordeontrio dat ook nationale bekendheid genoot met liedjes als Veel bittere tranen en Auf Cuba sind dieMadchen Braun. „Ze zongen driestemmig onder de douche van het badhuis. Zo ontmoetten ze el kaar." Quote van de dag Onlangs gaf hij bijna 5000 dollar uit op Amazonen bestelde hij een hond online EERBETOON AAN CORRIE VAN GORP zaterdag 9 juni 2018 Promotie TELEVISIE De Ameri kaanse tv-kok en maker van culinaire reis programma's Anthony Bour- dain (61) is over leden. Hij werd dood gevonden in zijn hotelka mer in Frankrijk. Volgens CNN gaat het om zelfmoord. FILM Quentin Taran tino heeft Al Pacino gestrikt voor zijn film Once UponA Time In Holly wood. Ook Brad Pitt, Leonardo DiCaprio en Dakota Fanning behoren tot de sterrencast. De film moet in 2019 klaar zijn. V ■u 4> Arno Gelder 44 —Corrie van Gorp Mariah Carey laat haar zoontje van zeven niet meer alleen met zijn iPad. T Meneer en mevrouw De Bok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24